wróć do bloga

Walentynki w Warszawie 2024 ♡ Najlepsze miejscówki dla zakochanych

Spędzacie walentynki w Warszawie? W takim razie spróbujemy rozkochać Was w wyjątkowych miejscówkach, które dostarczą Wam więcej endorfin niż czekoladki. Jeśli cenicie sobie kreatywność i lubicie nowe doświadczenia, zróbcie coś zupełnie innego niż zwykle. Takie walentynki na pewno zapadną Wam w pamięci.

PS Jeśli w święto zakochanych chcielibyście wybrać się na spektakl, zerknijcie na nasz przewodnik Teatr na walentynki 2024 ♡


♡ Walentynki w Warszawie w stylu la dolce vita

Wcale nie musicie jechać do Włoch, aby przeżyć niezapomniane walentynki. Warszawa jest pełna miejsc, w których od razu poczujecie się jak na wakacjach w słonecznej Italii. Swoją romantyczną podróż zacznijcie od pobudzającego espresso. Najlepiej w centrum miasta, bo tam mieści się też kultowa Scena Relax, w której obejrzycie niesamowity recital z muzyką na żywo „Spaghetti Poloneze” w wykonaniu włoskiej aktorki i piosenkarki o polskich korzeniach Moniki Mariotti.

Po takim spektaklu włoskie wino i kolacja będą smakować buonissimo! W Warszawie znajdziecie morze włoskich restauracji, knajpek lub pizzerii. A na deser polecamy Wam wybrać się do słynnej włoskiej cukierni La Bomboniera, w której zjecie najlepsze sfogliatelle i cannoli w mieście. I pamiętajcie – żeby walentynki w Warszawie były naprawdę włoskie, nie śpieszcie się z powrotem do domu.

Chodźcie na randkę


♡ Walentynki w filmowym wydaniu

Wcale nie idziemy na łatwiznę i nie chcemy polecać Wam randki w kinie. Walentynki to wyjątkowa okazja, dlatego świętujmy je niezwyczajnie. Na szczęście 14 lutego na scenie Och-Teatru możecie obejrzeć „Stowarzyszenie umarłych poetów”. Spektakl powstał na podstawie kultowego filmu o tym samym tytule. I chociaż nie jest to typowo romantyczna, walentynkowa historia, opowieść o chłopcach uczęszczających do rygorystycznej szkoły i ich relacji z inspirującym nauczycielem zdecydowanie chwyta za serce.

Po takiej randce możecie spędzić wieczór w malowniczej scenerii nawet w domu. Wystarczy, że zapalicie świece, włączycie nastrojową muzykę i wspólnie przygotujecie romantyczną kolację. Ubierzcie się jak na rozdanie Oscarów i zróbcie sobie klimat jak z filmu.

Chodźcie na randkę


♡ Walentynki w imprezowym stylu

Co robić w walentynki w Warszawie, jeśli jesteście duszami towarzystwa? Imprezowy klimat z pewnością poczujecie w Teatrze Współczesnym. Jeśli myślicie, że widzieliście już wiele na polskich weselach, to najlepsza drama jeszcze przed Wami. Podczas spektaklu „Wstyd” spodziewajcie się charakternych postaci, mocnych i uszczypliwych dialogów, przewrotnego scenariusza oraz znakomitej obsady aktorskiej. W głównych bohaterów – rodziców państwa młodych wcielają się Agnieszka Suchora, Iza Kuna, Mariusz Jakus oraz Jacek Braciak i grają tak, że aż wstyd nie zobaczyć tego spektaklu.

Oczywiście to nie koniec, a dopiero początek imprezowej randki. Teraz już wszystko zależy od Was. Przecznicę od teatru znajduje się słynny Zbawix. Wokół placu znajdziecie knajpki i cocktail bary poukrywane w kamienicach. Jeśli jednak wolicie spotkania w gronie znajomych osób, zawsze możecie zorganizować walentynkową domówkę tematyczną.

Chodźcie na randkę


♡ Retro walentynki w Warszawie

Z doświadczenia wiemy, że bilety na spektakle grane 14 lutego znikają z prędkością światła. I tak też będzie w przypadku komedii „O co biega?” Teatru Capitol. Tym bardziej, że po spektaklu odbędzie się walentynkowa Retro imprezka z Hirkiem Wroną, podczas której przeniesiecie się do lat 80′ i 90′, bawiąc się w rytm dawnych hitów. Nie ma więc na co czekać – rezerwujcie miejsca, póki są.

Atrakcji na walentynki w stylu retro jest w Warszawie wiele więcej. Możecie też odwiedzić Muzeum Życia PRL –  przestrzeń wypełnioną po brzegi pamiątkami i symbolami z minionej epoki lub wybrać się na spacer po Pradze, której ulice po części zachowały klimat przedwojennej Warszawy. W bramach starych kamienic szukajcie kapliczek, odwiedźcie lokalne sklepy, kawiarnie, antykwariaty i podziwiajcie praskie, pofabryczne budowle.

Chodźcie na randkę


♡ Walentynki dla zbuntowanych

Nie chcecie iść za tłumem i świętować tak jak wszyscy? Zawsze możecie się zbuntować. Jeszcze bardziej zainspiruje Was do tego spektakl w Garnizonie Sztuki „Klub Niepokornych” z Magdaleną Kumorek, Kornelią Strzelecką, Igą Krefft, Janem Wieteską, Adamem Zdrójkowskim i Patrykiem Cebulskim w obsadzie.

Więc co robić w walentynki w Warszawie, żeby było po Waszemu? Śmiało możecie zamienić kolację przy świecach na pizzę przy ulubionym serialu, czekoladki na żelki, a wyjściowe stroje na wygodne piżamki. Nikt tego nie sprawdza 😉

Chodźcie na randkę