Romeo i Julia - zdjęcie Romeo i Julia - zdjęcie Romeo i Julia - zdjęcie Romeo i Julia - zdjęcie Romeo i Julia - zdjęcie Romeo i Julia - zdjęcie

Średnia ocena

9 oddanych głosów
3 zainteresowane osoby

4,6 / 10

Romeo i Julia

Romeo i Julia mają po kilkanaście lat, żyją w Warszawie w 2019 roku, zajmują się zabawą, miłością, niechęcią do rodziców.

Michał Zadara inscenizuje Romea i Julię, zderzając kanoniczny dramat z dzisiejszymi realiami. Nie przepisuje jednak sztuki Shakespeare’a, nie dodaje do niej swoich tekstów: dąży do maksymalnej wierności wobec oryginału. Główne role w spektaklu gra dwójka młodych aktorów: Julia Leszkiewicz i Julian Zbudniewek. Oboje są w wieku tytułowych postaci. Pozwala to uchwycić główny zamysł Shakespeare’a: pokazać, że świat kreowany na scenie przedstawiany jest z perspektywy nastolatków, którzy nie podporządkowali się jeszcze regułom świata dorosłych.

Romeo nie rozstaje się ze swoją deskorolką. W jaki sposób temat jazdy na deskorolce łączy się tematem miłości? Reżyser tłumaczy: − Podczas jazdy na deskorolce rzecz polega na tym, by znaleźć się w momencie równowagi między lotem a upadaniem − kiedy człowiek już się nie wznosi, a jeszcze nie upada. W tej króciutkiej chwili nieważkości można wykonywać triki − zadomawiając się tam, gdzie człowiek na co dzień nie ma prawa przebywać. Jest się na granicy dwóch przeciwstawnych sił i „ja” człowieka właściwie znika, bo to punkt niemożliwy. W codziennym życiu boimy się tego momentu, kiedy zasady zwykłego poruszania się są nagle zawieszone, na przykład gdy upadamy lub autobus gwałtownie zahamuje. Gdy człowiek jest zakochany, właściwie znika: traci poczucie swojego „ja” i musi, by ta miłość trwała, nauczyć się wszystkiego od nowa.

Na scenie występują między innymi Robert Wasiewicz, Julian Zbudniewek, Natalia Rybicka, Dominika Ostałowska, Mateusz Smoliński, Julia Leszkiewicz.

Źródło zdjęcia: fot. Krzysztof Bieliński

Realizacja

AUTOR - William Shakespeare

SCENARIUSZ I REŻYSERIA - Michał Zadara

SCENOGRAFIA - Robert Rumas

KOSTIUMY - Henrietta Muller

OPIEKA MERYTORYCZNA NAGRAŃ VIDEO / MONTAŻ - Michał Januszaniec

REŻYSER ŚWIATŁA / OPERATOR VIDEO - Artur Siennicki

INSPICJENTKA - Olga Karoń

KIEROWNIK PRODUKCJI - Aleksandra Wiśniewska

ASYSTENTKI REŻYSERA - Karolina Pawłoś, Agata Król

ASYSTENTKA PRODUKCJI - Monika Balińska

Opinie naszych widzów (5)

 • 6,0/ 10

  Spektakl interesujący, Wstęp I aktu nie zachwycił i nie spełnił moich oczekiwań. Gra aktorów na wysokim poziomie.

  ma.....@....pl / 11 stycznia 2020

 • 6,0/ 10

  Bardzo dobra gra dwójki młodych , głównych bohaterów i niani, trochę za dużo jednoczesnych, głośnych rozmów, chaosu, temat aktualny także w dzisiejszych czasach - mama 20 -latki

  mi.....@....pl / 02 stycznia 2020

 • 5,0/ 10

  Obejrzałem spektakl w tej wersji aby mieć pogląd na różne przedstawienie tej sztuki -spektakl nie dla wszystkich , przeszkadzała mi głośna muzyka podczas wypowiadanych dialogów.

  bu.....@ga...ta.pl / 30 grudnia 2019

 • 2,0/ 10

  Ciekawy ale nieudany eksperyment z zatrudnieniem tak młodych artystów.

  k......@po...st.pl / 10 lutego 2020

 • 1,0/ 10

  nieudany pomysł na uwspółcześnienie, razi słabym aktorstwem, przesadne korzystanie z technologii wideo, spektakl ma wolne tempo jak na zamiar reżysera, jedyny plus to że historia toczy się na Powiślu

  an.....@po...ta.wp.pl / 02 stycznia 2020

STUDIO teatrgaleria - Adres i dojazd

pl. Defilad 1 PKiN (wejście od ulicy Marszałkowskiej)
Warszawa

http://teatrstudio.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.