Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - zdjęcie Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - zdjęcie Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - zdjęcie Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - zdjęcie Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - zdjęcie Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - zdjęcie Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - zdjęcie Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - zdjęcie Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów

6,6 / 10

Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę

Jednostka i wielka historia. Wojna i jednostkowy los kogoś, kto nie jest w stanie pojąć, w czym uczestniczy. Właśnie zamordowano arcyksięcia Ferdynanda, porządek świata ulega zmianie. A Szwejk? Szwejk jest po prostu sobą. Trafia do wojska i gorliwie wypełnia swoje obowiązki, co w połączeniu z jego poczciwością doprowadza do wielu przezabawnych sytuacji. Ale może w jego „głupocie” jest metoda?

To jedna z najsłynniejszych opowieści świata. Od jej wydania minęło już prawie całe stulecie, a popularność niezbyt dobrego żołnierza nie słabnie. Jego absurdalne losy przetłumaczono dotąd na 57 języków, doczekały się licznych ekranizacji i adaptacji.

Na scenie występują między innymi Zbigniew Zamachowski , Milena Suszyńska, Marcin Bubółka, Krzysztof Dracz, Mirosław Kropielnicki, Henryk Simon.

Czas trwania: 90 minut

Zwiastuny

Realizacja

Przekład: Paweł Hulka-Laskowski

Adaptacja i reżyseria: Andrzej Domalik

Scenografia i kostiumy: Jagna Janicka

Światło: Katarzyna Łuszczyk

Muzyka: Mateusz Dębski

Ruch sceniczny: Leszek Bzdyl

Asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska

Producent wykonawczy i asystent reżysera: Alicja Przerazińska

Opinie naszych widzów (8)

 • 10,0/ 10

  Fantastycznie się ubawiłam atrakcyjna cena żeby zobaczyć takich aktorów

  fi.....@....pl / 02 października 2019

 • 10,0/ 10

  Super

  61.....@gm...il.com / 23 września 2019

 • 8,0/ 10

  mile spędzony czas

  gr.....@....pl / 01 listopada 2017

 • 6,0/ 10

  Spektakl jako komedia jest jak wino im dalej tym lepiej. Początek i środek przedstawienia traktuje jako obcowanie z butelka oraz otwieranie korka. W przypadku samej gry aktorskiej, sztuka broni się od początku a nawet więcej bowiem zalążek otrzymujemy pijąc kawę i delektując się ciastem z kawiarnii och teatru.

  ni.....@gm...il.com / 29 września 2019

 • 6,0/ 10

  Doskonała zabawa!

  ms.....@gm...il.com / 30 lipca 2019

 • 3,0/ 10

  nieśmieszne.

  li.....@gm...il.com / 21 listopada 2019

 • 1,0/ 10

  Najgorszy spektakl na którym byłam. Tytuł jak i trailer spektaklu mnie skusiły, ale w nim były najlepsze sceny. Oprócz tego była nuda. Prawie zasypiałam na ramieniu mojego partnera. W jednej z recenzji wyczytałam, że pierwsza część jest nudna natomiast dalej jest lepiej - nic z tych rzeczy - czekałam cały czas na rozkrecenie się akcji, aż doczekałam końca spektaklu. Mieliśmy spędzić miło wieczór, wyzbyć się nadmiaru emocji jak to bywa przy komedii-śmiechem czy dramacie-płaczem. Okazało się natomiast ze komedia okazała się dramatem, a ja wyszłam z teatru zdenereowana, w poczuciu straconego czasu we dwoje. Jedyne co było dobre w tym wszystkim to gra aktorska. Niektórzy aktorzy okazali się niesamowitym warsztatem, ale cała fabuła - jedna wielka nuda. Może to się podobac ludziom starszym, natomiast młodym osobom nie polecam.

  ka.....@....pl / 13 listopada 2019

 • 1,0/ 10

  Massssaaaakkkrrraaa... najpierw zająłem, a potem wyszedłem...

  P.....@ek...ra.com / 22 września 2019

Och-Teatr - Adres i dojazd

ul. Grójecka 65, Warszawa

http://www.ochteatr.com.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.