To dobry dzień dla wszystkich miłośników kultury!

Znamy datę otwarcia teatrów

Na dzisiejszej konferencji (27.05.2020) usłyszeliśmy najnowsze informacje w sprawie obostrzeń, które – jak się okazało – zostaną złagodzone już 6 czerwca! Te informacje dotyczą nie tylko teatrów, ale też kin, filharmonii, audytoriów w domach kultury czy cyrków.

źródło grafiki https://twitter.com/PremierRP/status/1265579652615192579

Od 6 czerwca instytucje kultury będą mogły otworzyć swoje drzwi dla publiczności, oczywiście przy zachowaniu wymogów sanitarnych. Należą do nich dwa ważne elementy:

  • obowiązek noszenia maseczek,
  • zachowanie maksymalnego zapełnienia widowni do 50% miejsc.

Przy zachowaniu tych obostrzeń będziemy mogli cieszyć się oglądaniem spektakli na żywo. Pamiętajmy jednak, że jest to jedynie możliwość, a nie nakaz. To teatry będą musiały podjąć decyzję, czy są gotowe na otwarcie.

Te teatry już są otwarte

Jeden z nich już taką decyzję podjął, a mianowicie Studio Buffo w Warszawie. Powrót do normalności zaplanowali na 19 czerwca, inaugurując go „Wieczorem francuskim”. 

Na stronie repertuar teatrów znajdziecie bilety na spektakle w teatrach oraz do muzeów, które już są otwarte.

…a dopóki wszystkie teatry nie zostaną otwarte, pamiętajcie, że wiele z nich transmituje swoje spektakle online. Informacje o wszystkich transmisjach i możliwość wsparcia teatrów znajdziecie w kategorii Spektakle Online

 

Śledźcie ten artykuł – to właśnie tutaj będziemy dodawać informacje o teatrach, które zadeklarują swój powrót! Na bieżąco kontaktujemy się ze wszystkimi instytucjami, które przekazują nam najświeższe informacje.

Które teatry są już otwarte?

Teatr Polonia i Och-Teatr

Te bliźniacze teatry zapowiedziały swój powrót już na 12 czerwca! Pierwszy spektakl, który odbędzie się tego dnia to „Upadłe anioły” w Och-Teatrze o godzinie 19:30. Teatr Polonia otworzy swoje drzwi 13 czerwca o 19:30 i zaprosi na spektakl „Zapiski z wygnania”.

Niedługo zobaczymy też premiery zupełnie nowych spektakli – będzie to „Wspólnota mieszkaniowa” 16 lipca w Och-Teatrze oraz „Cwaniary” 24 lipca w Teatrze Polonia.

Już dziś kupisz bilet na wspomniane wyżej przedstawienia w naszym serwisie na stronie Bilety Teatr Polonia oraz Bilety Och-Teatr


Teatr 6. piętro

Na razie Teatr 6. piętro pozostanie zamknięty do 28 czerwca. W drugiej połowie czerwca poinformuje widzów o planowanej dacie wznowienia działalności, o czym będziemy pisać na bieżąco!


Teatr Sabat

Rewia radości” to wydarzenie, którym wesoło powitamy otwarcie Teatru Sabat! Będzie to specjalna rewia z okazji powrotu do normalności, którą zobaczycie 19 i 20 czerwca!

Bilety na wydarzenia w Teatrze Sabat kupisz w naszym serwisie na stronie Bilety Teatr Sabat


Polska Opera Królewska

Mozart da camera / Pasiecznik – Gierlach” będzie koncertem, który zaspokoi melomanów po długim wyczekiwaniu na powrót. Koncert odbędzie się już 6 czerwca w wyjątkowym miejscu – Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie .

Repertuar oraz bilety znajdziesz na stronie Bilety Polska Opera Królewska


Komuna Warszawa

Ten niezależny teatr awangardowy wraca jako jeden z pierwszych! Spektakl „Cezary idzie na wojnę” zobaczycie już 6 i 7 czerwca.

Repertuar oraz bilety znajdziesz na stronie Bilety Komuna Warszawa


Kalinowe Serce

Kameralne, piękne koncerty wrócą na mapę Warszawy już 17 czerwca. Tego dnia możecie przyjść na koncert „Monika Urlik – Freedom”.

Repertuar oraz bilety znajdziesz na stronie Bilety Kalinowe Serce 


Teatr Druga Strefa

Prapremiera spektaklu „Ogrodzenie” 15 czerwca rozpocznie wracanie do normalnego funkcjonowania.  Nie możemy się doczekać!

Repertuar oraz bilety znajdziesz na stronie Bilety Teatr Druga Strefa


Teatr Na Dole

Teatr Joanny Szczepkowskiej ukochany przez wielu widzów niestety zostanie otwarty dopiero we wrześniu. Jeśli jednak nie możecie się doczekać powrotu Teatru Na Dole, to już dziś możecie kupić bilet m.in. na spektakl ” Pytania do Marii Curie czy też na „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu„.

Repertuar oraz bilety znajdziesz na stronie Bilety Teatr Na Dole


Teatr WARSawy

Swoją widownię otwiera również Teatr WARSawy! Na początek powraca z uwielbianym przez widzów spektaklem “Kompleks Portnoya”. Pokaz spektaklu odbędzie się już 12 i 13 czerwca. A już 19 czerwca będziecie mogli zobaczyć monodram “Tato nie wraca” z Agnieszką Przepiórską.

Repertuar oraz bilety znajdziesz na stronie Bilety Teatr WARSawy


Teatr Współczesny w Warszawie

Teatr Współczesny w Warszawie niestety nie wróci do nas w czerwcu. Czekamy więc z niecierpliwością, aż ogłosi otwarcie nowego sezonu. Więcej informacji pojawi się prawdopodobnie na początku sierpnia. Teatr nie ustaje jednak w swoich działaniach i wciąż jest z nami w formie online. Najbliższy spektakl online Skarpetki, opus 124 z Piotrem Fronczewskim i Wojciechem Pszoniakiem będzie transmitowany już 7 czerwca.


Teatr Fundacji Kamila Maćkowiaka  

Już 6 czerwca jako jeden z pierwszych teatrów otwiera się również Teatr Fundacji Kamila Maćkowiaka w Łodzi! Teatr przywita publiczności o godz 19:00 spektaklem Śmierć i dziewczyna, w którym będzie można zobaczyć Jowitę Budnik, Mariusza Słupińskiego oraz samego Kamila Maćkowiaka! To właśnie tym spektaklem w styczniu Teatr zainaugurował otwarcie Sceny Monopolis.

Repertuar oraz bilety znajdziesz na stronie Teatr Fundacji Kamila Maćkowiaka.

 


Teatr AKT

Warto odwiedzić w czerwcu również niezależny Teatr Akt, który ogłosił, że już 11 i 12 czerwca wraca ze spektaklem Kwiaty zła”. To wyjątkowa propozycja, ponieważ wszystkie spektakle teatru oparte są na sztuce mimu i gestu, uzupełniane elementami cyrku i tańca oraz muzyką.

Repertuar oraz bilety znajdziesz na stronie Bilety Teatr Akt.


Resort Komedii

 

Resort Komedii od czerwca zaprasza na, jak sami mówią, najmniejsze spektakle w mieście! Będzie nie tylko zabawnie, ale również kameralnie, bo na widowni pojawi się maksymalnie 25 osób. Jako pierwszy 11 czerwca ze swoją improwizacją wystąpi Hurt Luster, a już 13 czerwca będziecie mogli zobaczyć uwielbiany przez widzów improwizowany spektakl Średni trzydziestoletni: życie nocne.

Repertuar oraz bilety znajdziesz na stronie Bilety Resort Komedii.


Teatr Studio w Warszawie

 

Już za chwilę będziecie mogli wybrać się również do Teatru Studio! Od 22 do 28 czerwca Teatr organizuje Open Studios, czyli tygodniowy przegląd projektów, które powstały w ramach wirtualnych pracowni w studio_online. Będzie można na żywo na dużej scenie zobaczyć i posłuchać Marcina Maseckiego, który w kwietniowe i majowe niedziele w trakcie izolacjii zapraszał słuchaczy online do swojego domu na cykl autorskich interpretacji muzycznych. Koncert MASECKI_STUDIO I Trio Jazzowe Marcina Maseckiego już 28 czerwca o godz. 18:00. 

 

Open Studios to symboliczne zamknięcie w Teatrze Studio teatralnego sezonu – teatr do swoich repertuarowych spektakli powróci już w połowie sierpnia.

 

Pozostałe wydarzenia oraz bilety znajdziecie na stronie Bilety Teatr Studio.


Klub Komediowy w Warszawie

 

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów spektakli improwizowanych: swój powrót zapowiedział również Klub Komediowy! Przez cały czerwiec co weekend będziecie mogli spędzać wieczory oglądając spektakle całkowicie improwizowane. Jako pierwsza wystąpi grupa Klancyk! ze znanym już spektaklem Klancyk: Komora maszyny losującej jest pusta”. 12 czerwca o godz. 19:00. A tego samego dnia o godz. 21:30 będziecie mogli zobaczyćPojebajki – czyli późne wieczorynki dla dorosłych”.

Na stronie Bilety Klub Komediowy znajdziecie repertuar już na cały czerwiec.


Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie

 

Uwaga, Kraków! Już od 26 czerwca będziecie mogli znów odwiedzić wyjątkową przestrzeń Teatru Łaźnia Nowa. Jako pierwszy wystawiony zostanie tam spektakl Konformista 2029, który podczas izolacji transmitowany był online i cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów. Od teraz będziecie mogli zobaczyć go na żywo – już 26, 27 i 28 czerwca o godz. 19:00. 

 

Repertuar i bilety znajdziecie na stronie Bilety Teatr Łaźnia Nowa.


Teatr Ludowy w Krakowie

 

Pierwszą dobrą wiadomością jest to, że jednym ze spektakli, który będzie można zobaczyć w Teatrze Ludowym w Krakowie jeszcze w czerwcu, jest uwielbiana przez widzów Kolacja dla głupca. Sztuka zaplanowana została w repertuarze na 27 czerwca na godz. 19:00. Druga dobra wiadomość jest taka, że na ten spektakl są jeszcze dostępne bilety!

 

Repertuar i bilety znajdziecie na stronie Bilety Teatr Ludowy.


Wrocławski Teatr Współczesny

 

We Wrocławiu również można wybrać się już do teatru! Już 3, 4 i 5 lipca o godz. 19:15 będzie można zasiąść na widowni Wrocławskiego Teatru Współczesnego i obejrzeć wyjątkowy barwny spektakl Powrót króla

 

Repertuar i bilety znajdziecie na stronie Bilety Wrocławski Teatr Współczesny.


Teatr Scena Współczesna w Warszawie

 

Warszawski Teatr Scena Współczesna zaprasza na swoje spektakle w wyjątkowej odsłonie! Spektakle będą wystawiane od lipca nie w budynku teatru, lecz w plenerze na patio przed teatrem. Jako pierwszy 3 lipca o godz. 19:30 zagrany zostanie spektakl Historia świata w skróconej wersji

 

Repertuar i bilety znajdziecie na stronie Bilety Teatr Scena Współczesna.


Teatr Scena 96 w Warszawie

 

Wreszcie dobra wiadomość dla młodszej widowni i jej rodziców! Teatr Scena 96 powróci na mapę Warszawy już 19 czerwca – tego dnia odbędzie się premiera spektaklu „Paweł i Gaweł cd.”, na który już wyprzedały się bilety!  Natomiast uwielbiany przez dzieci spektakl „Krawiec Niteczka” zobaczymy w tym sezonie ostatni raz 20 czerwca.

 

Repertuar i bilety znajdziecie na stronie Bilety Teatr Scena 96


Teatr Mumerus w Krakowie

 

Teatr nawiązujący formą do awangardy zaprasza widzów na widownię już od 16 czerwca! „Dziś umarł Prokofiew” zachwyci Was wykorzystaniem muzyki Prokofiewa i Szostakowicza, niebanalną fabułą i ukazaniem życia artysty w państwie totalitarnym. 

 

Repertuar i bilety znajdziecie na stronie Bilety Teatr Mumerus


Teatr Polski we Wrocławiu

 

Na swoje spektakle zaprasza już również Teatr Polski we Wrocławiu. Widzowie przez trzy wakacyjne weekendy będą mogli zobaczyć na scenie teatru aż trzy wyjątkowe komedie. Pierwsza z nich to największy hit teatru, który nie schodzi z afisza od wielu lat – spektakl „Mayday” już 26 i 27 czerwca!  A już 3 i 4 lipca kolejna uwielbiana przez widzów komedia „Okno na parlament”. 

 

Repertuar i bilety znajdziecie na stronie Bilety Teatr Polski we Wrocławiu.