Niepamięć - gramy razem z WOŚP - zdjęcie

Średnia ocena

15 oddanych głosów

8,7 / 10

Niepamięć - gramy razem z WOŚP

GRAMY razem z WOŚP

Garnizon Sztuki - teatr pozytywnych emocji dla 30. jubileuszowego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W Teatrze Garnizon Sztuki, 2 lutego, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Zagramy charytatywny spektakl NIEPAMIĘĆ, który wesprze cel 30. Finału WOŚP. Na scenie sami znakomici aktorzy, a wśród nich zobaczymy: Karolinę Gorczycę, Magdalenę Kumorek, Krzysztofa Czeczota, Marcina Korcza, Krystiana Pestę. Tematem przewodnim tegorocznej zbiórki jest szeroko pojęta dziecięca okulistyka. 30. jubileuszowy Finał odbędzie się 30 stycznia 2022 roku.

Cały zespół Teatru Garnizon Sztuki razem z aktorami i realizatorami, 2 lutego, zagra charytatywny spektakl dla 30. jubileuszowego Finał WOŚP, który tym razem zabrzmi pod hasłem: „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Będzie to pierwsza zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce. Celem Finału jest m.in.: uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych.

Zagraj RAZEM z nami!

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Bywa nazywany królem zmysłów i odzwierciedleniem duszy. Ponad 80% wszystkich wrażeń oraz informacji o otaczającym nas świecie odbieramy za pomocą zmysłu wzroku, a jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój organizmu człowieka. Teatr jest miejscem, w którym widz chłonie sztukę za pomocą tego właśnie zmysłu. Dlatego też tegoroczna tematyka zbiórki jest tak ważna i bliska nam, ludziom teatru.

Dołącz do nas i zagraj razem z nami! Kup bilet na charytatywny spektakl NIEPAMIĘĆ na stronie www.garnizonsztuki.org.pl/repertuar lub weź udział w specjalnej aukcji na www.aukcje.wosp.org.pl i wylicytuj podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Zwycięzców zapraszamy po spektaklu do garderoby aktorów na lampkę szampana, wspólne zdjęcie. Każda ze zwycięskich par otrzyma w prezencie plakat spektaklu z autografami aktorów wraz z indywidualną dedykacją.

W specjalnej aukcji wystawionych jest 10 podwójnych zaproszeń.

NIEPAMIĘĆ, to najnowsza premiera Teatru Garnizon Sztuki, najmodniejszego polskiego dramaturga współczesnego Marka Modzelewskiego, w reżyserii Piotra Ratajczaka. To przewrotna, pełna błyskotliwych dialogów tragikomedia. Jest zaskakującą, trzymającą w napięciu historią o relacjach międzyludzkich, zaufaniu i rachunku jaki życie wystawi każdemu prędzej, czy później.

Popularny i wielokrotnie nagradzany aktor, człowiek sukcesu, celebryta. Z piękną żoną i poukładanym życiem. Spotykają się na niezobowiązującej kolacji po latach z byłą żoną i jej nowym chłopakiem.

Niewinne wspomnienia i refleksje nad dawnym życiem otworzą niezabliźnione rany, które bolą po wielu latach – nawet jeśli nie do końca wiemy, czy wspomnienia te są prawdziwe. Przeszłość powróci z tak mocnym akcentem, że dotychczasowe życie naszych bohaterów okaże się kruchą i łatwą do zniszczenia konstrukcją. A emocji, podczas całego przedstawienia na pewno nie zabraknie.

Na scenie występują między innymi Krystian Pesta jako Kornel, Agnieszka Więdłocha jako Agata, Magdalena Kumorek jako Agnieszka, Krzysztof Czeczot jako Marcin, Karolina Gorczyca jako Agata, Rafał Królikowski jako Marcin.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

Scenariusz: Marek Modzelewski

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak

Scenografia i reżyseria świateł: Marcin Chlanda

Kostiumy: Monika Ulańska / Grupa Mixer

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, widziałam w obu obsadach, zadziwiające jak są to dwa różne, a przecież równie ciekawe przedstawienia, godne polecenia!

  da.....@le...am.pl / 04 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  świetnie zagrana sztuka, aktorzy rewelacyjni - jestem bardzo zadowolony

  JA.....@....PL / 03 lutego 2022

 • 9,0/ 10

  Spektakl świetnie zagrany, ciekawa scenografia, choć oszczędna i umowna, podobnie jest z kostiumami. Muzyka i światło przemyślane, dopełniają całości obrazu. Pierwszy raz po zmianie byłam w Garnizonie sztuki. Owszem, wystrój i zmiana robią wrażenie, jest chyba więcej miejsca na widowni, ale powstał duży mankament. Aktorzy nie są przyzwyczajeni do grania na trzy strony. Widownia jest zaplanowana z trzech stron sceny i przez to przez całe (ważne) sekwencje sztuki widzi się plecy aktora. Jest też tak, że po zmianie stron jeden aktor zasłania drugiego i znowu nie widać twarzy. Nie jest to komfortowe dla widzów siedzących po skośnej stronie. To budziło moje niezadowolenie i zdecydowanie obniżyło jakość odbioru. KONIECZNIE należy zmienić układ ruchu scenicznego, w przeciwnym razie sztuka i aktorzy wiele tracą. W Och-teatrze granie na dwie strony widowni zostało opanowane do perfekcji. Może warto zobaczyć, jak oni to robią. Kiedyś w teatrze Małym grano w środku widowni, więc pomysł z różnym rozmieszczeniem widzów nie jest nowy, ale trzeba pamiętać o każdej stronie-aktor ma być widoczny, nie jego plecy i to przez wiele minut. Samo przedstawienie niezwykle ciekawe, a treść i problem aktualne, pozostawiają widza z rozmaitymi przemyśleniami.

  za.....@....pl / 03 lutego 2022

Garnizon Sztuki - Adres i dojazd

ul. Konopnickiej 6, Warszawa

https://garnizonsztuki.org.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.