Fredro w Łazienkach -

Średnia ocena

25 oddanych głosów

9,8 / 10

Fredro w Łazienkach - "Dożywocie"

Zapraszamy na spektakl w ramach festiwalu „Fredro w Łazienkach”! „Dożywocie” w sposób arcykomiczny ukazuje pozbawiony skrupułów, pełen chciwości świat, w którym, aby pozbyć się długów, ojciec jest w stanie sprzedać nawet własną córkę… Baczny obserwator ludzkich zachowań, władający językiem lepiej niż szablą – Aleksander Fredro swoimi sztukami od ponad 200 lat bawi i zachwyca kolejne pokolenia Polaków. Pełnokrwiści bohaterowie, magnetyzm serc, spory sąsiedzkie i misterne knowania.

Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Klasyki Polskiej z oprawą muzyczną odbędzie się 5 czerwca o godz. 17.30 oraz 20.00 w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii (Łazienki Królewskie).

Reżyseria: Michał Chorosiński

Scenografia/kostiumy: Aleksandra Reda

Muzyka: Marcin Pospieszalski

***

Festiwal "Fredro w Łazienkach" rozpocznie się w poniedziałek 5 czerwca i trwać będzie do środy 7 czerwca. To trzydniowa artystyczna uczta dla miłośników teatru, podczas której Teatr Klasyki Polskiej w urokliwym otoczeniu Łazienek Królewskich wystawi trzy najwybitniejsze sztuki mistrza Fredry.

Organizatorzy: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Teatr Klasyki Polskiej

Występują

Karolina Piwosz

Jarosław Gajewski

Henryk Gołębiewski

Mateusz Grydlik

Dariusz Kowalski

Paweł Lipnicki

Cezary Łukaszewicz

Radosław Osypiuk

Ksawery Szlenkier

Leszek Zduń

Muzycy:

Cyprian Komza - kontrabas

Jerzy Matysiak - klarnet

Jacek Wachnik - skrzypce

Opinie naszych widzów (16)

 • 10,0/ 10

  wspaniała gra aktorów, odnowione wnętrze... po prostu uczta dla ducha w komfortowych warunkach. mam nadzieję na więcej polskich autorów, ponieważ nie wszyscy byli obecni w polskich teatrach (lub nie wszystkie polskie sztuki mieliśmy okazję obejrzeć)

  aw.....@gm...il.com / 17 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Dobra sztuka w świetnym wykonaniu. Dziekuje.

  hs.....@gm...il.com / 16 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo, bardzo zadowoleni. Poprosimy o takie spektakle w Łazienkach w kolejnych latach. Aktorzy rewelacja - język Fredry jak w XXI wieku - treści też aktualne Dziękuję

  a......@....pl / 16 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Pan Łatka rewelacyjnie zagrany, brawa dla aktora, swoją grą zabrał mnie do jego świata, zapomniałam o wszystkim dookoła. Mistrz! Obsługa spektaklu bardzo miła, nie lubię jak ludzie się spóźniają ale dobrym rozwiązaniem było wpuszczanie ich na balkon, nie przeszkadzali publiczności swoim spóźnieniem a jednak nadal mieli szanse zobaczyć spektakl. Dzięki temu wydarzeniu dowiedziałam się o istnieniu sceny na tyłach Oranżerii :)

  jo.....@ho...il.com / 07 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Więcej takich wydarzeń. Pan Jarosław Gajewski był fantastyczny

  ma.....@....pl / 07 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Pięknie dziękuję za duże przeżycie artystyczne w pięknej scenerii Ķrólewskiego Teatru. Podziwiałam śwìetną grę całego zespołu aktorskiego z wyróżniającym się Panem Jarosławem Gajewskim.. Serdecznie pozdrawiam wszystkich niewidocznych , którzy przyczynili się do powstania tego spektaklu. Pozdrawiam też Pana Leszka Zduna - Kubę z "Rodzinki zastępczej".🤗 Hanna

  hi.....@....pl / 06 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl świetny. Fredro kojarzy się z lekturami, a tu dużo śmiechu i humoru. Bardzo fajna incjatywa. Wspaniale, że to się działo w przestrzeni Teatru Królewskiego w Srarej Oranżerii.

  ko.....@gm...il.com / 06 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl. Świetna gra aktorów z b. dobrą dykcją, a Jarosław Gajewski FENOMENALNY!!!!

  ew.....@gm...il.com / 06 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniała gra aktorska i klasyka wreszcie grana tak, jak na to zasługuje :)

  mo.....@gm...il.com / 06 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Jestem zachwycona ! Świetna gra i w takich wspaniałych wnętrzach. Wspaniała gra aktorów, w tym głównego bohatera - Łatki, rewelacja! Bardzo żałuję, że z powodu wyjazdu nie mogę dzisiaj i jutro wziąć udziału w kolejnych wydarzeniach, które Państwo oferują. Życzę dużo dobrego i czekam na pomysł kolejnych tego typu wydarzeń.

  cy.....@no...ze.waw.pl / 06 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo udane popołudnie w teatrze. Urokliwe wnętrza Teatru Królewskiego w Łazienkach i fantastycznie zagrana mało znana sztuka Fredry. Ukłony dla wszystkich aktorów, a zwłaszcza dla pana Jarosława Gajewskiego, odtwarzającego główną rolę. Prawdziwa uczta.

  md.....@au...af.pl / 06 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Świetna realizacja projektu. Bardzo dobra gra aktorska szczególnie głównego bohatera Łatki.

  jg.....@gm...il.com / 06 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Świetne przedstawienie, gra aktorska na wysokim poziomie w pięknym miejscu. Polecam :)

  be.....@....pl / 06 czerwca 2023

 • 9,0/ 10

  Bardzo pozytywne wrażenia, szczególnie gra aktorska na wysokim poziomie. Odpowiada mi utrzymanie klasycznej formy bez zmian w tekście.

  cz.....@....pl / 07 czerwca 2023

 • 9,0/ 10

  Spektakl super. Lekkie problemy z nagłośnieniem że czasami nie było słychać mimo siedzenia w 1 rzędzie

  o......@gm...il.com / 06 czerwca 2023

 • 8,0/ 10

  Fredro dobrze się wpisuje w scenerię stanisławowskiego teatru dworskiego. Spektakl udany, choć zastanawiam się, czy aktorzy umieją jeszcze mówić bez mikroportów, które wyzierają im zza kostiumów. Oglądałoby się całość jeszcze przyjemniej, gdyby nie upiornie niewygodne siedziska - rozumiem, zabytkowy budynek, ale antypody aparycji bolą, oj bolą! :) Ogółem jednak szczerze polecam! I sztukę, i teatr w Łazienkach :)

  an.....@....pl / 06 czerwca 2023

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet