To Wiem Na Pewno - zdjęcie To Wiem Na Pewno - zdjęcie To Wiem Na Pewno - zdjęcie To Wiem Na Pewno - zdjęcie To Wiem Na Pewno - zdjęcie To Wiem Na Pewno - zdjęcie To Wiem Na Pewno - zdjęcie To Wiem Na Pewno - zdjęcie

Średnia ocena

527 oddanych głosów
8 zainteresowanych osób

9,7 / 10

To Wiem Na Pewno

Dziwny tytuł… „To wiem na pewno”; ale czy rzeczywiście ktoś w tej sztuce coś wie na pewno? Pozory wskazują, że może tak być.

Oto małżeństwo w średnim wieku, czwórka dorosłych dzieci. Prowadzą zwykłe życie, tylko młodsza córka nadal mieszka z rodzicami. Ale jak to bywa, coś powolutku zaczyna się rozłazić w szwach. Ktoś postanawia wyprowadzić się z własnej rodziny. Ktoś odkrywa, że nie mieści się w skórze swojej płci. Ktoś nie może znieść własnej bezradności po utracie pracy.

Najsilniejszej w rodzinie osobie, matce, która zawsze wie lepiej, także nie udaje się ocalić rozpadającej się wspólnoty. Bo tak naprawdę nikt z nas, nawet najbardziej kochających, niczego nie wie na pewno. Takie życie, tacy jesteśmy.

Andrew Bovell jest Australijczykiem, a wydaje się, jakby napisał sztukę także o nas, tu nad Wisłą.

Na scenie występują między innymi Agata Kulesza jako matka, Przemysław Bluszcz jako ojciec, Paulina Gałązka jako córka, Waleria Gorobets jako córka, Paweł Gasztold-Wierzbicki jako syn, Jan Wieteska jako syn.

Źródło zdjęcia: fot. Krzysztof Bieliński

Zwiastuny

Opinie naszych widzów (276)

 • 10,0/ 10

  Jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy spektakl na jakim byłam. Porusza najważniejsze tematy, dotyka trudnych relacji. Pozostawia odbiorcę z wieloma pytaniami, jednocześnie nie stawia żadnych ostatecznych tez, żadnych diagnoz. Niezwykła równowaga między powagą a humorem. Dobra gra aktorska, bardzo dobrze zbudowane postacie. Po wyjściu na tyle przeżywałam, że miałam w głowie tylko myśl "Żałuję, że tu przyszłam, polecam każdemu". Oczywiście nie żałuję ;) naprawdę warto!

  be.....@tl...en.pl / 31 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Wgniata w fotel

  sm.....@gm...il.com / 31 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Poruszający spektakl!

  ma.....@gm...il.com / 31 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Absolutne mistrzostwo pod (prawie ;-)) kazdym wzgledem: doboru repertuarowego, adaptacji/scenariusza, rezyserii, doboru obsady (poza Janem Wieteska), aktorskim z mistrzowska rola Agaty Kuleszy. Tematy dotyczace kazdej rodziny, niezwykle potrzebna adaptacja abysmy spojrzeli na nasze 'pewniaki' z innej perspektywy. Goraco polecam jako obowiazkowa wizyte w najlepszym z najlepszych teatrow dramatycznych w Polsce.

  aa.....@gm...il.com / 31 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Dzień dobry. To najlepsze przedstawienie, na którym kiedykolwiek byłam. Uśmiałam się i upłakałam się jednocześnie. Kupiłam bilety dla mojej córki z mężem. Płakała. Pani Agata Kulesza jest wybitną aktorką. W pracy bardzo dużo osób chcę iść na to przedstawianie . Ale jest jeden problem - nie ma ani jednego biletu w sprzedaży. Będziemy polować i czekać na sprzedaż biletów w kwietniu. Dziękuję wszystkim aktorom. Pozdrawiam. Lilia Brzezińska

  li.....@ga...ta.pl / 31 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Znakomity, prawdziwy tekst, dotyczący rodzin na całym świecie, bez względu na kolor skóry, przekonania religijne czy układy polityczne. Brawurowo zagrany spektakl, gdzie: - rola p. Agaty Kuleszy jest rolą wybitną, - gra p. Przemysława Bluszcza oraz p. Pauliny Gałązki jest świetna, - rola p. Pawła Gasztolda- Wierzbickiego przejmująca, choć kostium Marianny nie przystaje, wg mnie, do rzeczywistości i w którym p. Paweł niedobrze się czuje... Przedstawienie wzruszające, niosące dobre przesłanie, a o to w dzisiejszych czasach niełatwo. Będę polecać ten spektakl innym :-)

  el.....@....pl / 30 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Mistrzostwo aktorskie nagrodzone owacją na stojąco. Ogromne emocje na scenie udzieliły się publiczności.

  an.....@ga...ta.pl / 30 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny, pełen emocji, wzruszeń. Wspaniała gra aktorów, polecam wszystkim. To wiem na pewno, naprawdę warto.

  an.....@gm...il.com / 30 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Sztuka super, Pani Agata Kulesza jest świetną aktorką, jej rola w sztuce najlepsza..

  vi.....@gm...il.com / 30 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Świetna sztuka, jedna z najlepszych jakie widziałam

  Mo.....@ya...oo.com / 30 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Wbija w fotel. Bardzo polecam starszej młodzieży i dorosłym. Fenomenalna treść i równie fantastyczna gra wszystkich aktorów..

  ju.....@gm...il.com / 30 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Planuję wybrać się na spektakl ponownie 😁

  do.....@....pl / 30 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Każdy powinien obejrzeć. Polecam warto.

  ik.....@on...et.pl / 30 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobre przedstawienie. Świetnie zagrane.

  Go.....@gm...il.com / 30 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Dawno nie oglądałam tak dobrej sztuki, dającej do myślenia. Wspaniała gra aktorów. Szczerze polecam!

  ms.....@....pl / 30 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Poruszający spektakl na temat relacji w rodzinie, doskonała obsada, bardzo dobra gra aktorska.

  ar.....@ho...il.com / 30 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawe przedstawienie, życiowe, z przesłaniem. I do płaczu i do śmiechu. Zaskakująca fabuła. Bardzo dobrze obsadzony spektakl. Genialni aktorzy. Wielkie brawa.

  jo.....@ou...ok.com / 30 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Doskonala sztuka, tak jakby byla napisana takze dla Polakow. Swietny temat problemow dwoch generacji i zmieniajacego sie swiata. Jako ojciec 4 corek spostrzeglem kilka spraw dotyczacych takze i mnie jako rodzica. Gratulacje dla aktorow

  tc.....@....pl / 30 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Wybitny spektakl, forma, treść, reżyseria a przede wszystkim gra aktorska. Na długo pozostanie w pamięci i sercu 🙂

  ew.....@gm...il.com / 30 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Sztuka jest genialnie zagrana. . Gra aktorow niesamowita. Pani Agata Kulesza - nie mam slow , bo fenemenalna gra to za malo. Temat sztuki i poruszane problemy zostana ze mna na dlugo.

  do.....@gm...il.com / 30 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  To świetna sztuka i bardzo dobrze zrealizowana. Przy takim skoncentrowaniu życiowych problemów wydaje się, że łatwo o przesadę i wrażenie nienaturalności sytuacji. Dzięki aktorom, szczególnie Agacie Kuleszy i Przemysławowi Bluszczowi, udało się tego uniknąć.

  zd.....@gm...il.com / 30 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl bawi i wzrusza. Zachwyca dynamiką. Jestem pod wrażeniem kunsztu aktorskiego. Oglądałam przedstawienie w sobotę z moją córką. Jego treści "rezonują" we mnie po dzień dzisiejszy. Mówię o tym wydarzeniu wszystkim Znajomym, są zawiedzeni brakiem biletów...

  g_.....@....pl / 30 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Znakomity spektakl, znakomita obsada (Agata Kulesza zjawiskowa!!!), świetnie wyreżyserowany (oklaski dla Iwony Kempy), ciekawe elementy multimedialne, które powodowały, że nie było ryzyka znużenia, Dobre rozłożenie akcentów i nastrojów, do tego dobrze dobrana muzyka,

  s......@....pl / 30 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  cudowny emocjonujący polecam gorąco

  ag.....@....pl / 29 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe wydarzenie teatralne. Aktorzy pokazali emocje na najwyższym poziomie . Pani Agnieszka Kulesza wspaniała. Sztuka porusza istotne tematy tak dla ludzi młodych jak i starszych. Byłam bardzo wzruszona . Dawno nie oglądałam tak wspaniałego przedstawienia.

  da.....@gm...il.com / 29 stycznia 2023

Teatr Ateneum - Adres i dojazd

ul. Jaracza 2, Warszawa

http://teatrateneum.pl/

Kup bilet