wróć do bloga

Dzień Matki w teatrze 2024. Który spektakl wybrałaby Twoja mama?

Dzień Matki świętujemy 26 maja, który w tym roku wypada w niedzielę. I jest to idealny czas, żeby zabrać mamę do teatru. W końcu najwspanialszy prezent, jaki można jej podarować, to oczywiście chwile spędzone razem. Dlatego jeśli szukasz doskonałego upominku, zabierz mamę na spektakl.

A ile mam, tyle upodobań, dlatego polecamy Wam aż 13 spektakli – każdy z nich trafi w inny gust, ale każdy zachwyci Was wciągającą fabułą i wybitną grą aktorską.

Nie ma jak w teatrze z mamą ♡ Sprawdź repertuar


➜ Dzień Matki w Warszawie

„Pogo” Teatr Polonia

Spektakl „Pogo” Teatru Polonia to opowieść, która chwilami mrozi krew w żyłach, wbijając widzów w fotel. Są też momenty zabawne, ale… jest to raczej śmiech przez łzy. Podczas monodramu dowiecie się, jak wygląda służba w ratownictwie medycznym na warszawskim Grochowie. Bez upiększania rzeczywistości, patosu i melodramatyzmu.

Będzie to relacja z pierwszej ręki – spektakl powstał w oparciu o reportaż lekarza, specjalisty anestezjologii i intensywnej terapii Jakuba Sieczki, który realia pracy na polskiej karetce zna z autopsji.

Opis i bilety nas spektakl Pogo Teatru Polonia znajdziecie na naszym portalu.


„Uciekinierki” Teatr Ateneum

Chcielibyście obejrzeć komedię, która poprawia humor i jednocześnie skłania do refleksji? Jednym z takich spektakli są „Uciekinierki” Teatru Ateneum. Bohaterki dzieli nie tylko różnica wieku, ale też charakter. Zmęczona życiem rodzinnym Margot opuszcza dom, a pełna energii Claude ucieka z domu starości.

Jednak kiedy przez przypadek ich ścieżki się krzyżują, razem wyruszają spełniać marzenia o nowym życiu. A ich emocjonująca i wypełniona przygodami droga sprawi, że już nigdy nie będą takie same.

Opis i bilety nas spektakl Uciekinierki Teatru Ateneum znajdziecie na naszym portalu.


„Piękna Lucynda” Teatr 6. piętro

„Piękna Lucynda” w Teatrze 6. piętro to pełna humoru komedia muzyczna, która obfituje w doskonałe żarty słowne i sytuacyjne, oryginalne układy taneczne i zabawne piosenki. Co więcej, bogata scenografia przeniesie Was do pastelowego świata arystokratycznej, osiemnastowiecznej Warszawy.

Historia zachwyca trafnym i dowcipnym obrazem damsko-męskich relacji, w których prym wiodą skomplikowane rozterki miłosne. Młoda wdowa Lucynda ma powodzenie wśród mężczyzn. O jej rękę stara się dwóch panów, którzy stają na głowie, aby rozkochać w sobie kobietę.

Bogaty Magnat Faworski rywalizuje z mniej zamożnym Hrabią Adamem, co powoduje szereg niespodziewanych i komicznych zdarzeń. Tym bardziej, że Lucynda nie jest pewna swoich uczuć.

Opis i bilety na spektakl Piękna Lucynda Teatru 6. piętro znajdziesz na naszym portalu.


„Prezent urodzinowy” Teatr Capitol

Dwa sąsiadujące ze sobą apartamenty w luksusowym hotelu w centrum miasta. Jeden jest lustrzanym odbiciem drugiego, jednak w każdym pomieszczeniu znajdują się zupełnie różni, choć ekscentryczni bohaterowie.

Co może się stać, kiedy drzwi łączące dwa pokoje zostaną omyłkowo otwarte? Tak powstaje przepis na wieczór chaotycznych zdarzeń i nieprawdopodobnych związków, które mogą doprowadzić do katastrofy.

Pobyt w hotelu to prezent urodzinowy dla urzędnika państwowego, który ma pogodzić go z żoną. Jednak seria nieporozumień sprawia, że plany przybierają zupełnie nieoczekiwany i skandaliczny obrót.

Opis i bilety na spektakl Prezent urodzinowy Teatru Capitol znajdziesz na naszym portalu.


„Nic się nie stało” Garnizon Sztuki

Szukacie spektaklu, podczas którego emocje będą buzować w Was tak, jak podczas oglądania najbardziej zaciętego meczu? Spektakl „Nic się nie stało” w Garnizonie Sztuki to inspirujące, choć niekiedy dramatyczne życiowe i zawodowe historie piłkarzy oraz ich trenerów.

Spodziewajcie się też porywającej gry aktorskiej, m.in. Macieja Zakościelnego, Pauliny Chruściel, Marcina Korcza, Jakuba Sasaka i Jędrzeja Hycnara. Aktorzy wcielą się w legendarne postaci ze świata futbolu, m.in. Roberta Lewandowskiego, Zbigniewa Bońka, Emmanuela Olisadebe i Ewę Pajor.

Opis i bilety na spektakl Nic się nie stało Garnizonu Sztuki znajdziesz na naszym portalu.


„Ogrodnik” Teatr IMKA

Claude Monet, jeden z najwybitniejszych i najbardziej cenionych malarzy świata, jeden z twórców impresjonizmu i Georgese Clemenseau, gigant polityki, twórca Ententy, czyli Trójprzymierza Anglia-Francja-Rosja przed wybuchem I wojny światowej spędzają ze sobą kilka intensywnych dni w pracowni Moneta w Giverny.

Kłócą się, obrażają, przekonują do własnych kompletnie różnych ocen rzeczywistości, która nie jest przyjazna żadnemu z nich. Clemenseau właśnie cudem przeżył zamach na niego, Monet zaś ma kryzys twórczy i nie maluje – uprawia ogród, pielęgnuje rośliny. Trwoni talent? Może.

Zażarte dyskusje przyjaciół mogą jednak spowodować zmianę spojrzenia na rzeczywistość. Skuteczną zmianę. Monet wraca do malowania. Spod jego pędzla pojawiają się bajecznie piękne nenufary we wszystkich barwach.

Opis i bilety na spektakl Ogrodnik Teatru IMKA znajdziesz na naszym portalu.


„Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?” Teatr Capitol

Co ma w sobie dobra komedia? To nie tylko zabawne dialogi, ale przede wszystkim zaskakujące zwroty akcji. W połączeniu ze świetną grą aktorską efekt jest porywający, a publiczność wychodzi z teatru rozbawiona do łez. I tak jest w przypadku spektaklu „Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?”.

Tom, botanik i ogrodnik występujący w telewizji, pewnego dnia dostaje telefon z zapytaniem o swoją konsultantkę ds. public relations. Choć nigdy jeszcze o niej nie słyszał, niedługo potem dowiaduje się, że chodzi o pannę Flint – zmyśloną przez jego byłą żonę i księgową osobę, która ma być sposobem na przekręt (nie)doskonały.

Opis i bilety na spektakl Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint? Teatru Capitol znajdziesz na naszym portalu.


„Dzień Świra” Teatr Ateneum

Jeśli chcielibyście zobaczyć kultową historię Adasia Miauczyńskiego na deskach teatru, to koniecznie zajrzyjcie do Ateneum. Główny bohater to mężczyzna w średnim wieku. Rozwiedziony, samotny i znerwicowany. Jego zmagania z otaczającą go rzeczywistością trwają już tak długo, że trudno jest mu cieszyć się nadchodzącym dniem.

Jego egzystencja wypełniona jest agresywną konfrontacją ze światem i ludźmi – matką, synem, sąsiadami i uczniami. Poza tym Adaś chodzi do pracy, której nie lubi oraz praktykuje swoje uciążliwe natręctwa i obsesyjne rytuały. Jednak w głębi serca marzy o spotkaniu miłości swojego życia.

Pełny opis spektaklu Dzień Świra Teatru Ateneum oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.


➜ Dzień Matki w Krakowie

„Frida” Teatr Współczesny

Spektakl o wybitnej meksykańskiej malarce i ikonie emancypacji, „Frida” w Teatrze Współczesnym, zachwyca i inspiruje. Dodatkowo stroje i scenografia, która nawiązuje do malarstwa Fridy, to prawdziwa uczta dla oczu!

Twórcy ukazują złożoną osobowość Fridy, a także jej trudne i skomplikowane relacje z siostrą oraz burzliwe małżeństwo z Diego Riverą.

Podczas spektaklu publiczność zachwyca też kobieca siła i miłość do życia artystki, która niejednokrotnie pokonywała fizyczny i duchowy ból, stając się inspiracją również dla współczesnych kobiet.

Opis i bilety na spektakl Frida Teatru Współczesnego w Krakowie znajdziesz na naszym portalu.


„Mistrz i Małgorzata” Teatr Ludowy

Podczas spektaklu „Mistrz i Małgorzata” znajdziecie się w baśniowej rzeczywistości, w której realność miesza się z fikcją.

Twórcy sztuki przenieśli na scenę powieść Michaiła Bułhakowa, ukazując niezwykłego ducha książki. W teatrze niepowtarzalną atmosferę buduje nie tylko tajemnicza fabuła, ale też symboliczne rekwizyty, kolorowe kostiumy i scenografia jak nie z tego świata.

Bohater sztuki, pisarz znany jako Mistrz, tworzący powieść o Jeszui i Poncjuszu Piłacie, trafia do szpitala psychiatrycznego. Jego oddana kochanka Małgorzata jest zdeterminowana, aby go odnaleźć – nawet jeśli oznacza to zawarcie paktu z diabłem.

Pełny opis spektaklu Mistrz i Małgorzata Teatru Ludowego w Krakowie oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.


„Seks po krakosku” Teatr Współczesny

A może by tak… przenieść się do Krakowa z początku XX wieku? Podczas „Seksu po krakosku” będziecie mogli podziwiać dawne kostiumy, znakomitą scenografię, ale również motywy twórczości Wyspiańskiego i Malczewskiego.

Co więcej, jednym z bohaterów spektaklu będzie sam Tadeusz Boy-Żeleński. Jednak kluczową postacią jest tu Stanisław Kurkiewicz, czyli pierwszy polski seksuolog.

Niepowtarzalnego klimatu dodaje też fakt, że adres Teatru Współczesnego to jednocześnie miejsce, w którym lata temu znajdował się gabinet Kurkiewicza. Sztuka w zabawny sposób przypomni wybitną postać seksuologa, ukazując perypetie trójki przyjaciół.

Pełny opis spektaklu Seks po krakosku Teatru Współczesnego w Krakowie oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.


➜ Dzień Matki we Wrocławiu

„Sen nocy letniej” Teatr Polski

Spektakl „Sen nocy letniej” to baśniowa i magiczna opowieść Szekspira, która eksploruje tematykę uczuć. Akcja sztuki rozgrywa się w środku lata i opowiada o przygodach czworga młodych kochanków, a także o miłosnych intrygach. Gdy bohaterowie wkraczają do tajemniczego lasu, w którym rządzi król Elfów, magiczne stworzenia jeszcze bardziej komplikują ich relacje.

Sztuka po raz pierwszy ukazała się w 1600 roku. Co ciekawe, jedna z teorii głosi, że premiera spektaklu odbyła się na weselu, na którym była obecna nawet królowa Elżbieta I Tudor.

Pełny opis spektaklu Sen nocy letniej Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.


„Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty” Teatr Polski

Twórczość polskiego poety i kompozytora Marka Grechuty porusza i zachwyca słuchaczy od lat. W podróż po jego znakomitych utworach zabierze Was Mariusz Kiljan.

Jednak recital „Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty” nie jest zwykłym koncertem. Aktor zinterpretuje znane wszystkim piosenki na nowo. Będzie awangardowo, poruszająco i nieoczywiście. Usłyszycie m.in. kultowe „Dni, których nie znamy”, „Niepewność”, „Wiosna, ach to ty” i „Nie dokazuj”.

Pełny opis spektaklu Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.


➜ Dzień Matki w Łodzi

„Seks dla opornych” Teatr Nowy

Uzbrojeni w poradnik, który ma odświeżyć ich małżeństwo, Alice i Henry wybierają się do ekskluzywnego hotelu. Czy będą potrafili zrealizować wszystkie szalone sugestie z porad przedstawionych w książce?

Para pięćdziesięcioparolatków dzieli się swoimi erotycznymi fantazjami, wzajemnie się oskarża, a także wyznaje szczegóły ze swojego życia. Ich oczekiwania zdają się być zupełnie różne.

Komedia jest więc zarówno zabawna, jak i przejmująca. Partnerzy odkryją się nie tylko przed widzami, ale również przed sobą. Pojawia się pytanie, czy uda im się wskrzesić dawne uczucia?

Pełny opis spektaklu Seks dla opornych Teatru Nowego w Łodzi oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.


„DIVA 2. Lament królowej” Teatr Kamila Maćkowiaka

Napisany, wyreżyserowany i zagrany przez Kamila Maćkowiaka spektakl „DIVA 2. Lament królowej” od razu podbił serca widzów. To monodram, który porusza, wywołuje śmiech i przede wszystkim nie pozostawia widzów bez tematów do rozważenia.

To już druga część słodko-gorzkiego monodramu, podczas którego Diva opowie Wam, jak radzi sobie w aktualnej rzeczywistości. Możecie spodziewać się też jedynej w swoim rodzaju interakcji z publicznością, połączenia psychodramy ze stand-upem i spektakularnych projekcji.

Opis i bilety na spektakl DIVA 2. Lament królowej Teatru Kamila Maćkowiaka znajdziesz na naszym portalu.


➜ Dzień Matki w Toruniu

„Morderstwo dla dwojga” Teatr Muzyczny w Toruniu

Lubisz komediowe kryminały w teatrze? Ta historia, która pochłonie każdego, kto lubi rozwiązywać zagadki. Podczas musicalu „Morderstwo dla dwojga” będziecie świadkami zbrodni i śledztwa, na które marzący o detektywistycznej karierze małomiasteczkowy i nieco gapowaty oficer czekał całe życie.

Morderstwo znanego pisarza podczas przyjęcia urodzinowego jest dla policjanta wielką szansą na awans. Bez wahania zaczyna przesłuchiwać gości, z których każdy jest podejrzany. Jeśli chcielibyście poznać rozwiązanie tej zagadki, to spektakl możecie obejrzeć w Teatrze Muzycznym w Toruniu.

Opis i bilety na spektakl Morderstwo dla dwojga Teatru Muzycznego w Toruniu znajdziesz na naszym portalu.