Wystawa czasowa: Wystawa czasowa:

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Wystawa czasowa: "Pejzaż Ojczysty. Malarstwo Czesława Rzepińskiego"

Od czerwca do września 2021 r. zapraszamy na wystawę malarstwa Czesława Rzepińskiego – Pejzaż Ojczysty.

Tytułowy „Pejzaż Ojczysty” to nie tylko krajobraz ukazujący zakątki naszego kraju. To także człowiek z tymi miejscami związany, to jego środowisko, otoczenie – dom, pokój, ulubione przedmioty towarzyszące jego codziennemu życiu. Pejzaż Ojczysty – oddaje charakter malarstwa artysty, którego sztuka mocno była zakorzeniona w naszej ojczystej tradycji.

Na ekspozycji w salach na parterze muzeum pokarzemy ponad 50 prac Rzepińskiego, które pochodzą z kolekcji Krystyny i Wiesława Ochmanów oraz rodziny artysty. Obrazy olejne, akwarele, rysunki, grafiki, prace o tematyce rodzajowej, martwa natura, portrety bliskich osób oraz tytułowe pejzaże. Wystawa ma charakter przeglądowy i uwzględnia dzieła w różnych lat twórczości, od obrazów przedwojennych, po te namalowane w roku śmierci artysty.

Wystawa prac Czesława Rzepińskiego, została zorganizowana z inicjatywy śp. ks. Mirosława Nowaka, dyrektora Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, który w roku 2020 prowadził pierwsze rozmowy i ustalenia z rodziną Artysty. Ekspozycję udało się przygotować dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pani Anny Ryś –Rzepińskiej oraz Pani Marii Ryś.

Wystawie towarzyszy katalog zawierający zdjęcia prezentowanych na wystawie prac oraz inne dzieła artysty, które z różnych przyczyn nie mogły znaleźć się na zorganizowanej w MAW ekspozycji.

Wystawa czasowa: Pejzaż Ojczysty. Malarstwo Czesława Rzepińskiego

Gdzie: Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, ul. Dziekania 1, Warszawa (Stare Miasto)

Godziny: wtorek- piątek: 12:00-18:00 || sobota-niedziela: 12:00 – 16:00

Muzeum Archidiecezji Warszawskiej - Adres i dojazd

ul. Dziekania 1
Warszawa

http://maw.art.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.