wróć do bloga

Teatr na walentynki 2024 ♡ Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Gdańsk

Teatr na walentynki to jedna z najlepszych propozycji na udany wieczór z drugą połówką. W takim rozwiązaniu zakochają się zarówno fani muzyki, jak i spektakli komediowych, ale też improwizacji, dramatów oraz wielu innych gatunków.

Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak spędzić walentynki w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Bytomiu lub we Wrocławiu, wszystkie wydarzenia znajdziesz tutaj!

Przytul je wszystkie ♡


♡ Co robić w walentynki w Warszawie?

Spaghetti Poloneze” – Scena Relax

„Spaghetti Poloneze” to ponad godzina doskonałej muzyki i zabawy, którą zapewnia widzowi charyzmatyczna Monika Mariotti – włoska aktorka i piosenkarka o polskich korzeniach. To recital największych przebojów, m.in. „Felicita”, „Mambo Italiano”, „Volare”, „Marina” oprawionych dowcipnym komentarzem przybliżającym włosko-polskie kontrasty kulturowe.

„Stowarzyszenie Umarłych Poetów” – Och-Teatr

Jeśli wymarzone walentynki w teatrze chcielibyście spędzić podczas kultowego spektaklu, w Och-Teatrze możecie obejrzeć znakomitą adaptację filmu „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, który opowiada o chłopcach uczęszczających do rygorystycznej szkoły i ich relacji z inspirującym nauczycielem.

„O co biega?” – Teatr Capitol

„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych farsa autorstwa Philipa Kinga. I chociaż akcja spektaklu „O co biega?” dzieje się w spokojnym, angielskim miasteczku, to wcale spokojnie nie będzie. A po spektaklu czeka na Was coś jeszcze. To walentynkowa Retro imprezka z Hirkiem Wroną.

„Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego” – Teatr Polonia

W walentynki warto wybrać się też do Teatru Polonia. Obejrzycie tam znakomity monolog o sztuce i jej miejscu w świecie „Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego” w znakomitej obsadzie aktorskiej z Janem Peszkiem.

„Klub Niepokornych” – Garnizon Sztuki

Chcielibyście przeżyć niebanalne walentynki? Teatr Garnizon Sztuki ma dla Was niesamowitą propozycję. To najnowszy spektakl „Klub Niepokornych”, podczas którego zachwyca nie tylko porywająca historia, ale też obsada aktorska, m.in. Iga Krefft, Adam Zdrójkowski, Jan Wieteska i Magdalena Kumorek.


Jak spędzić walentynki w Krakowie?

„Seks po krakosku” – Teatr Współczesny

Spektakl „Seks po krakosku” to jedna z najbardziej lubianych komedii teatralnych. Publiczność przeniesie się do Krakowa z początku XX wieku. Sztuka w zabawny sposób przypomni wybitną postać seksuologa Stanisława Kurkiewicza i jego przyjaciół. 

„Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam” – Teatr Barakah

Też jesteście wielkimi fanami tego kultowego serialu? Podczas spektaklu w Teatrze Barakah widzowie przeniosą się nieco wcześniej, do czasów zanim odnaleziono ciało uczennicy Laury Palmer. Zwiedzą senne Twin Peaks przeniesione do współczesności i innej przestrzeni, w której bohaterowie obnażą skomplikowany charakter ludzkich relacji.

„#Osiecka” – Klub Komediowy Charlie

Jeśli lubicie twórczość Agnieszki Osieckiej i ciekawi Was jej niezwykły życiorys, polecamy wybrać się do Klubu Komediowego Charlie, w którym spektakl „#Osiecka” zabierze Was w emocjonalną podróż po świecie artystki.

„Kiedy kota nie ma…” – Teatr Capitol

Spektakl „Kiedy kota nie ma…” warszawskiego Teatru Capitol, który można obejrzeć w Krakowie w Kinie Kijów to jedna z najbardziej lubianych komedii. Bieg komicznych wydarzeń może nabrać zawrotnego tempa, a rozbawienie widzów całkowicie wymknąć się spod kontroli.


♡ Co obejrzeć w Łodzi?

„Walentynki – komedia romantyczna” – Teatr Komedii Impro

Nie ma dwóch takich samych historii miłosnych i nie ma też dwóch takich samych spektakli impro! A podczas spektaklu „Komedia romantyczna” w Teatrze Komedii Impro w Łodzi to publiczność będzie miała wpływ na to jak potoczą się losy bohaterów.


Co robić w walentynki we Wrocławiu?

„Miejski ptasiarz” – Wrocławski Teatr Współczesny

Inspiracją do stworzenia spektaklu była książka Davida Lindo – obserwatora ptaków i pasjonata birdwatchingu. I właśnie o takich osobach jak on jest „Miejski Ptasiarz”. Bohaterowie to ludzie zafascynowani podniebnym światem, którzy potrafią dostrzec to, na co zazwyczaj nie zwraca się uwagi.

„Komedia odlotowa, czyli lumbago” – Teatr Capitol

Walentynki w Teatrze Capitol to dla fanów farsy gwarancja udanego wieczoru. I tak podczas spektaklu „Komedia odlotowa, czyli lumbago” widzowie uśmieją się do łez. Kiedy kochanek Sally nagle doznaje bólu kręgosłupa, nie mogąc nawet wyjść z wanny, mąż kobiety niespodziewanie pojawia się w domu.


♡ Jaki spektakl zobaczyć w Gdańsku?

„Prezent urodzinowy” – Teatr Capitol 

Dwa sąsiadujące ze sobą apartamenty w luksusowym hotelu w centrum miasta. Jeden jest lustrzanym odbiciem drugiego, jednak w każdym pomieszczeniu znajdują się zupełnie różni, choć ekscentryczni bohaterowie. Co może się stać, kiedy drzwi łączące dwa pokoje zostaną omyłkowo otwarte? Przekonajcie się sami!


Prezent na walentynki