wróć do bloga

Wieczór w teatrze dla dwojga 2024

Jeśli chcielibyście spędzić czas inaczej niż zwykle, naszą propozycją jest wieczór w teatrze dla dwojga. I to taki, który na długo pozostanie Wam w pamięci. Dlatego nasze sugestie miejsc wzbogaciliśmy o atrakcje, którymi możecie cieszyć się przed lub po spektaklu.

Czy jest to wieczór w teatrze dla pary, czy wyjście grupy znajomych, w tym artykule znajdziesz miejscówki – pewniaki, które sprawdzą się w każdym przypadku.

Warszawa: Teatr 6. piętro

Co robić wieczorem w Warszawie? Kiedy mamy na szybko polecić jakiś teatr, od razu na myśl przychodzi nam Teatr 6. piętro. Spektakle to tzw. pewniaki, które obejmują zarówno klasykę, jak i świeże, nowoczesne produkcje. To m.in. sztuka „Bóg mordu” Yasminy Rezy, na podstawie której powstał znany film „Rzeź”, „edukując RITĘ” Willy’ego Russella autora cenionych na całym świecie komedii lub „Ożenek”, przezabawny klasyk Nikołaja Gogola.

To co przyciąga rzesze fanów to też znakomita obsada aktorska: Anna Dereszowska, Michał Żebrowski, Borys Szyc, Aleksandra Popławska, Izabela Dąbrowska, Mateusz Damięcki, Wiktor Zborowski to tylko niektórzy artyści, których można podziwiać w akcji na scenie na żywo. 

Gdy już przekroczycie próg Pałacu Kultury i Nauki, warto skorzystać z okazji i zajrzeć na taras widokowy. Zaledwie 24 piętra wyżej od teatru rozpościera się przepiękny widok na całą Warszawę. 

I pamiętajcie, że wieczór w Teatrze 6. piętro wcale nie musi kończyć się wraz z opadnięciem kurtyny. Jesteście w centrum miasta i otaczają Was jedne z najlepszych restauracji, cocktail barów i innych miejscówek, w których (istnieje wysokie prawdopodobieństwo) że traficie na jakiś fajny koncert lub imprezę. 

Sprawdź repertuar w Warszawie

Kraków: Teatr im. Juliusza Słowackiego

W samym sercu Krakowa na Starym Mieście mieści się prawdziwa artystyczna i architektoniczna perełka – Teatr im. Juliusza Słowackiego. To miejsce, w którym sztuka miesza się z historią, wprowadzając widzów w unikalną atmosferę.

Na jego scenie dzieje się prawdziwa magia dzięki wyjątkowej scenografii, dopracowanej w każdym detalu oprawie scenicznej, bogatych kostiumach i przede wszystkim grze aktorskiej na najwyższym poziomie. Szekspir, Molier, Mickiewicz czy Ibsen, a także współczesne dzieła teatralne – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

A po spektaklu, będąc już na krakowskiej Starówce, nie można odmówić uroku okolicy i nie wybrać się na spacer, który przeniesie Was w czasie do dawnej epoki. Przechadzkę po wzgórzu wokół Zamku Królewskiego, po zielonych Plantach czy brukowanych uliczkach można zakończyć spontaniczną kawą lub kolacją w jednej z urokliwych restauracji lub próbując tradycyjnego krakowskiego obwarzanka i ciesząc się wspaniałym widokiem na miasto.

Sprawdź repertuar w Krakowie

Wrocław: Wrocławski Teatr Komedia

Kiedyś wizyta we Wrocławiu kojarzyła nam się głównie z pełnym zabytków rynkiem, Ostrowem Tumskim i, rzecz jasna, poszukiwaniem krasnali. Ale odkąd wpadliśmy z wizytą do Wrocławskiego Teatru Komedia, ten stał się dla nas obowiązkowym punktem wycieczki. 

Na scenie teatru wystawiane są najbardziej popularne tytuły, które podbiły serca widzów na całym świecie. Możemy się założyć, że Wy też słyszeliście o spektaklu „Boeing Boeing”, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii „najczęściej wystawiana francuska sztuka” lub o „Szalonych nożyczkach” – prawdopodobnie najbardziej znanego spektaklu interaktywnego, którego zakończenie zależy od publiczności. 

Od razu musimy Was jednak uprzedzić – po takim wieczorze trudno jest tak po prostu wrócić do domu. Na szczęście teatr położony jest w samym centrum Wrocławia (lub inaczej – polskiej Wenecji), a dokładniej w malowniczym Parku Mikołaja Kopernika. A jeśli wolelibyście wyskoczyć do tętniącego życiem centrum, od Wrocławskiego Rynku dzieli Was zaledwie kilka kroków

Sprawdź repertuar we Wrocławiu

Łódź: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka

Trudno byłoby znaleźć lepszą lokalizację na teatr w Łodzi niż okolice ulicy Piotrkowskiej – ikony miasta. Kiedy skończy się sztuka Wy od razu możecie wyskoczyć na spacer wśród zabytkowych kamienic, kawiarni lub restauracji. I właśnie dlatego obejrzenie spektaklu to must have wieczornego wyjścia na miasto. 

A na scenie znajdziecie dobre na smutki komedie, takie jak słynna włoska sztuka włoskiego autora Daria Fo „Kto nie ma, nie płaci” lub światowy hit „Seks dla opornych”, ale też wciągające i eksplorujące społeczne zjawiska dramaty, np. „Dobrze ułożony młodzieniec”

Udany wieczór w teatrze (bo gwarantujemy, że z tym repertuarem taki będzie) możecie kontynuować korzystając z atrakcji znajdujących się na ulicy Piotrkowskiej, która ożywa nocą. Zafundujcie sobie odrobinę luksusu i wybierzcie się do klimatycznych restauracji lub do drink baru.

Sprawdź repertuar w Łodzi

Prezent na każdą okazję. Podaruj bliskim wieczór w teatrze

Wiesz, że osobę, której chcesz podarować prezent, ucieszy wyjście do teatru, ale nie masz pomysłu, która sztuka najbardziej jej się spodoba? Postaw na voucher do teatru!

Dzięki niemu osoba obdarowana będzie mogła iść na dowolną sztukę i bez problemu dopasować jej termin do swojego kalendarza. Dodatkowo taki upominek daje więcej możliwości, aby zaplanować cały wieczór, bo spektakle (i nie tylko) można wybierać spośród oferty w wielu miastach w Polsce.

Zobacz więcej