Michał Zabłocki - Ojcowizna - zdjęcie

Michał Zabłocki - Ojcowizna

Ojcowizna, to godzinny klubowy performans poetycki, który współtworzą poeta Michał Zabłocki i dj Jan Rostworowski. Powstał na bazie zbioru wierszy Michała Zabłockiego „Ojcze nasz – 33 wiersze o moim tacie”, poświęconego niedawno zmarłemu olimpijczykowi, szabliście i architektowi, Wojciechowi Zabłockiemu.

Jest to drugi (po „Janowskiej”) projekt z cyklu „Zabłocki Osobiście”, w którym poeta sam performuje wokalnie własne wiersze.

Ojcowizna, to oszczędna i wyważona w słowach, melancholijna opowieść o odchodzeniu i o żegnaniu się z ojcem. Klimat, brzmienie i styl muzyczny poruszają się w przedziale ambientu, jazzu i improwizowanej elektroniki. Jak na poetycki produkt klubowy przystało, całość została oprawiona w niepowtarzalne, improwizowane na żywo wizuale Karoliny Dousy-Bik.

Michał Zabłocki

Poeta, autor tekstów piosenek, a ostatnio także performer, znany ze współpracy z Grzegorzem Turnauem (Cichosza, Naprawdę nie dzieje się nic, Bracka), Czesław Śpiewa (Maszynka do świerkania), ale także Sławkiem Uniatowskim, Anią Rusowicz, Kubą Badachem, Maciejem Balcarem, Januszem Radkiem i wieloma innymi artystami. Wydał 12 zbiorów wierszy.

Producent muzyczny, dj, dziennikarz oraz krytyk muzyczny. Przygodę z muzyką elektroniczną rozpoczął w 2006 roku, w ciągu lat jego styl i wrażliwość ewoluowały, z elektronicznej muzyki tanecznej, w kierunku muzyki ambient a potem eksperymentu z poezją i filozofią towarzyszącą muzyce, przy specjalnie przygotowanej oprawie wizualnej. Wieloletni animator krakowskiej sceny z muzyką ambient, założyciel instytucji wydawniczo koncertowej - Elektroniczny Azyl.

Zafascynowany metafizyką piękna, poszukuje nowych form ekspresji w muzyce i obrazie.

Od trzech lat pisze książkę dotyczącą zjawiska pauperyzacji we współczesnej kulturze. Współpracował m. in. z Tomaszem Pułką, prof. Karolem Tarnowskim, Agatą Jabłońską, Piotrem Lamprechtem oraz Robertem Rybickim.

Karolina Dousa-Bik

Od urodzenia związana z Krakowem gdzie studiowała na Akademii Sztuk Pięknych i obroniła dyplom na wydziale grafiki w pracowni rysunku. Głównym obszarem jej działań twórczych jest rysunek i ilustracja książkowa.

Od niedawna zafascynuje ją tworzenie analogowych wizualizacji za pomocą diaskopu. Ilustrowanie dźwięku odbywa się na żywo co sprawia, że projekcje za każdym razem są unikalne w swojej formie. Dotychczas prezentowała je między innymi na Festiwalu Otwarte Mieszkania w oddziale Muzeum Narodowego, Festiwalu Light Park w Kazimierzu Dolnym oraz na wielu cyklicznych wydarzeniach np Anonimowi Ambientoholicy. Aktualnie odbywa się indywidualna wystawa jej rysunków w galerii

Hetta w Krośnie.

Bilety 40/50 zł

Rezerwacje 887 333 383

Czas trwania: 90 minut

Kalinowe Serce - Adres i dojazd

ul. Krasińskiego 25, Warszawa

http://www.kalinoweserce.pl/

Kup bilet