Wspaniały festiwal w Warszawskiej Operze Kameralnej powoli dobiega końca. Za nami występy najlepszych światowych wirtuozów, których od koncertowania nie powstrzymała nawet pandemia! Festiwal Mozartowski po raz pierwszy odbywał się w formie hybrydowej, dzięki czemu część wydarzeń było dostępnych zarówno dla widzów na widowni, jak i tych przed laptopami. Musimy przyznać, że Warszawska Opera Kameralna stanęła na wysokości zadania!

W ramach festiwalu Warszawę odwiedziły najbardziej rozpoznawalne gwiazdy ze świata opery, m.in. Simone Kermes, Leszek Możdżer i Vivica Genaux. Zobaczyliśmy też największe opery Mozarta w genialnej oprawie takie jak “Don Giovanni”.

Wiele emocji za nami, ale przed nami wciąż dużo atrakcji! Zobaczcie, na jakie koncerty jeszcze zdążycie się wybrać lub obejrzeć online.

“Requiem” W. A. Mozart

“Requiem” W. A. Mozart

“Requiem” W. A. Mozart

W najbliższy piątek (25.06.2021) odbędzie się wyjątkowy koncert w wyjątkowym miejscu, czyli w Kościele pw. Wszystkich Świętych na Placu Grzybowskim w Warszawie. “Requiem” Mozarta zasłynęło nie tylko ze względu na kompozycyjny geniusz, ale też z niecodziennych okoliczności powstania dzieła. W ostatnich dniach swojego życia Mozart podyktował swojemu przyjacielowi frazy “Requiem”, które w jego przekonaniu miały wybrzmieć w trakcie mszy żałobnej za jego duszę. Zmarł w wieku 35 lat dyktując ósmy takt przepięknego utworu, jakim jest “Lacrimosa”. Jego przyjaciel, Xaver Süssmayr, dokończył “Requiem” kilkoma utworami, które dorównują poziomem geniuszowi Mozarta.

W trakcie koncertu spodziewajcie się całego wachlarzu uczuć, od melancholii i wzruszenia, aż po demoniczne takty. Zdecydowanie polecamy poczuć to na własnej skórze, zwłaszcza w wyjątkowym wnętrzu Kościoła Wszystkich Świętych. Zapraszamy!

Bilety i wszystkie informacje o koncercie Requiem” W. A. Mozart ”  znajdziecie na naszym portalu.

“Wesele Figara” W. A. Mozart

“Wesele Figara” W. A. Mozart

Czy wiecie, że “Wesele Figara” było zakazane w wielu krajach ze względu na ostrą krytykę relacji społecznych w feudalnym świecie? I choć dzieło zostało bardzo ciepło przyjęte przez publikę, Mozart wciąż zmagał się z ograniczeniami formalnymi. Dziś możemy oglądać operę z wszystkimi zawartymi w niej przytykami.

Poszczególne postacie nie tylko opowiadają własną historię, ale są też obdarzone różnymi cechami muzycznymi. Dzięki takiemu zabiegowi opera jest niezwykle różnorodna i ciekawa, a całość nabiera cech psychologicznego portretu społeczeństwa. Przede wszystkim jednak sztuka ta portretuje prawdziwe życie, które prowadzili ludzie współcześni Mozartowi. “Wesele Figara” jest sztuką wybitną, która poprzez humor i muzykę niezwykle angażuje widza emocjonalnie. Widzowie przekonają się o tym 29 i 30 czerwca oraz 1 i 2 lipca.

Bilety na “Wesele Figara” rozeszły się w ekspresowym tempie. Jeśli jednak chcielibyście zobaczyć to wyjątkowe dzieło, możecie to zrobić – Warszawska Opera Kameralna będzie transmitować całe wydarzenie na żywo!

Więcej informacji i dostęp do transmisji koncertu Wesele Figara” W. A. Mozart  znajdziecie na naszym portalu.

Gala Finałowa 30. Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie

Gala Finałowa 30. Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie

Na sam koniec festiwalu oczywiście nie zabraknie wisienki na torcie! Uroczysta gala kończąca ponad miesiąc znakomitych wydarzeń odbędzie się w Teatrze Polskim w Warszawie, gdzie usłyszymy słynną Simone Kermes przy akompaniamencie Orkiestry Musicae Antiquae Collegium Varsoviense (MACV) pod dyrekcją Kuby Wnuka.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 4 lipca o godz. 19:00. Jeśli nie możecie wziąć udziału w koncercie na żywo, Warszawska Opera Kameralna zadbała też o Was! Całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo – jeśli zatem nie chcecie przegapić tego widowiska, nic nie stoi na przeszkodzie!

Więcej informacji oraz bilety na Galę Finałową 30. Festiwalu Mozartowskiego znajdziecie na naszym portalu.

Festiwal Mozartowski jest z pewnością jednym z najlepszych festiwali muzycznych w kraju, dzięki któremu możemy odkrywać geniusz Mozarta na nowo. Znakomite interpretacje utworów, scenografia oraz kunszt artystyczny na najwyższym poziomie sprawiają, że jego muzyka porusza w XXI wieku tak samo, jak miało to miejsce w XVIII wieku. Już nie możemy się doczekać Gali Finałowej – relację z całego wydarzenia znajdziecie na naszym Instagramie Weź mnie. Do teatru.

Do zobaczenia!