Dwudniowe warsztaty SNY I NIEŚWIADOMOŚĆ|11-12.10.2022|Anna Godowska i Sławomir Krawczyński | Festiwal C/U - zdjęcie Dwudniowe warsztaty SNY I NIEŚWIADOMOŚĆ|11-12.10.2022|Anna Godowska i Sławomir Krawczyński | Festiwal C/U - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Dwudniowe warsztaty SNY I NIEŚWIADOMOŚĆ|11-12.10.2022|Anna Godowska i Sławomir Krawczyński | Festiwal C/U

Obudź wolność twórczą, która drzemie w Twoich snach

Uznani artyści tańca współczesnego zapraszają na warsztat, w którym odnajdą się zarówno profesjonaliści ze świata tańca, jak i amatorzy zainteresowani zgłębianiem własnej psychiki i ciała. Podczas warsztatu zostaną pokazane różne sposoby korzystania z zasobów nieświadomości, która stanowi bogate i fascynujące źródło naszych twórczych i witalnych mocy. Przyjrzymy się swojemu poczuciu wolności, zbadamy jej wewnętrzne ograniczenia i możliwości poszerzenia jej obszaru, podążając za impulsami obecnymi w snach, wspomnieniach, wyobrażeniach, fantazjach, a także w doświadczaniu świata i innych ludzi. Dzięki tej pracy głębiej poczujemy i zrozumiemy związki pomiędzy ciałem i psychiką oraz sposoby, jak te związki wykorzystać w procesie twórczym. Uczestnicy zapoznają się z metodą pracy ze snami i nieświadomością, które prowadzący wypracowali w czasie kilkunastoletniej praktyki badawczej. Zapraszamy na niezwykłą podróż w głąb samych siebie.

DWUDNIOWE warsztaty w języku polskim , bilet 90 PLN

11.10.2022 godz. 10.00-19.00

12.10.2022 godz. 10.00-19.00

Sławek Krawczyński – reżyser teatralny, dramatopisarz, scenarzysta, badacz oraz

Anna Godowska – tancerka, choreografka i pedagożka pracują razem od 1999 roku.  W latach 2001-2012 prowadzili warszawską grupę Teatr Bretoncaffe, w której zrealizowali kilkanaście spektakli. Najważniejszą częścią wspólnej pracy artystów jest projekt badawczy pod nazwą „Taniec śniącego ciała”, zainicjowany w 2005 roku w ramach rezydencji w Centre national de la Danse Pantin-Paris. Celem tego długofalowego projektu jest zastosowanie idei psychologii analitycznej Carla Gustava Junga oraz psychologii zorientowanej na proces Arnolda Mindella w praktyce tańca i teatru. Laureaci wielu nagród i wyróżnień, ich spektakl Niżyński: święto snów otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Polskiej Platformie Tańca 2014. W 2022 na Festiwalu SzekspirOFF uhonorowani główną nagrodą za spektakl How Beauteous Mankind Is!

***

Każdy uczestnik, biorący udział w Festiwalu Ciało/Umysł (C/U) organizowanym przez Fundację Ciało/Umysł w Warszawie / wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji i archiwizacji C/U, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami) W przypadku braku takiej zgody prosimy uczestnika o kontakt z Biurem Obsługi Widza C/U przed rozpoczęciem wydarzenia, w którym dobrowolnie uczestniczy.

Występują

Anna Godowska

Sławomir Krawczyński

Fundacja Ciało/Umysł - Adres i dojazd

https://cialoumysl.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.