Elegantka: performatywne doświadczanie ciała – projekt taneczny dla młodzieży i dorosłych - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Elegantka: performatywne doświadczanie ciała – projekt taneczny dla młodzieży i dorosłych

Muzeum Łazienki Królewskie otwiera nabór do projektu tanecznego, który towarzyszyć będzie wystawie rzeźb Ursuli von Rydingsvard.

Działania obejmują tydzień warsztatów z tancerkami i choreografkami - Moniką Szpunar i Weroniką Pelczyńską oraz wspólne stworzenie filmu o charakterze artystycznym, którego bohaterami będą uczestnicy spotkań oraz jedna z prac rzeźbiarki - „Elegantka II”.

Inspirując się monumentalnością i wielowarstwowością prac artystki ustawionymi w ogrodzie i historycznych wnętrzach galerii rzeźby skoncentrujemy się na analogiach między rzeźbą a ciałem człowieka. Poszukamy, jak świadomość ruchu własnego ciała wpływa na indywidualny odbiór dzieł sztuki. Zastanowimy się także jak rzeźba odbierana z perspektywy ciała może stać się partnerką we wspólnym tańcu. Podczas spotkań́ obok twórczości Ursuli von Rydingsvard będziemy czerpać́ także z dziedzictwa współczesnej choreografii i tańca, improwizacji oraz improwizacji kontaktowej.

Projekt zakłada proces grupowy, możliwe jest opuszczenie jednego warsztatu.

Warsztaty, skierowane do szerokiego grona odbiorców, niezależnie od posiadanego lub nie doświadczenia tanecznego i ruchowego. Wykupienie biletu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu warsztatów i wyrażeniem zgody na rejestracje wizerunku uczestników podczas warsztatów. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda prawnego opiekuna.

Termin: 4-8.10.2021 g.16.00-18.00 (warsztaty) 9.10.2021 g.9.00-17.00 (rejestracja)

Miejsce: Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria, ogrody łazienkowskie

Uczestnicy: młodzież i dorośli

Bilety: 125 zł decyduje kolejność wykupienia biletów oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego KLIKNIJ TUTAJ

Więcej informacji: rezerwacje@lazienki-krolwskie.pl, tel. 798993105, 798992895

Zgoda na udział małoletniego w warsztatach: KLIKNIJ TUTAJ

Regulamin projektu: KLIKNIJ TUTAJ

Prowadzące:

Weronika Pelczyńska – choreografka, tancerka, performerka. Absolwentka Eksperymentalnej Akademii Tańca Współczesnego SEAD w Salzburgu, Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendystka programów: DanceWEB 2013 ImpulsTanz, Carte Blanche 2013 oraz Alternatywnej Akademii Tańca 2017 i 2019. Od 2011 roku prowadzi indywidualne i kolektywne projekty artystyczne m.in. „Europa. Śledztwo”, it will come later”, „kula”, „still standing”. Współtworzy Centrum w Ruchu oraz inicjatywę „praktyki siostrzeństwa”. Na stałe współpracuje z Agnieszką Glińską, Anną Seniuk, Magdą Szpecht, Robertem Jaroszem, Grzegorzem Laszukiem. Prowadzi zajęcia w Akademii Teatralnej w Warszawie na kierunku Wiedza o Teatrze.

Monika Szpunar – Absolwentka London Contemporary Dance School i ACTS/Ecole de Danse Contemporaine w Paryżu. Współtworzy londyński girl band The Yonis, inicjatywę choreograficzną „praktyki siostrzeństwa” oraz Laboratorium Ciała w Krakowskim Centrum Choreograficznym. Interesuje ją przenoszenie tańca do nowych, niekonwencjonalnych przestrzeni, a także spotkanie choreografii z innymi dziedzinami sztuki. Tworzy autorskie projekty i spektakle oraz pracuje jako choreografka do przedstawień teatralnych oraz filmów. Jako tancerka i performerka pracowała z takimi artystami jak: Dam Van Huynh, Elinor Lewis, Weronika Pelczyńska, Kaori Ito, Kasia Witek, Agnieszka Glińska, Rafaela Sahyoun oraz Stefano Silvino.

Weronika Pelczyńska i Monika Szpunar działają w ramach inicjatywy choreograficznej „praktyki siostrzeństwa” powołanej dzięki współpracy artystycznej wielu kobiet, wynikającej z potrzeby budowania tego, co wspólne przy jednoczesnym wzmacnianiu tego, co indywidualne.

Źródło zdjęcia: fot. Klaudyna Schubert

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet