Kwartet - zdjęcie Kwartet - zdjęcie Kwartet - zdjęcie Kwartet - zdjęcie Kwartet - zdjęcie Kwartet - zdjęcie Kwartet - zdjęcie Kwartet - zdjęcie

Średnia ocena

458 oddanych głosów

9,3 / 10

Kwartet

Kwartet Ronalda Harwooda (1999) jest jedną z najbardziej znanych sztuk teatralnych słynnego brytyjskiego dramaturga, powieściopisarza i scenarzysty filmowego, laureata Oscara w 2002 roku za najlepszy scenariusz adaptowany Pianisty Romana Polańskiego. Rzecz dzieje się w domu spokojnej starości dla artystów-weteranów, gdzie spotykają się dawni sceniczni partnerzy z genialnego kwartetu z IV aktu opery Rigoletto Giuseppe Verdiego. Jedna z par kwartetu była niegdyś małżeństwem… Swego czasu sławni, młodzi i piękni, dziś są siedemdziesięciolatkami pełnymi zgryźliwości i wzajemnych zabawnych złośliwości, wspominającymi z sentymentem i nieukrywaną miłością minione czasy. Ostatnim rzutem na taśmę próbują odtworzyć kwartet Verdiego, który w finale sztuki zabrzmi jak wyzwanie rzucone światu przez byłych wirtuozów operowego śpiewu. I po raz któryś okazuje się, że prawdziwa sztuka jest nieśmiertelna. Kwartet był i jest aktorskim popisem dla czworga gwiazd „starej daty” każdego teatru, w Ateneum reprezentowanych przez Magdę Zawadzką, Marzenę Trybałę oraz dwóch Krzysztofów, Gosztyłę i Tyńca.

Na scenie występuje Krzysztof Tyniec jako Wilfred Bond, Marzena Trybała jako Jean Horton, Magdalena Zawadzka jako Cecily Robson, Krzysztof Gosztyła jako Reginald Paget.

Czas trwania: 140 minut
Źródło zdjęcia: fot. Bartek Warzecha

Występują

Krzysztof Tyniec - zdjęcie

Krzysztof Tyniec
Wilfred Bond

Marzena Trybała - zdjęcie

Marzena Trybała
Jean Horton

Magdalena Zawadzka - zdjęcie

Magdalena Zawadzka
Cecily Robson

Krzysztof Gosztyła - zdjęcie

Krzysztof Gosztyła
Reginald Paget

Realizacja

autor: Ronald Harwood

przekład: Michał Ronikier

reżyseria: Wojciech Adamczyk

scenografia: Marcelina Początek- Kunikowska

kostiumy: Anna Englert

asystent reżysera: Magdalena Sowińska

Opinie naszych widzów (207)

 • 10,0/ 10

  Świetna sztuka, znakomicie zagrana, bardzo dobra scenografia, wzbogacona pantomimą.

  ma.....@....pl / 25 września 2023

 • 10,0/ 10

  Doskonale zagrana sztuka. Wspaniała forma aktorów, szczególnie zachwycona jestem rolą i grą pana Tyńca.

  ma.....@gm...il.com / 25 września 2023

 • 10,0/ 10

  gra aktorska rewelacyjna

  jo.....@lo...ms.com / 25 września 2023

 • 10,0/ 10

  Świetna obsada i fajny temat starości !

  An.....@gm...il.com / 24 września 2023

 • 10,0/ 10

  Doskonała sztuka, wspaniała gra aktorska

  DO.....@GM...IL.COM / 23 września 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo przyjemna, mądra komedia ze smakiem.

  ma.....@gm...il.com / 23 września 2023

 • 10,0/ 10

  super sztuka, super aktorzy, super gra.

  w......@ou...ok.com / 23 września 2023

 • 10,0/ 10

  Ogląda się tę sztukę z wielką przyjemnością. Trochę smutna refleksja o przemijaniu, ale także radość z samego faktu istnienia. Życie to wielka uczta. Mimo wszystko.

  mu.....@....pl / 23 września 2023

 • 10,0/ 10

  Cuda

  pa.....@....pl / 23 września 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe gra aktorów, każde słowo zrozumiałe , co obecnie w teatrach bywa rzadkością . Świetne tłumaczenie sztuki - lekkość dialogów

  ce.....@gm...il.com / 22 września 2023

 • 10,0/ 10

  Fantastyczna obsada. Wyśmienita gra aktorska. Polecam wszystkim. Ja doskonale się bawiłam. Chętnie obejrzę raz jeszcze. Sala bardzo przyjemna. Przemiłe Panie z obsługi sceny.

  mj.....@vo...ic.pl / 22 września 2023

 • 10,0/ 10

  Aktorski majstersztyk! Niezapomniane przeżycie w jednym z moich ulubionych teatrów. Dziękuję aktorom i całemu Zespołowi za "wieczór frajdy"!

  el.....@....pl / 22 września 2023

 • 10,0/ 10

  Spędziłam miły, relaksujący wieczór. Obecnie polecam znajomym ten spektakl. Mam zamiast obejrzeć sztukę jeszcze raz. Świetna gra aktorska całej czwórki, szczególne ubawił mnie p. K. Tyniec i p. M. Zawadzka. Pozdrawiam cały zespół

  wi.....@gm...il.com / 29 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Doskonala gra aktorska gwiazd takich jak Magdalena Zawadzka i Krzysztof Tyniec! Spektakl godny polecenia szczegolnie widzom w wieku 40+ ze wzgledu na rodzaj humoru, miejsce akcji i wiek postaci dramatu.

  jo.....@gm...il.com / 29 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl nic dodać nic ująć.

  to.....@in...ia.pl / 28 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Dodając opinie o spektaklu dodam mój post z fb :) : Witajcie Mili😊 Czy pamiętacie może postać Basieńki z filmu "Pan Wołodyjowski" w reż. Jerzego Hoffmana? 😊 Moje dzieciństwo to czas gdy wielokrotnie całą rodziną zasiadaliśmy do filmów kinematografii polskiej typu "Potop", "Ogniem i Mieczem" oraz "Pan Wołodyjowski". Pragnę podzielić się z Wami niezwykłymi dla mnie wrażeniami. Zawsze miałam w sercu takie skryte marzenie by zobaczyć kiedyś "na żywo" aktorkę Magdalenę Zawadzką - odtwórczyni roli Basi w "Panu Wołodyjowskim". Idąc za głosem serca zdecydowałam się odwiedzić Teatr Ateneum w Warszawie, gdzie występuje moja ukochana aktorka. Wybór padł na spektakl pt.: "Kwartet" Ronalda Harwooda w reż. Wojciecha Adamczyka. Przysięgam. Gdy kurtyna poszła w górę, a ja zobaczyłam na przeciw siebie w odległości nie większej niż 5 metrów moją ukochaną aktorkę serce mi zadrżało, oczy ze szczęścia zaszkliły się. Czułam pełnie szczęścia. Nic innego się wtedy nie liczyło 🙂🥰 Pani Magdalena to aktorka, dla której czas się zatrzymał ☺️ Jej żywotność, prawda sceniczna, magnetyzm.. Byłam zachwycona 😄Przytoczę tylko kilka ostatnich zdań Teatru Ateneum opisującymi spektakl:. .."Kwartet był i jest aktorskim popisem dla czworga gwiazd „starej daty” każdego teatru, w Ateneum reprezentowanych przez Magdę Zawadzką, Marzenę Trybałę/Sylwię Zmitrowicz oraz dwóch Krzysztofów, Gosztyłę i Tyńca." Ja miałam przyjemność oglądać Panią Marzenę Trybałę, dla której chyle czoła. Cała wyjątkowa czwórka tych aktorów sprawiła, że zatopiliśmy się z mężem po uszy w tej historii. Z całego serca polecam Wam ten spektakl i idźcie czym prędzej póki jest w repertuarze teatru! 🙂 Pani Magdalena Zawadzka - > Kocham Panią ! Link dla przypomnienia jednej z flagowej dla mnie sceny :) https://youtu.be/9W4CeGFdcK4 Pozdrawiam serdecznie, Patrycja Baczewska

  pa.....@gm...il.com / 28 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Wieczór z mistrzowskim kwartetem aktorskim👏👏👏

  an.....@gm...il.com / 28 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Doskonała gra aktorska, świetne przedstawienie - gorąco polecam.

  wp.....@tl...en.pl / 28 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  jestem zachwycona grą aktorską(popis kunsztu aktorskiego wspaniałych aktorów),a zwłaszcza pani Magdaleny Zawadzkiej..Właśnie dla niej przyjechałam z Gdyni.Do tej pory znałam ją tylko z filmów.Reżyser doskonale obsadził artystów do granych przez nich postaci Ładna kameralna sala.

  br.....@on...et.pl / 26 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Przyczynek do wielu interesujących rozmów!!! O sztuce i o życiu!

  el.....@gm...il.com / 22 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Swietna rozrywka w bardzo donrej obsadzie aktorskiej

  al.....@ho...il.com / 22 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny spektakl - absolutnie konieczny do obejrzenia! Bardzo dziękuję Aktorom za ten wspaniały czas! :)

  kj.....@gm...il.com / 21 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Świetne przedstawienie, rewelacyjnie zagrane. To był wspaniały wieczór, pełen wrażeń i pozytywnych emocji, na który warto było jechać aż z Jarocina. Bardzo dziękujemy.

  ma.....@....pl / 20 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Aktorzy wykonali swoje zadania na medal , pani Magdalena Zawadzka cudowna ,jak zawsze. Mam zapas dobrego humoru na wiele wiele dni :)) :

  el.....@gm...il.com / 20 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, rewelacyjna gra aktorów! Polecam!

  vi.....@gm...il.com / 20 czerwca 2023

Teatr Ateneum - Adres i dojazd

ul. Jaracza 2, Warszawa

http://teatrateneum.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.