Darmowe spektakle plenerowe. Kalendarz 2023
Spis treści
Spektakle plenerowe to prawdopodobnie jedna z najciekawszych propozycji wśród darmowych wydarzeń organizowanych w mieście. Dzięki nim możecie połączyć dwie ukochane rzeczy, czyli teatr i odpoczynek na świeżym powietrzu.
A w czasie wakacji teatry wcale nie zapominają o widzach i dalej rozpieszczają publiczność kulturalnymi atrakcjami. Zobaczcie, jakie spektakle plenerowe 2023 obejrzycie w Warszawie.
Spektakle plenerowe dla dzieci i dorosłych
Nigdy nie jest za wcześnie, aby pokazać dzieciom magiczny świat teatru i nigdy nie jest za późno, żeby zakochać się w teatrze. Na szczęście na warszawskich letnich scenach znajdziecie przedstawienia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Każdy niezależnie od wieku może znaleźć coś dla siebie – wybór spektakli plenerowych w Warszawie jest ogromny, a darmowe wydarzenia kulturalne znajdziecie w rozmaitych lokalizacjach.
Jeśli szukacie kreatywnych propozycji spędzania wolnego czasu dla najmłodszych, jeszcze więcej inspiracji znajdziecie tutaj → Atrakcje dla dzieci w Warszawie.
Spektakle plenerowe – kalendarz 2023
Data | Godzina | Spektakl | Lokalizacja |
1 lipca | 10.00 | „Wilczek Milczek” Teatr Baza | Park im. Edwarda Szymańskiego |
11.00 | „Teatralne spotkania z legendami słowiańskimi” | Park Kombatantów | |
19.30 | „Sen nocy letniej” First Gate Theatre Company | Ogrody pałacu w Wilanowie | |
2 lipca | 12.00 | „Warszawskie kocykowanie” (spektakle, warsztaty, spacery) | Ogród Krasińskich |
19.30 | „Sen nocy letniej” First Gate Theatre Company | Ogrody pałacu w Wilanowie | |
3 lipca | 18.00 | „JAK PRZEDSTAŁEM BYĆ IDEALNY” spektakl z audiodeskrypcją – Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 | Plac Targowy w Dobrem, ul. Poniatowskiego 9B |
4 lipca | 18.00 | „JAŚ I MAŁGOSIA” Teatr Polonia | Centrum Praskie Koneser |
19.30 | „Sen nocy letniej” First Gate Theatre Company | Ogrody pałacu w Wilanowie | |
12.00 | „JAK PRZEDSTAŁEM BYĆ IDEALNY” Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 | Plac Targowy w Dobrem, ul. Poniatowskiego 9B | |
18.00 | „JAK PRZEDSTAŁEM BYĆ IDEALNY” z tłumaczeniem na j. ukraiński i PJM – Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 | Plac Targowy w Dobrem, ul. Poniatowskiego 9B | |
5 lipca | 11.00 | „Sokrates w piaskownicy” Teatr Małe Mi | Bielany, Wolumen za górką przy Stawach Brustmana |
19.30 | „Sen nocy letniej” First Gate Theatre Company | Ogrody pałacu w Wilanowie | |
6 lipca | 19.30 | „Sen nocy letniej” First Gate Theatre Company | Ogrody pałacu w Wilanowie |
7 lipca | 18.00 | „ZWIĄZEK OTWARTY” Teatr Polonia | Centrum Praskie Koneser |
19.30 | „Sen nocy letniej” First Gate Theatre Company | Ogrody pałacu w Wilanowie | |
8 lipca | 10.00 | „Baba Dżaga” Teatr Baza | Park im. Edwarda Szymańskiego – okolica placu zabaw |
19.30 | „Sen nocy letniej” First Gate Theatre Company | Ogrody pałacu w Wilanowie | |
9 lipca | 12.00 | „Warszawskie kocykowanie” (spektakle, warsztaty, spacery) | Park Picassa |
19.30 | „Sen nocy letniej” First Gate Theatre Company | Ogrody pałacu w Wilanowie | |
11 lipca | 18.00 | „CZERWONY KAPTUREK” Teatr Polonia | Centrum Praskie Koneser |
19.30 | „Sen nocy letniej” First Gate Theatre Company | Ogrody pałacu w Wilanowie | |
12 lipca | 11.00 | „Kraina Szczęśliwości” Teatr Echa | Bielany, Wolumen za górką przy Stawach Brustmana |
19.30 | „Sen nocy letniej” First Gate Theatre Company | Ogrody pałacu w Wilanowie | |
13 lipca | 19.30 | „Sen nocy letniej” First Gate Theatre Company | Ogrody pałacu w Wilanowie |
14 lipca | 19.30 | „Sen nocy letniej” First Gate Theatre Company | Ogrody pałacu w Wilanowie |
15 lipca | 10.00 | „Krawiec Niteczka” Teatr BAZA | Amfiteatr, Łomianki |
13.00 | „Krawiec Niteczka” Teatr BAZA | Biblioteka Zielona, Białołęka | |
16.00 | „Słowik” Teatr BAZA | Park Sielecki, Mokotów | |
16.00 | „Krawiec Niteczka” Teatr BAZA | Sady Żoliborskie | |
17.00 | „CZERWONY KAPTUREK” Teatr Polonia | Plac Konstytucji | |
19.30 | „Sen nocy letniej” First Gate Theatre Company | Ogrody pałacu w Wilanowie | |
16 lipca |
10.00 | „Krawiec Niteczka” Teatr BAZA | Park Miejski, Piaseczno |
13.00 | „Słowik” Teatr BAZA | Park Picassa, Białołęka | |
16.00 | „Krawiec Niteczka” Teatr BAZA | Stawy Cietrzewia, Włochy | |
17.00 | „CZERWONY KAPTUREK” Teatr Polonia | Plac Konstytucji | |
19.30 | „Sen nocy letniej” First Gate Theatre Company | Ogrody pałacu w Wilanowie | |
20.30 | „Poza czasem” Teatr Akt | Parking przed CePeKiem, Podskarbińska 2 | |
17 lipca | 17.00 | „FLAMENCO NAMIĘTNIE” Teatr Polonia | Plac Konstytucji |
18 lipca | 17.00 | „FLAMENCO NAMIĘTNIE” Teatr Polonia | Plac Konstytucji |
19 lipca | 17.00 | „LAMENT NA PLACU KONSTYTUCJI” Teatr Polonia | Plac Konstytucji |
20 lipca | 17.00 | „LAMENT NA PLACU KONSTYTUCJI” Teatr Polonia | Plac Konstytucji |
21 lipca | 10.00 | “O tym jak Pszczólka Maja spotkała Cyber Wiedźmę” | Amfiteatr Bemowo |
17.00 | „LAMENT NA PLACU KONSTYTUCJI” Teatr Polonia | Plac Konstytucji | |
22 lipca | 10.00 | „Czerwony Kapturek” Teatr Baza | Park im. Edwarda Szymańskiego – okolica placu zabaw |
13.00 | „Czerwony Kapturek” Teatr Baza | Park Magiczna, Białołęka | |
16.00 | „Bajka o drzewie” Teatr Baza | Park Sielecki, Mokotów | |
16.00 | „Czerwony Kapturek” Teatr Baza | Sady Żoliborskie | |
17.00 | „SZELMOSTWA LISA WITALISA” Teatr Polonia | Plac Konstytucji | |
23 lipca |
10.00 | „Czerwony Kapturek” Teatr Baza | Amfiteatr, Łomianki |
13.00 | „Bajka o drzewie” Teatr Baza | Park Ceramiczna, Białołęka | |
16.00 | „Bajka o drzewie” Teatr Baza | Piaseczno | |
„Warszawskie kocykowanie” (spektakle, warsztaty, spacery) | Park Bródnowski | ||
17.00 | „SZELMOSTWA LISA WITALISA” Teatr Polonia | Plac Konstytucji | |
18.00 | „Sarna del Manzano” Teatr Kadratowi w ramach cyklu „Teatr pod chmurką na Kępie Potockiej” | Park Kępa Potocka | |
24 lipca | 17.00 | „JAŚ I MAŁGOSIA” Teatr Polonia | Plac Konstytucji |
25 lipca | 17.00 | „JAŚ I MAŁGOSIA” Teatr Polonia | Plac Konstytucji |
26 lipca | 17.00 | „STAROŚĆ JEST PIĘKNA” Teatr Polonia | Plac Konstytucji |
18.00 | „Zakręcone koło fortuny” Teatr Wariate | Skwer Kisiela, Piaseczno | |
27 lipca | 17.00 | „STAROŚĆ JEST PIĘKNA” Teatr Polonia | Plac Konstytucji |
28 lipca | 17.00 | „STAROŚĆ JEST PIĘKNA” Teatr Polonia | Plac Konstytucji |
29 lipca | 10.00 | „Prawdziwy Przyjaciel” Teatr Baza | Park im. Edwarda Szymańskiego – okolica placu zabaw |
13.00 | „Bajka o wróżce Matyldzie” Teatr Baza | Park Picassa, Białołęka | |
16.00 | „Wilczek Milczek” Teatr Baza | Stawy Cietrzewia, Włochy | |
17.00 | „CZERWONY KAPTUREK” Teatr Polonia | Plac Konstytucji | |
30 lipca | 10.00 | „Bajka o wróżce Matyldzie” Teatr Baza | Park Miejski, Piaseczno |
13.00 | „Bajka o wróżce Matyldzie” Teatr Baza | Bażantarnia, Ursynów | |
13.00 | „Prawdziwy Przyjaciel” Teatr Baza | Teren rekreacyjny ul. Myśliborskiej, Białołęka | |
17.00 | „CZERWONY KAPTUREK” Teatr Polonia | Plac Konstytucji | |
1 sierpnia | 18.00 | „STAROŚĆ JEST PIĘKNA” Teatr Polonia | Centrum Praskie Koneser |
4 sierpnia | 18.00 | „SZELMOSTWA LISA WITALISA” Teatr Polonia | Centrum Praskie Koneser |
19.00 | „Wodewil Warszawski” Teatr Pijana Sypialnia | teren przed Westfield Arkadia | |
5 sierpnia |
10.00 | „Złota Rybka” Teatr Baza | Park im. Edwarda Szymańskiego – okolica placu zabaw |
13.00 | „Złota Rybka” Teatr Baza | Ogrody Mehoffera, Białołęka | |
16.00 | „Bajka o wróżce Matyldzie” Teatr Baza | Stawy Cietrzewia, Włochy | |
18.00 | „Wniebowzięte. Komedia lotnicza” Wytwórnia KDIT w ramach cyklu „Teatr pod chmurką na Kępie Potockiej” | Park Kępa Potocka | |
6 sierpnia |
10.00 | „Złota Rybka” Teatr Baza | Amfiteatr, Łomianki |
12.00 | „Lew, koń i królewna Lewkonia” Teatr Marebito | Centrum Promocji Kultury Podskarbińska 2 | |
12.30 | „Bajka o wróżce Matyldzie” Teatr Baza | Ursus | |
16.00 | „Złota Rybka” Teatr Baza | Park Sielecki, Mokotów | |
8 sierpnia | 18.00 | „FLAMENCO NAMIĘTNIE” Teatr Polonia | Centrum Praskie Koneser |
9 sierpnia | 17.00 | „FLAMENCO NAMIĘTNIE” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem |
10 sierpnia | 17.00 | „FLAMENCO NAMIĘTNIE” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem |
11 sierpnia | 17.00 | „SZELMOSTWA LISA WITALISA” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem |
19.00 | „Miłości” Teatr Pijana Sypialnia | teren przed Westfield Arkadia | |
12 sierpnia | 10.00 | „Nowe Szaty Króla” Teatr Baza | Park im. Edwarda Szymańskiego – okolica placu zabaw |
13.00 | „Nowe Szaty Króla” Teatr Baza | Park Bociani Zakątek, Białołęka | |
16.00 | „Legendy Warszawskie” Teatr Baza | Stawy Cietrzewia, Włochy | |
17.00 | „SZELMOSTWA LISA WITALISA” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem | |
13 sierpnia | 10.00 | „Legendy Warszawskie” Teatr Baza | Park Miejski, Piaseczno |
12.30 | „Nowe Szaty Króla” Teatr Baza | Ursus | |
13.00 | „Legendy Warszawskie” Teatr Baza | Park Ireny Jarockiej, Białołęka | |
17.00 | „SZELMOSTWA LISA WITALISA” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem | |
14 sierpnia | 17.00 | „STAROŚĆ JEST PIĘKNA” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem |
16 sierpnia | 17.00 | „2 000 000 KROKÓW” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem |
17 sierpnia | 17.00 | „2 000 000 KROKÓW” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem |
18 sierpnia | 17.00 | „2 000 000 KROKÓW” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem |
19.00 | „Latarnik” Teatr Pijana Sypialnia | teren przed Westfield Arkadia | |
19 sierpnia | 10.00 | „Zaczarowani Bracia” Teatr Baza | Park im. Edwarda Szymańskiego – okolica placu zabaw |
11.00 | „Teatralne spotkania z legendami słowiańskimi” | Park im. Marka Kotańskiego (start na placu zabaw) | |
13.00 | „Zaczarowani Bracia” Teatr Baza | Park Magiczna, Białołęka | |
16.00 | „Zaczarowani Bracia” Teatr Baza | Park Sielecki, Mokotów | |
16.00 |
„Latający kufer” Teatr Baza | Łomianki | |
17.00 | „JAŚ I MAŁGOSIA” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem | |
20 sierpnia |
10.00 | „Zaczarowani Bracia” Teatr Baza | Amfiteatr Łomianki |
11.00 | „Teatralne spotkania z legendami słowiańskimi” | Park ze Stawami Cietrzewia (start przy placu zabaw od ul. Pana Tadeusza) | |
12.30 | „Zaczarowani Bracia” Teatr Baza | Ursus | |
13.00 | „Zaczarowani Bracia” Teatr Baza | Park Bociani Zakątek, Białołęka | |
16.00 | „Latający kufer” Teatr Baza | Park Miejski, Piaseczno | |
„Warszawskie kocykowanie” (spektakle, warsztaty, spacery) | Park im. Kozłowskiego przy al. KEN | ||
17.00 | „JAŚ I MAŁGOSIA” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem | |
18.00 | „Pani i Pan O!” Teatr Mimo w ramach cyklu „Teatr pod chmurką na Kępie Potockiej” | Park Kępa Potocka | |
21 sierpnia | 17.00 | „2 000 000 KROKÓW” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem |
22 sierpnia |
11.00 | „Urwisy Hrabiego Fredry” Teatr Itakzagramy (fundacja „Szafa Kultury”) | Centrum Promocji Kultury, Podskarbińska 2 |
17.00 | „ZWIĄZEK OTWARTY” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem | |
23 sierpnia | 11.00 | „Czarne i Białe” Teatr pod Orzełkiem | PLAC ZABAW PRZED BCEK, UL. SZEGEDYŃSKA 9 A |
17.00 | „ZWIĄZEK OTWARTY” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem | |
24 sierpnia | 17.00 | „ZWIĄZEK OTWARTY” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem |
25 sierpnia | 17.00 | „SZELMOSTWA LISA WITALISA” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem |
19.00 | „Wyjowisko” Teatr Pijana Sypialnia | teren przed Westfield Arkadia | |
26 sierpnia | 10.00 | „Bajka o wróżce Matyldzie” Teatr Baza | Park im. Edwarda Szymańskiego – okolica placu zabaw |
12.00 | Dziecięca Warszawa Singera | „Zwierzyniec” Teatrzyk Lalkowy Simche | TEATR ŻYDOWSKI – ul. Senatorska | |
13.00 | „Bajka o wróżce Matyldzie” Teatr Baza | Park Henrykowski, Białołęka | |
14.30 | Recital | Genady Iskhakov: „Ewejnu szalom alejchem” | TEATR ŻYDOWSKI – ul. Senatorska 35 | |
16.00 | „Bajka o wróżce Matyldzie” Teatr Baza | Park Sielecki, Mokotów | |
17.00 | „SZELMOSTWA LISA WITALISA” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem | |
27 sierpnia | „Warszawskie kocykowanie” (spektakle, warsztaty, spacery) | Park im. Szymańskiego przy ul. Elekcyjnej na Woli | |
12.30 | „Prawdziwy Przyjaciel” Teatr BAZA | Ursus | |
16.00 | „Prawdziwy Przyjaciel” Teatr BAZA | Piaseczno | |
17.00 | „SZELMOSTWA LISA WITALISA” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem | |
28 sierpnia | 11.00 | „Wyspa Pacynek” Teatr pod Orzełkiem | PLAC ZABAW PRZED BCEK, UL. SZEGEDYŃSKA 9 A |
17.00 | „ZWIĄZEK OTWARTY” Teatr Polonia | scena Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem | |
30 sierpnia | 11.00 | „3x Królewna, 3 x Smok” Teatr pod Orzełkiem | PLAC ZABAW PRZED BCEK, UL. SZEGEDYŃSKA 9 A |
1 września | 19.00 | „Rewia” Teatr Pijana Sypialnia | teren przed Westfield Arkadia |
2 września | 16.00 | „W KUCHNI MAMY SONI” – GOŁDA TENCER, JANUSZ TENCER, DAWID SZURMIEJ i Przyjaciele | TEATR ŻYDOWSKI – ul. Senatorska 35 |
3 września | „Warszawskie kocykowanie” (spektakle, warsztaty, spacery) | Plaża Romantyczna | |
16.00 | „Koziołek Matołek” Teatr Polski | Skwer Kisiela, Piaseczno |
Czy wszystkie wydarzenia są darmowe?
Wszystkie wydarzenia są darmowe, jednak planując wyjście, warto sprawdzić, czy spektakl nie został przeniesiony lub odwołany, bo może się tak zdarzyć m.in. ze względu na pogodę. Na niektóre spektakle obowiązuje też pobranie wejściówki lub rezerwacja telefoniczna.