Miłość w dużych miastach – czyli korpo i tradycja - zdjęcie Miłość w dużych miastach – czyli korpo i tradycja - zdjęcie Miłość w dużych miastach – czyli korpo i tradycja - zdjęcie

Miłość w dużych miastach – czyli korpo i tradycja

Młode małżeństwo z małego miasteczka.

Ona (Violetta) – zdecydowana, przedsiębiorcza, wykształcona za granicą.

On (Mietek) – mąż Violetty, leśnik, kochający przyrodę i zdrowy tryb życia, maratończyk. Na jej wyraźne życzenie przenoszą się do stolicy.

Ona podejmuje pracę w korporacji, on zatrudnia się jako kurier. Odpowiada jej życie w Warszawie, kariera i perspektywa awansu, a on chciałby wrócić do miasteczka, gdzie jak mówi jego ojciec (Józef) do Stefana – ojca Violetty: „Viola by ci firmę prowadziła, a Mietek swoje drzewa w lesie by pielęgnował”. Mietek chciałby mieć dzieci, Violetta „jeszcze nie teraz”.

Ojciec Mietka, z zawodu kolejarz, z pasji aktor amator, inscenizator uroczystości okolicznościowych i Stefan, lokalny biznesmen i sponsor Teatru Kolejarza, przyjaciele na dobre i złe, z grupą lokalnych zapaleńców przygotowują przedstawienie o Legionach Polskich i Marszałku Józefie Piłsudskim.

Pomimo przeróżnych perturbacji przedstawienie dochodzi do skutku, a Violetta…zmienia zdanie…

W trakcie spektaklu śpiewane są fragmenty pieśni Legionów Polskich z mile widzianym udziałem publiczności.

Na scenie występuje Jan Jakub Należyty jako Leon, Jakub Reizer jako Mietek, Aneta Gierat jako Violetta, Maciej Luśnia jako Józef, Jan Korwin-Kochanowski jako Stefan.

Realizacja

Autor: Jan Jakub Należyty

Reżyseria: Jarosław Witaszczyk

Scenografia i kostiumy: Małgorzata Żukrowska -Należyty

Krakowski Teatr Komedia - Adres i dojazd

http://www.krakowski-teatr-komedia.pl/

Kup bilet