Średnia ocena

4 oddane głosy

10,0 / 10

"La Mascarade" - Muzyka francuska na lutnię barokową i teorbę / Recital Klaudyny Żołnierek

"La Mascarade" - Muzyka francuska na lutnię barokową i teorbę

Na program koncertu składają się wybrane przez lutnistkę kompozycje, pochodzące z dwóch bardzo ważnych źródeł francuskiej muzyki barokowej: Manuskryptu Vaudry de Saizenay i Manuskryptu Barbe. Obydwa zbiory są kompilacjami dzieł różnych autorów, przy czym Manuskrypt Barbe zawiera wyłącznie kompozycje na lutnię barokową, a w Manuskrypcie Vaudry de Saizenay znajdują się również utwory przeznaczone na teorbę.

Wszystkie kompozycje zapisane zostały w tzw. tabulaturze francuskiej. Więcej na temat tego rodzaju zapisu będzie można usłyszeć podczas koncertu.

W programie m. in. utwory: Tombeau de Mezangeau, Canaries, La belle homicide (E. Gaultier), La Mascarade, Chaconne in G (R. de Visée), Les Sylvains (F. Couperin).

Klaudyna Żołnierek

Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie gitary Krzysztofa Pełecha oraz w klasie lutni Antona Biruli. Ukończyła również Kameralistykę na instrumentach historycznych w Staatliche Hochschule für Musik w Trossingen, w klasie prof. Rolfa Lislevanda. Jako lutnistka koncertuje solo, w duecie AbsoLutes z Marią Wilgos, w La Sensible z sopranistką Heleną Bregar oraz z innymi zespołami kameralnymi i orkiestrami, przede wszystkim z kręgu muzyki dawnej. Współpracowała m. in. z Intemperatą, Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, Royal Baroque Ensemble, Cappellą dell’Ospedale della Pieta oraz Capellą 1547. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych jako solistka i kameralistka. Od wielu lat prowadzi również działalność pedagogiczną.

PROGRAM:

Ennemond Gaultier - Preludium

Canaries

Tombeau de Mezangeau

La Poste

Jacques Gallot - Les Castagnettes

Charles Mouton - La Princesse

Ennemond Gaultier - La belle homicide

Jacques Gallot - La Nopce

Pierre Dubut - Chaconne

Jacques Gallot - Dialogue

Charles Mouton - Canarye

Charles Bouquet/

Charles Mouton - Chaconne

Robert de Visée - Pieces in d:

Prelude

Allemande

Courante

Sarabande

Gigue

Passacaille

François Couperin - Les Sylvains

Robert de Visée - Pieces in a:

Prelude

Chaconne

La Mascarade

Robert de Visée - Chaconne in G

Muzeum Archidiecezji Warszawskiej - Adres i dojazd

ul. Dziekania 1
Warszawa

http://maw.art.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.