Kino Moralnego Niepokoju - zdjęcie Kino Moralnego Niepokoju - zdjęcie Kino Moralnego Niepokoju - zdjęcie Kino Moralnego Niepokoju - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów

7,2 / 10

Kino Moralnego Niepokoju

7,2/ 10

Spektakl inspirowany książką „Walden, czyli życie w lesie""  H. D. Thoreau oraz kinem moralnego niepokoju, szczególnie filmami Krzysztofa Kieślowskiego i Andrzeja Wajdy.

Zderzając XIX-wieczny manifest o życiu prostym i w zgodzie z naturą oraz kino pokolenia naszych rodziców, które reagowało bezpośrednio na wydarzenia społeczno-polityczne w Polsce w latach 70. i 80., chcemy poszukać odpowiedzi na pytanie, czy w dzisiejszym świecie moralność, rodzina, praca, wspólnota, przyroda są skompromitowanymi hasłami z innej epoki, czy też ulegają dynamicznej metamorfozie.

Dwa źródła inspiracji łączy w spektaklu samotny bohater – niezależnie czy jego naturalnym środowiskiem jest wielkomiejskie społeczeństwo, czy romantyczne pustkowie nad leśnym jeziorem. 

Walden w naszym spektaklu to opowieść o znikaniu, wycofywaniu się z życia, a w kontekście tematów kina moralnego niepokoju to gest obywatelskiego nieposłuszeństwa. Można czytać nasz projekt zarówno jako przekorną fantazję o życiu bez ludzi, jak i mroczną fantazję o życiu wśród nich. wśród nich.

Premiera: 25 kwietnia 2019

Na scenie występują między innymi Bartosz Bielenia, Jacek Poniedziałek , Ewelina Pankowska, Piotr Polak, Eliza Rycembel, Krzysztof Zarzecki.

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: Nowy Teatr

Realizacja

Reżyseria: Michał Borczuch

Dramaturgia, scenariusz: Tomasz Śpiewak

Scenografia, kostiumy: Dorota Nawrot

Muzyka: Bartosz Dziadosz

Reżyseria świateł: Jacqueline Sobiszewski

Wideo, fotografia użyta w scenografii: Wojciech Sobolewski

Charakteryzacja: Monika Kaleta

Obrazy: Jan Płatek

Asystenci reżysera: Jeremi Pedowicz, Aleksandra Śliwińska

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Studencki teatr "

    m......@....pl / 03 maja 2022

  • 8,0/ 10

    Bardzo przyjemny, możliwe wiele interpretacji, ale nie bardzo trudny w odbiorze, świetne aktorstwo i pomysły, często zabawny. Warto znać kino dla dodatkowych smaczków (szczególnie "Amator" Kieślowskiego). Pod koniec trochę nudził. Dobry spektakl, polecam.

    bi.....@gm...il.com / 12 listopada 2021

Nowy Teatr - Adres i dojazd

ul. Madalińskiego 10/16, Warszawa
22 379 33 33

http://www.nowyteatr.org/

Kup bilet