Bajka o szczęściu - zdjęcie Bajka o szczęściu - zdjęcie Bajka o szczęściu - zdjęcie Bajka o szczęściu - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

9,3 / 10

Bajka o szczęściu

Mały Widz 4+

W ubogiej chatce żył sobie Staruszek z trojgiem przyjaciół- Kogutem, Świnką i Myszką. Poza nimi nie miał na świecie nikogo.

Pewnego dnia do chatki zapukał wędrowny Handlarz. Najpierw kupił od gospodarza Świnkę za hebanową fajkę, potem Koguta za nożyk, w końcu Myszkę za zniszczoną tabakierkę. Z każdą transakcją Staruszek stawał się coraz bardziej markotny. Stracił ochotę by żyć dalej. Poprosił więc Śmierć , by go ze sobą zabrała. Ona miała dla niego jednak zupełnie inny plan...Jak większość bajek i ta kończy się szczęśliwie, a morał z niej płynie taki, że przyjaźń jest bezcenną wartością.

Sztukę „Bajka o szczęściu” napisała Izabela Degórska - autorka kilkunastu sztuk teatralnych dla dzieci i dorosłych, scenariuszy filmowych i telewizyjnych, książek i opowiadań. Dobrze znana twórcom teatralnym i małym widzom kilkunastu teatrów w Polsce. Jej dramaty odnoszą za każdym razem wielki sukces. Świat Izabeli Degórskiej w sztukach dla młodego widza jest malowany kolorami tęczy, dobro zostaje nagrodzone a zło ukarane jak to w bajkach bywa, dialogi bawią i wzruszają jednocześnie.

Na scenie występują między innymi Tomasz Czaplarski, Monika Gryc, Adam Hajduczenia, Mateusz Mikosza, Agnieszka Roszko, Alicja Wroniszewska.

Czas trwania: 65 minut
Źródło zdjęcia:

Realizacja

Reżyseria: Grzegorz Kwieciński

Scenografia: Przemysław Karwowski

Muzyka: Jacek Stankiewicz, Tomasz Czaplarski (Hip-hop Handlarza)

Asystent reżysera: Tomasz Czaplarski

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Spektakl bardzo zabawny, pouczający. Serdeczne podziękowania dla Pana Tomasza Czaplarskiego :)

    cz.....@....pl / 28 stycznia 2018

Olsztyński Teatr Lalek - Adres i dojazd

Bartosza Głowackiego 17
Olsztyn

http://www.teatrlalek.olsztyn.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.