Cisza - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

9,4 / 10

Cisza

Cisza to spektakl, instalacja performatywna i seans leczniczy w jednym. Wychodząc z założenia, że wszyscy potrzebujemy uzdrowienia, tworzymy tymczasową fikcyjną wspólnotę, aby przejść serię ćwiczeń cielesno-słuchowych, takich jak cisza w przestrzeni publicznej, cisza w debacie społecznej, cisza w relacjach intymnych. Cisza to koniec i początek, wejście na nowy poziom postrzegania swojego ciała i rzeczywistości.

Struktura spektaklu ma charakter pracy twórczej i kontrolowanej. Zasady działania performera i widza są równorzędne. Performerzy niczego nie udają. Czasami są aktywni, a czasami bierni. Śmieją się. Płaczą. Rozmawiają. Tańczą. Widownia niczego nie ogląda. Wszystkiego doświadcza osobiście.

Na scenie występują między innymi Izabela Chlewińska, Tomasz Sobczak, Karol Kadłubiec, Kamil Przystał, Aneta Jankowska, Lucyna Piwowarska-Dmytrów.

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Sztuka nie powinna podlegać ocenie. Nie da się sztuki zamknąć w ramy od ... do... Prawdziwie odbiera się sztukę na poziomie zmysłów, nie rozumu. Tak jak Ciszę. Dopiero, gdy wyłączymy rozum i plączące się po głowie pytanie: "Ale o co tu chodzi?", dopiero wtedy dajemy sobie szansę na DOZNANIE tego, co dzieje się wokół. Dla mnie przełomem było założenie słuchawek wyciszających, opanowanie lęku przed ciszą i wsłuchanie się w bicie własnego serca, wyrównanie oddechu. Takiej bliskości samej z sobą nie miałam od lat. Ta bliskość bardzo silnie rezonowała z bliskością jaka tworzyła się między aktorami, w ruchu, w momentach bezruchu. DOZNANIE bliskości i piękna po Ciszy zostaje na dłużej, nie znika po wyjściu z teatru. A z niego powoli wyłania się refleksja na temat relacji, jakie mamy w życiu. Czy jesteśmy workiem, czy operatorem worka, a może mamy to szczęście, że nasze relacje są w harmonii, w równowadze, w pełnej bliskości...? DZIĘKUJĘ.

    kt.....@gm...il.com / 16 września 2018

  • 9,0/ 10

    Piękny, wzruszający, dający do myślenia. Nie było dla mnie jasne , czy można się przyłączyć. Dziękuję Realizatorom❤️

    mi.....@gm...il.com / 17 września 2018

Instytut Teatralny - Adres i dojazd

ul. Jazdów 1, Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.