Demon teatru, czyli mniejsza o to - zdjęcie Demon teatru, czyli mniejsza o to - zdjęcie Demon teatru, czyli mniejsza o to - zdjęcie Demon teatru, czyli mniejsza o to - zdjęcie

Średnia ocena

51 oddanych głosów
46 zainteresowanych osób

8,0 / 10

Demon teatru, czyli mniejsza o to

"Demon teatru" jest komedią o aktorach, czyli ludziach, którzy zawodowo udają innych ludzi. A co będzie, jeśli nikogo nie będą udawać, a jednak staną przed nami, żeby odegrać spektakl? Jak wiadomo, teatr kryje tysiące fascynujących niespodzianek. Niektóre z nich poznacie Państwo oglądając "Demona teatru", sztukę niezwykłą jak jej autor.

Bogusław Schaeffer przyszedł do teatru z muzyki w latach 60., będąc już jednym z najoryginalniejszych kompozytorów XX wieku. Nie dziwota więc, że jego dramaty przypominają czasem kompozycje muzyczne, a sama muzyka stanowi w nich element tyleż wspierający akcję, co ją kreujący. Ale to tylko część dramatopisarskiej oryginalności Schaeffera. Nie ma w tych sztukach tradycyjnej akcji i konwencjonalnych bohaterów, chociaż postaci wypowiadają zdania często znane nam z potocznego języka. Ba, zdarza się, że mówią wieloma językami, wplatając w mowę „literacką” wyrażenia gwarowe, żargonowe, cytaty z innych autorów. Nade wszystko jednak bawią się w teatr.

Na scenie występuje Krzysztof Tyniec jako Reżyser, Ewa Telega jako Aktorka, Grzegorz Damięcki jako Aktor C, Bartłomiej Nowosielski jako Aktor B, Mateusz Łapka jako Aktor A.

Czas trwania: 80 minut

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria i scenografia: Andrzej Domalik

Kostiumy: Dorota Roqueplo

Muzyka: Mateusz Dębski

Choreografia: Liwia Bargieł

Reżyseria światła: Prot Jarnuszkiewicz

Konsultacja wokalna: Anna Markowicz

Opinie naszych widzów (18)

 • 10,0/ 10

  Super inscenizacja, rewelacyjna gra aktorów.

  gj.....@in...ia.pl / 26 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Pełna "profeska" - znakomite kreacje aktorskie- dziękujemy

  ma.....@vi...va.pl / 08 listopada 2017

 • 10,0/ 10

  Zasługa to nie tylko wspaniałego tekstu, ale i aktorów, którzy partyturę rozpisaną na poszczególne postacie przez Bogusława Schaeffera fantastycznie zagrali.

  a......@gm...il.com / 20 czerwca 2017

 • 10,0/ 10

  Fantastyczna gra aktorska, jest kontakt z publicznością, niebanalny humor. 1,5 godziny zleciało w mgnieniu oka! Warto się wybrać:)

  ka.....@ya...oo.co.uk / 01 czerwca 2017

 • 10,0/ 10

  Ciekawie pokazany proces twórczy, fantastyczna gra aktorów

  wr.....@....com.pl / 23 listopada 2016

 • 9,0/ 10

  Niby o teatrze. Tak naprawdę o życiu w grupie.

  Ur.....@gm...il.com / 29 października 2017

 • 9,0/ 10

  Doskonała, ambitna rozrywka!

  j......@gm...il.com / 18 września 2017

 • 9,0/ 10

  Sepektakl doceniam za świetną grę aktorów, szczególnie Krzysztofa Tyńca, który bardzo dobrze wczuwa się w rolę. Charakter i typ sztuki znany, ale dla miłośników teatru to créme de la créme. Polecam!

  ba.....@gm...il.com / 04 marca 2017

 • 8,0/ 10

  sztuka jak zawsze tego autora łączy elementy abstrakcji i realnego życia. Podobała mi się, tym bardziej że od wielu lat jestem zagorzała fanką Pana Krzysztofa Tyńca.

  m-.....@....pl / 30 października 2017

 • 8,0/ 10

  Świetna gra aktorska. Sztuka o procesie twórczym ale też trochę o życiu, pracy i różnych osobowościach.

  li.....@....pl / 13 marca 2017

 • 8,0/ 10

  Bardzo interesujące podejście do kwestii odgrywania ról/siebie

  ad.....@....pl / 10 marca 2017

 • 8,0/ 10

  Świetna gra aktorska:-)

  ad.....@....pl / 21 lutego 2017

 • 8,0/ 10

  Nieoczekiwane sytuacje, nieoczekiwane zachowania, nieoczekiwane zmiany puntu widzenia czyli to czego oczekiwałem.. Chyba przyjemnie sie to gra bo wygląda to jak ciągła zabawa aktorska A moze właśnie ciężko tak sie bawić na scenie gdy wszystko jest wyreżyserowane a ma wyglądać jakby nie było? Na pewno wspaniale się ogląda.

  sl.....@gm...il.com / 20 lutego 2017

 • 8,0/ 10

  To przedstawienie dla wielbicieli teatru, o tym jak teatr się tworzy. Wiele momentów, gdy nie wiadomo czy aktorzy grają rolę w przedstawieniu, czy wychodzą z roli. Gra aktorska na najwyższym poziomie. Polecam!

  ma.....@....pl / 12 października 2016

 • 7,0/ 10

  Spektakl ciekawy ale przede wszystkim aktorsko. Krzysztof Tyniec jest mistrz. Ogromna klasa. Sztuka o bólu tworzenia, kreacji czegoś nowego. Polecam. Jedyna uwaga odnosi się do widowni. Trafiło się cztery, pięć osób, które śmiały się z byle czego. Wszyscy w skupieniu oglądają a te baby rechoczą. Z czego?????? Żenujące.

  ew.....@....pl / 20 lutego 2017

 • 7,0/ 10

  Bardzo interesująca propozycja spędzenia wieczoru. Nacechowana głęboką refleksją komedia. Doskonała gra Pana Tyńca.

  cz.....@po...ta.onet.pl / 20 lutego 2017

 • 6,0/ 10

  Skłania do myślenia

  po.....@....pl / 08 września 2016

 • 4,0/ 10

  Bogusław Schaeffer wymaga naprawdę dużego kunsztu aktorskiego. Wyjąwszy momenty zaplanowane przez autora, aktor w spektaklu powinien być, a nie w nim grać. A już na pewno nie grać słabo. Sam pan Tyniec nie pociągnął spektaklu - pozostali aktorzy przedstawiali poziom od drugiego roku szkoły teatralnej to spektaklu studniówkowego.

  kr.....@gm...il.com / 23 marca 2017

Teatr Ateneum - Adres i dojazd

ul. Jaracza 2, Warszawa

http://teatrateneum.pl/

Kup bilet