Małżeństwo - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Małżeństwo

Spektakl „Małżeństwo” to dwie jednoaktówki powstałe na podstawie dzieł „Papierowa kula” Kunio Kisidy i „Niedźwiedź” Antona Pawłowicza Czechowa.

„Papierowa kula” to to tradycyjna japońska zabawka - elegancka i barwna, ale tak delikatna, jak małżeńskie uczucia. Autor w swojej sztuce przedstawił parę spędzającą wspólnie niedzielę. Reżyser - Hiroaki Yamaguchi - zmniejsza przestrzeń akcji do małego podium, na którym bohaterowie zmuszeni są do współistnienia. Dialog między małżonkami podobny jest tu bardziej do pojedynku.

Króciutka sztuka „Niedźwiedź”, gatunek który sam autor nazwał „żartem w jednym akcie”, także opowiada o „bardzo poważnym pojedynku” między wdową Popową i kredytodawcą Smirnowem. Skomplikowane sieci, które zarzucił bohater, żeby otrzymać zapłatę długu, okazują się nieporównywalne z urokami bohaterki.

Wszędzie, niezależnie od kraju, narodu, kultury, zasad czy obyczajów, potrzeba bycia zrozumianym jest wspólna dla wszystkich. Narodziny i rozwój relacji między mężczyzną, a kobietą nie znają granic i ich nie rozróżniają - o tym właśnie będzie to przedstawienie.

Występują

Teatr Konoshitayami

Realizacja

Teatr Konoshitayami

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Bardzo ciekawe podejście do Czechowa. Pierwszy raz widzieliśmy z mężem jego sztukę graną przez teatr japoński. Bardzo ciekawa gra aktorów, którzy naprawdę dali z siebie wszystko. Interesująca scenografia. Świetny pomysł z napisami i w ogóle z zaproszeniem japońskiego zespołu. Wielkie brawa dla Pana reżysera, który w samolocie (jak nam mówił) do Polski uczył się zapowiedzi po polsku. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Pozdrawiamy Martyna i Atsuhiko Taniguchi

    ta.....@....pl / 24 września 2018

Instytut Teatralny - Adres i dojazd

ul. Jazdów 1, Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.