2080: Kto zabił język migowy? - zdjęcie

Średnia ocena

14 oddanych głosów

9,9 / 10

2080: Kto zabił język migowy?

Tradycyjnie we wrześniu obchodzone są dwa święta Głuchych: Międzynarodowy Tydzień Głuchych, uchwalony przez Światową Federację Głuchych w 1958 roku oraz Międzynarodowy Dzień Języków Migowych, uchwalony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2017 roku. Celem tych świąt jest zwrócenie uwagi nie tylko na problemy i prawa Głuchych, ale również na ochronę tożsamości i różnorodności kulturowej Głuchych, którzy na co dzień komunikują się wieloma językami migowymi, a także pokaz osiągnięć kulturalnych Głuchych.

Z tej okazji w Centrum Sztuki Włączającej pokażemy świetny spektakl artysty Visual Vernacular Erwana Cifry z Francji, a także zorganizujemy warsztaty techniki VV dla osób posługujących się polskim językiem migowym. Inicjatorką wydarzeń jest Edyta Kozub,

polska artystka VV.

Jak pisze Edyta Kozub zależy nam, by zachęcić osoby z głuchotą do podążania za swoimi marzeniami. Erwan Cifra jest performerem migania pantomimicznego - Visual Vernacular, który dzięki talentowi i determinacji w rozwijaniu swojej pasji świetnie pokazuje światu piękno gestu i mowy ciała, dla których podstawą jest język migowy. W spektaklu Kto zabił język migowy? przenosi publiczność do roku 2080, w którym to wciela się w rolę policjanta i poszukuje odpowiedzialnych za zniszczenie wszystkich śladów, informacji, wspomnień o języku migowym, m. in. informacji o chorobie „głuchota”, która od dawna nie istnieje na Ziemi, bo nie ma już osób niesłyszących, a tym samym nie ma też języka migowego. Ludzkość dzięki technologiom medycznym przyszłości poradziła sobie z każdą chorobą, w tym z głuchotą. Wszyscy ludzie słyszą więc i komunikują się normalnie.Spektakl jest przeznaczony nie tylko dla Głuchych, ale również dla osób słyszących, których interesuje Kultura Głuchych.

Visual Vernacular to sztuka, która łączy elementy takie jak mimika twarzy, pantomima, gesty, język migowy, storytelling, poezja kształtu, ruchy ciała.

Erwan CIFRA, francuski artysta urodzony w Nancy, który dorastał w świecie LSF (francuskiego języka migowego). Od dzieciństwa pasjonował się światem wizualnym, fascynowały go filmy, komiksy, animacje 3D, gry wideo, manga. W 2000 roku został nauczycielem francuskiego języka migowego (LSF) dla osób słyszących. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym i sztuką multimediów. Ogromne doświadczenie pozwala mu łączyć kultury języka niesłyszących i animacji wideo i rozwijać swój autorski język artystyczny w sztuce Visual Vernacular. Od 2015 roku współpracuje z uznanym niesłyszącym francuskim aktorem Simonem Attią, ucząc rozwoju osobistego i zawodowego przyszłych tutorów, a także nauczając i popularyzując Visual Vernacular. Spektakl „2080: kto zabił język migowy?” zdobył dwie nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Teatralnej Terytorium gestu organizowanym przez Teatr Mimiki i Gestu w Moskwie.

Spektakl w PJM, z tłumaczeniem symultanicznym dla osób słyszących (słuchawki)

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Zarówno przedstawienie, jak i zapewniona dostępność były na najwyższym poziomie. Dawno nie brałam udział w tak przyjemnym wydarzeniu, mimo że cała sztuka była zatrważająca.

  be.....@gm...il.com / 02 października 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny wydarzenie i warto zrobić kilka wydarzenia dotyczy kultura osób g/Głuchych

  bo.....@gm...il.com / 02 października 2023

 • 10,0/ 10

  SUPER

  ss.....@gm...il.com / 02 października 2023

 • 10,0/ 10

  Super ciekawe ❤️

  jo.....@gm...il.com / 30 września 2023

 • 10,0/ 10

  Mega !!! 20/10

  re.....@gm...il.com / 30 września 2023

 • 10,0/ 10

  Świetnie!!!!!

  di.....@gm...il.com / 30 września 2023

 • 10,0/ 10

  Duuuuzo emocji !!!

  ma.....@gm...il.com / 30 września 2023

Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 - Adres i dojazd

https://teatr21.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.