wróć do bloga

Spektakle świąteczne dla dzieci. Poczuj magię w teatrze!

Spektakle świąteczne dla dzieci to jedne z najbardziej niesamowitych atrakcji dla najmłodszych zimową porą. W teatrze możecie wczuć się w grudniowy nastrój, podziwiając światełka, choinkę i ozdoby. Ale przede wszystkim magiczną atmosferę budują bożonarodzeniowe przedstawienia, takie jak „Dziadek do orzechów” i „Opowieść wigilijna”, ale też zimowe opowieści, np. „Królowa Śniegu”.


„Opowieść wigilijna”

Wśród przedstawień świątecznych dla dzieci nie mogłoby zabraknąć „Opowieści wigilijnej”, która wspaniale oddaje ducha Bożego Narodzenia. Adaptacja powieści o nawiedzanym przez duchy skąpcu zmieniła podejście do obchodów świąt w kulturze zachodniej, promując spotkania rodzinne, pojednanie, gościnność i hojność. Jednym ze znanych przykładów jest kiedy po przeczytaniu książki w 1867 roku pewien amerykański biznesmen był tak poruszony historią, że zamknął swoją fabrykę w Boże Narodzenie i wysłał każdemu pracownikowi indyka.

Smykaj na spektakl


„Dziadek do orzechów”

Libretto na podstawie baśniowego opowiadania „Dziadek do orzechów” oraz muzyka Piotra Czajkowskiego to połączenie, które od lat zachwyca publiczność na całym świecie. Dziś tytuł jest najczęściej wykonywanym baletem na świecie. Historia opowiada o dziewczynce, która zaprzyjaźnia się z Dziadkiem do Orzechów. Zaczarowana zabawka ożywa w Wigilię i zabiera ją w niezwykłą podróż, podczas której toczą walkę ze złym Królem Myszy.

Smykaj na spektakl


„Królowa Śniegu”

„Baśnie to pudełka: dzieci oglądają opakowania, a dorośli mają zajrzeć do środka”. Tak o swojej twórczości mówił Hans Christian Andersen. Jedną z najbardziej rozbudowanych i wieloaspektowych dzieł pisarza jest „Królowa Śniegu”. Podczas spektaklu, w magicznej atmosferze zimowej scenerii, dzieci wyruszą w odważną podróż, przez góry i odległe krainy aż do Królestwa Śniegu.

Smykaj na spektakl


Spektakle świąteczne dla dzieci

Świątecznych spektakli dla dzieci jest znacznie więcej. W teatrze znajdziecie też przedstawienia takie jak „Imieniny Świętego Mikołaja” w Małej Warszawie, „Rycerz Gwiazdy Wigilijnej” w Teatrze Lalka, „U rodziny Wigilia” w Teatrze Scena 96, czy „Bałwankowa Kraina” w Teatrze Piccolo. Najmłodsi mogą liczyć też na mnóstwo innych, okołobożonarodzeniowych wydarzeń. To np. świąteczne warsztaty w Magic Mind Museum w Warszawie oraz koncerty, np. „#Coraz bliżej Święta. Zimowe piosenki | akordeon – jazz dla dzieci” w PROM-ie Kultury Saska Kępa.