Astrolabe - Krzysia Górniak & Rui Teles & Maciej Wieżyński - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów

8,9 / 10

Astrolabe - Krzysia Górniak & Rui Teles & Maciej Wieżyński

24 maja o 19:00 po raz kolejny na naszej scenie pojawi się zespół Astrolabe, który zabierze nas w muzyczny rejs u wybrzeży Portugalii, łączący polską, słowiańską wrażliwość z portugalską nostalgią fado.

Zespół został założony przez portugalskiego wokalistę Rui Telesa i polską gitarzystkę Krzysię Górniak. 

Premiera albumu „Astrolabe” Krzysia Górniak & Rui Teles miała miejsce  4. 12. 2022, materiał jest promowany singlem „Sweet Almonds”. 

Pochodzący z północnej części Portugalii Rui Teles swoją muzyczną wrażliwość rozwijał mieszkając blisko 15 lat w Lizbonie.

Najwięcej inspiracji chłonął w jej najstarszej dzielnicy – Alfamie, która smakuje zielonym winem, pachnie oceanem, a na jej ulicach nostalgiczne fado miesza się z różnobarwnymi dźwiękami państw Luzofonii. 

Jednakże 6 lat temu szczęśliwy los zaprowadził Rui’a na drugi kraniec Europy, do małej mazurskiej wioski. Tutaj zakochał się, założył rodzinę i otworzył restaurację portugalską.

A także tutaj, przy płonącym ognisku, poznał Krzysię Górniak, która jak co roku żeglowała po mazurskich akwenach.

Tej letniej nocy wybrzmiały po raz pierwszy ich wspólne dźwięki i zrodził się pomysł, aby połączyć jazzowe, słowiańskie brzmienie gitary Krzysi z portugalską wrażliwością Rui’a.

Od tamtej pory koncertowali już kilkakrotnie na mazurskich scenach, aby w końcu nagrać wspólny materiał. 

Zaprosili do współpracy Macieja Wieżyńskiego, pasjonata gitary andaluzyjskiej i świetną sekcję rytmiczną Michała Jarosa i Marcina Jahra. Tak powstał zespół Astrolabe, a ich pierwsza płyta „Astrolabe”, którą gościnnie uświetniła Olga Barej na drugim wokalu, zawiera zarówno autorskie piosenki, jak i portugalskie klasyki, których nostalgia rezonuje również w polskich duszach.

Nazwa zespołu Astrolabe, pochodzi od gr. ἁστρολάβον astrolabon 'chwytający gwiazdy’. Był to pomiarowy przyrząd astronomiczny używany w nawigacji, służący do wyznaczania położenia ciał niebieskich nad horyzontem, podczas rejsów na morzu.

Muzyka Astrolabe jest podróżą w odległe krainy, pełne południowego słońca, miłości, nadziei i radości.

Podczas spotkania będziemy serwować przygotowane przez Rui Telesa portugalskie tapas.

Bilety 60/70 zł

Rezerwacje 887 333 383

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Piękna klimatyczna muzyka, super kompozycje w wykonaniu bardzo dobrych muzyków Krzysi Górniak i Macieja Wieżyńskiego ( gitarzystów) oraz w wykonaniu solisty z Portugalii Rui Tales P. Krzysia wysokiej klasy gitarzystka., Ciepła, delikatna kobieca gra na gitarze prowadzącej ( solo ) nadaje niepowtarzalnego klimatu instrumentalnego. To co się słyszy i widzi na scenie o wspaniały duch przekazany publiczności. P. Maciej jako druga gitara świetnie w tle uzupełnia całość. Warto poświęcić czas na ten wyjątkowy koncert.

  kr.....@....pl / 13 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  cudowny koncert, cudowna atmosfera. jestem mega zadowolona

  ag.....@....pl / 25 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny koncert i atmosfera

  bo.....@on...et.pl / 15 stycznia 2023

 • 9,0/ 10

  Bardzo mile spędzony wieczór. Dobra akustyka, nastrojowa muzyka, możliwość kontaktu z wykonawcami. Polecam i zespół, i miejsce.

  in.....@po...ta.onet.pl / 17 stycznia 2023

 • 8,0/ 10

  Klimatyczne miejsce , wykonawcy nastrojowi ciesze siè ze jestescie

  An.....@gm...il.com / 14 stycznia 2023

Kalinowe Serce - Adres i dojazd

ul. Krasińskiego 25, Warszawa

http://www.kalinoweserce.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.