Czerwony kolor, kwiaty, zarezerwowane stoliki w knajpach… Coś Ci to przypomina? Oczywiście, że to znak, że zbliżają się walentynki. Niezależnie od tego, czy obchodzisz je, czy nie – pamiętaj, że teatr to zawsze świetny pomysł! Jeśli wciąż zastanawiasz się, gdzie wybrać się w walentynki w 2022 roku, to przygotowaliśmy dla Ciebie 8 spektakli, które zdecydowanie polecają się randkę (Psst! Także tę z samym/samą sobą!).

“Victoria True Woman Show” Teatr Garnizon Sztuki

Terminy spektakli: 14, 24 lutego

Kobieta, woman, superbohaterka, królowa, zwyciężczyni wyścigu płci, bohaterka XXI wieku… czy aby na pewno? Skąd to ciągłe zmęczenie, niepewność i poczucie winy? Żeby zobaczyć to SHOW, nie potrzeba specjalnej okazji, a jeśli jeszcze go nie widzieliście, to koniecznie musicie to nadrobić. Wawrzyniec Kostrzewski wyreżyserował je tak, aby pokazać całe spektrum możliwości cudownych aktorów: Anity Sokołowskiej, Edyty Olszówki, Ewy Konstancji Bułhak, Krzysztofa Szczepaniaka i Zbigniewa Zamachowskiego. Ten spektakl zdobył serca warszawskiej publiczności, a już niedługo wyrusza w trasę! Tak więc jeśli zastanawiacie się, gdzie zabrać dziewczynę w walentynki, koniecznie wybierzcie Teatr Garnizon Sztuki oraz “Victoria True Woman Show”.

Pełny opis spektaklu “Victoria True Woman Show” oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

“Seks dla opornych” Teatr Polonia

Terminy spektakli: 12, 13, 14, 15 lutego

Komedia w reżyserii Krystyny Jandy… to brzmi dobrze. Na scenie możemy zobaczyć dwójkę uzdolnionych aktorów – Dorotę Kolak i Mirosława Bakę. Jest to gorzki, zabawny tekst o małżeństwie z trzydziestoletnim stażem. Do tej pory wiedli banalne, przeciętne życie, nie pozwalając sobie na żadne szaleństwo. Aż tu pewnego dnia postanawiają odnowić swoje uczucie i uciekają z domu na jeden wieczór do modnego hotelu. Czy uda im się nadrobić stracony czas? A może docenią to, co wspólnie przeżyli? Taka tematyka to zdecydowanie walentynkowy klimat, dlatego też wieczór spędzony z tym spektaklem będzie na pewno udany. 

Pełny opis spektaklu “Seks dla opornych” oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

“Małżeństwo to morderstwo” Teatr Capitol w Warszawie

Terminy spektakli: 11, 12, 13, 14, 16 lutego

Skoro już jesteśmy w tematyce małżeństw, to musimy polecić Wam wspaniały spektakl “Małżeństwo to morderstwo” Teatru Capitol – jednego z najpopularniejszych warszawskich teatrów komediowych. Jego premiera już niedługo! To brawurowa komedia Olafa Lubaszenki, który wraz z Anną Gornostaj tworzy wyjątkowy duet na scenie. Co więcej, powinno to zainteresować wszystkich fanów Agathy Christie, bo to komedia w kryminalnym stylu. Macie ochotę pośmiać się i spróbować wspólnie rozwiązać zagadkę? Teatr Capitol dostarczy Wam tego wieczoru wiele wrażeń.

Pełny opis spektaklu “Małżeństwo to morderstwo” oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

“Sceny niemalże małżeńskie Stefanii Grodzieńskiej” Teatr Ateneum w Warszawie

Terminy spektakli: 19, 20 lutego

Spektakl ten cieszy się ogromną popularnością, dlatego jeśli udało Ci się zdobyć na niego bilety – Twoja druga połówka ma ogromne szczęście! Grażyna Barszczewska i Grzegorz Damięcki sprawią, że najpierw będziecie śmiać się do łez, a za chwilę ledwo powstrzymywać wzruszenie. To będzie wieczór teatralny oparty na monologach, felietonach, zabawnych dialogach i bogatej biografii humorystki – Stefanii Grodzieńskiej. Zafunduj sobie bądź drugiej połówce ogromną dawkę dobrego humoru i zabierz go/ją na ten spektakl.

Pełny opis spektaklu “Sceny niemalże małżeńskie Stefanii Grodzieńskiej” oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

„Randka w TEATRZE – dla zakochanych w doznaniach” Teatr XL

Terminy spektakli: 14 lutego

Jak obchodzi się walentynki w dzisiejszych czasach? Świat gna do przodu, coraz częściej stawiamy na oryginalność… A gdyby tak właśnie postawić na klasykę? Teatr XL zaprasza na randkę do teatru! Zaproś drugą połówkę na komediowy spektakl (scenariusz w oparciu o twórczość Stanisława Ignacego Witkiewicza) do „Artystycznej speluny”, gdzie będziecie mogli nie tylko wziąć udział w spektaklu, ale dostaniecie też stolik dla dwóch osób z butelką wina lub prosecco… Brzmi ciekawie? Tak też będzie! 

Pełny opis spektaklu “Randka w TEATRZE” oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

„I LOVE YOU” Spektaklove

Terminy spektakli: 14, 15 lutego

Muzyczna komedia dla każdego! Dosłownie. Dla tych, którzy mają parę i dla singli. To spektakl, który wyjaśnia, co pcha nas do bycia w związku. Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, żeby usłyszeć te dwa, magiczne słowa… KOCHAM CIĘ. Na scenie śmietanka aktorska, której jeśli jeszcze nie kochacie, to po tym spektaklu na pewno to się zmieni! Elżbieta Romanowska, Katarzyna Żak, Rafał Królikowski i Robert Rozmus. 

Pełny opis spektaklu “I LOVE YOU” oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.


„Miłość jako jednostka chorobowa” Teatr Rampa

Terminy spektakli: 18, 19, 20 lutego

Motyle w brzuchu… znacie to uczucie? To znak, że nadchodzi ONA – miłość. Niejedno ma imię, wiele twarzy, potrafi zamącić, zranić serce i namieszać w głowie… Dlatego też zespół aktorski Teatru Rampa stwierdził, że to choroba, która potrzebuje lekarza. Doktor Anna stanie na czele pacjentów zarażonych tą powszechnie znaną dolegliwością… To komedia, która zaskoczy niczym piosenki, które pojawią się w tym spektaklu. Jak to w Teatrze Rampa bywa… wrażeń nie zabraknie, dlatego Ciebie też nie może zabraknąć.

Pełny opis spektaklu “Miłość jako jednostka chorobowa” oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.


„Antywalentynki, czyli Klub Komediowy psuje święto zakochanych” Klub Komediowy

Terminy spektakli: 12 lutego

Uf… wreszcie propozycja, której daleko do rażącego czerwienią święta. Antywalentynki w Klubie Komediowym to alternatywna dla osób, którym coroczna „kolacja przy świecach” zdecydowanie się przejadła. Pod postacią tkliwych songów, scenek i krnąbrnych monologów komicy zaserwują Wam cyniczny piątek bez lukru i całego, tego walentynkowego przesłodzenia. Brzmi ciekawie, więc my wybierzemy się na pewno. A Ty? Nie daj się namawiać – przecież to Klub Komediowy. Tam zawsze warto się wybrać.

Pełny opis spektaklu “Antywalentynki, czyli Klub Komediowy psuje święto zakochanych” oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

***

Pewnie zauważyliście, że niektóre spektakle z powyższej listy nie są grane w same walentynki. Kiedy obchodzimy walentynki w 2022 roku? Oczywiście, że 14 lutego – w tym roku jest to poniedziałek, dlatego spokojnie możecie zaplanować walentynkowy wieczór już w weekend.

Czy walentynki to stara tradycja? Przyjmuje się, że walentynki obchodzone są w Polsce dopiero od lat 90. XX wieku. Pamiętajcie jednak, że walentynki nie zawsze muszą być przesadnie skomercjalizowanym i romantycznym dniem, podczas którego silimy się na coś wymuszonego i (często niestety) sztucznego. Teatr to bezpieczna opcja, która powali na kolana każdego. A teatru się nie odmawia – pomyśl o tym przy planowaniu walentynkowego wieczoru.

A więcej walentynkowych propozycji spektakli walentynkowych znajdziecie na naszym portalu.