wróć do bloga

Gdzie na randkę w Warszawie? 7 oryginalnych miejsc, które warto zobaczyć

Chcecie spędzić romantyczny wieczór… tylko gdzie? Na randkę w Warszawie najlepiej iść w niebanalne miejsce. A nic tak nie sprzyja miłości tak, jak teatr. Muzyka, stroje, oświetlenie i energia publiczności – to wszystko sprawia, że oglądając spektakl na żywo, będziecie mogli wspólnie przeżywać wyjątkowe chwile.

To oczywiste, że każda para jest niepowtarzalna i ma inne poczucie romantyzmu. Dlatego teatr warto wybrać pod kątem osobistych preferencji. Możecie postawić na kameralne, przytulne i klimatyczne miejsce lub wręcz przeciwnie – wybrać teatr z bogatym wystrojem i elegancką architekturą. Co więcej, na romantycznej randce w Warszawie u niektórych najlepiej sprawdzi się prześmiewcza komedia, a u innych romantyczny musical.

PS Jeśli szukacie inspiracji, jak spędzić święto zakochanych, zerknijcie też na nasz przewodnik Walentynki w Warszawie 2024 ♡


Romantyczne miejsca w Warszawie

Warszawa jest fascynującym miastem, pełnym romantycznych i nastrojowych miejsc. A czy jest coś lepszego od randki w teatrze? Zdecydowanie nie!

Aby jeszcze bardziej urozmaicić sobie ten wieczór, przed spektaklem lub po spektaklu możecie wybrać się na spacer, na kolację lub na drinka. Sprawdźcie najlepsze miejscówki.

1. Teatr 6. piętro i Taras Widokowy Pałacu Kultury

Jeśli chcielibyście przeżyć coś zachwycającego, idźcie na randkę do Teatru 6. piętro. Możecie wybierać spośród bogatego repertuaru – przezabawnych komedii, takich jak „Ożenek” lub „Bóg mordu”, widowiskowych spektakli muzycznych, takich jak “Sinatra 100+” oraz kabaretowych, takich jak “ATR czyli Antykryzysowa Tarcza Rozrywkowa”. Ogromne wrażenie robi też szykowna sala koncertowa, w której odbywają się przedstawienia. Mieści prawie 500 osób i ma doskonałą akustykę.

A skoro będziecie już na 6. piętrze Pałacu Kultury, nie zmarnujcie tej okazji i skorzystajcie z tarasu widokowego na 30. piętrze budynku. Wieczorny widok z wysokości 114 m na panoramę miasta na pewno wprowadzi Was w wyjątkowy nastrój.

Chcecie, żeby randka trwała jeszcze dłużej? Jesteście w centrum miasta! W pobliżu bez problemu znajdziecie restauracje, kawiarnie i bary.

2. Teatr Narodowy i Starówka

Marzy Wam się randka z klasą? W Teatrze Narodowym przeżyjecie niesamowite chwile w magicznej atmosferze. Każdy spektakl jest niezwykle efektowny, niezależnie od tego, czy odbywa się w zapierającej dech w piersiach, dużej i nowoczesnej sali Bogusławskiego, czy na kameralnej i klimatycznej scenie przy Wierzbowej lub scenie Studio.

Repertuar jest bogaty w sztuki zrealizowane na podstawie twórczości najbardziej docenianych na świecie pisarzy, m.in. takie jak „Burza” William Shakespeare’a lub „Trzy siostry” Antoniego Czechowa. Dodatkowo na scenie występują doskonali aktorzy i doskonałe aktorki.

Trudno też wyobrazić sobie lepszą lokalizację. Teatr znajduje się w pobliżu Ogrodu Saskiego, a kilkuminutowy spacer wystarczy, aby znaleźć się na pięknej warszawskiej Starówce.

3. Teatr Capitol i Klub Capitol

Każda sala Teatru Capitol robi wrażenie. Nowoczesne oświetlenie oraz nagłośnienie, a także oryginalny wystrój i amfiteatralne widownie sprawiają, że wizyta w tym miejscu to niepowtarzalne przeżycie.

W nieoczywistych komediach z charakterem możecie zobaczyć gwiazdorską obsadę. Szczególnie uwielbiane przez publiczność sztuki to m.in. „Kiedy kota nie ma…” i „O co biega?”. Jeśli wolicie, możecie się też wybrać na kabaret lub koncert.

Koniec przedstawienia wcale nie oznacza końca wieczoru. Randka dopiero się rozkręca. A późną porą Capitol zamienia się w… klub! Jego sala mieści się w tym samym budynku co teatr i jest równie spektakularna, bo inspirowana scenografią teatralną.

4. Teatr Powszechny i Park Skaryszewski

W Teatrze Powszechnym możecie obejrzeć zarówno dawne, jak i współczesne dzieła, np. „Nastia” Władimira Sorokina, „Bieguni” Olgi Tokarczuk lub “Sprawiedliwość” na podstawie scenariusza Michała Zadary i Nawojki Gurczyńskiej. Spektakle podejmują odważne i często niewygodne tematy.

Dlatego jeśli zależy Wam na skłaniających do myślenia i poruszających sztukach, o których będziecie mogli rozmawiać godzinami, postawcie na Teatr Powszechny.

Chociaż budynek jest nieco oddalony od centrum miasta, to na Pradze, gdzie mieści się teatr, też możecie świetnie spędzić czas. Tuż obok położony jest jeden z najładniejszych parków w Warszawie – Park Skaryszewski, w którym znajdziecie bogatą roślinność, wodospad, stawy, a nawet niewielkie jezioro.

5. Teatr Polski i Nowy Świat

Wykwintny Teatr Polski wyróżnia się wyjątkowo bogatym repertuarem popularnych polskich i zagranicznych sztuk. Zachwyca nie tylko komediami i dramatami, ale też doskonałymi spektaklami muzycznymi. Rozsiądźcie się więc w wygodnych fotelach i rozkoszujcie wspaniałą atmosferą.

Budynek został wzniesiony ponad 100 lat temu i jest pierwszym teatrem, który powstał w Polsce w XX wieku, a także pierwszym takim miejscem w kraju ze sceną obrotową. W pięknym wnętrzu można obejrzeć spektakle takie jak „Wiśniowy sad” Antoniego Czechowa lub „Żołnierza królowej Madagaskaru” Juliana Tuwima.

Teatr znajduje się w pobliżu klimatycznych ulic Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, gdzie mieszczą się liczne muzea, restauracje, puby, sklepy i kafejki – każdy znajdzie coś dla siebie.

6. Polska Opera Królewska i Łazienki Królewskie

Marzycie o iście królewskim wyjściu? W takim razie nic nie sprawdzi się lepiej od randki w Polskiej Operze Królewskiej. Spektakle, np. spektakularny „Die Zauberflöte (Czarodziejski flet)” Wolfganga Amadeusza Mozarta, odbywają się m.in. w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie.

Zabytkowa architektura budynku, rzeźby i malowidła zachwycą Was swoim kunsztem i wyrafinowaniem. Dodatkowo obcowanie ze sztuką w tak okazałym miejscu sprawi, że zapamiętacie tę randkę do końca życia.

Wspólne wyjście może dopełnić spacer, kawa lub jeśli pozwala na to pogoda – piknik. W Parku Łazienkowskim możecie podziwiać też mnóstwo innych zabytków, np. Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki, Amfiteatr i urzekające ogrody.

7. Pij, jedz, maluj w Warszawie!

Marzycie o randce, która pobudzi Waszą kreatywność? W takim razie „Pij, Jedz, Maluj w Warszawie” organizowane przez Wino-Grono.art to idealna propozycja. Wydarzenie łączy w sobie elementy degustacji wina, pysznych przekąsek i przede wszystkim wyrażenie siebie poprzez sztukę pod okiem profesjonalnego artysty.

Za pomocą farb i pędzli będziecie mogli stworzyć własne arcydzieło. Nie musicie martwić się brakiem doświadczenia, bo Artysta Malarz krok po kroku pomoże Wam odkryć wewnętrznego Picassa. A stworzone przez Was dzieło będzie wspaniałym przypomnieniem o wyjątkowej randce.

Wydarzenia Wino-Grono.art odbywają się w unikalnych, romantycznych miejscach w sercu Warszawy, które dostosowywane są do warunków pogodowych i liczby uczestników. Lokalizacje mogą się różnić. Są to m.in. stylowe lofty, klimatyczne galerie, okazałe pałace czy wyjątkowe restauracje.