Psiakość - zdjęcie Psiakość - zdjęcie Psiakość - zdjęcie Psiakość - zdjęcie

Średnia ocena

16 oddanych głosów

9,2 / 10

Psiakość

Mały Widz 5+

Pewnego dnia pies o osobliwym imieniu Psiakość, pozostawiony w lesie podczas grzybobrania, spotyka kilku leśnych mieszkańców. Dzik, który zna las doskonale, uświadamia przybyszowi, że wiosną grzyby przecież nie rosą. Czyżby Pan zapomniał o swoim przyjacielu, a może zawiódł jego psie zaufanie, porzucając go umyślnie? Psiakość tęskni za Panem i postanawia wyruszyć w podróż powrotną do domu.

W wędrówce przez las, łąkę, wieś, aż do miasta, towarzyszy mu znudzona leśną codziennością i głodna przygód Wilczka. Pomiędzy bohaterami rodzi się szczera przyjaźń, a może nawet głębsze uczucie? Podczas wspólnej wędrówki Psiakość i Wilczka spotykają wiele nietuzinkowych postaci m.in. sepleniącego Zaskrońca, stukniętego Lisa, kochliwą Ropuchę, Pudla dumnego jak paw, czy szczurzą mafię, którą stanowią trzej oryginalni jegomoście: Szczur Szef, Szczur Elegant, a także Szczur Kark.

Spektakl w reżyserii Marioli Ordak-Świątkiewicz to adresowana do szerokiego grona publiczności, ciepła, zabawna, pełna uroku, wzruszająca opowieść o wartościach uniwersalnych: przyjaźni, miłości, bliskości, nadziei i zaufaniu. To prawdziwa uczta dla oka i ucha. Zabawne dialogi, które rozśmieszą miłośników Shreka i nie tylko, stworzona z rozmachem scenografia, widowiskowa oprawa multimedialna, muzyka orkiestrowa oraz wdzięczne w animacji lalki typu muppet, to wszystko czyni ten swoisty musical w lalkach przedsięwzięciem wyjątkowym, którego nie można przegapić.

Na scenie występują między innymi Tomasz Czaplarski, Monika Gryc, Hanna Banasiak, Honorata Mierzejewska-Mikosza, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk.

Czas trwania: 70 minut
Źródło zdjęcia:

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria: Mariola Ordak-Świątkiewicz

Scenografia i lalki: Jan Polivka

Muzyka: Marcin Mirowski

Choreografia: Tatiana Asmolkova

Oprawa multimedialna: Wojciech Świątkiewicz

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Spektakl dla małych i dużych - zabawny, wzruszający i pouczający. Polecam

  sk.....@gm...il.com / 20 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Piękny spektakl. Dzieci były zachwycone, mi również bardzo się podobało.

  an.....@gm...il.com / 20 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Dzieci zachwycone, dorośli również. Jesteśmy pod wrażeniem gry aktorskiej, na pewno wybierzemy się na jakiś spektakl wkrótce.

  sy.....@....pl / 19 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Super zabawa dla każdego

  em.....@....pl / 19 marca 2023

 • 9,0/ 10

  Spektakl bardzo podobał się dzieciom.

  bm.....@gm...il.com / 28 stycznia 2020

 • 6,0/ 10

  Przedstawienie atrakcyjne dla małego widza, zwłaszcza piosenki i wstawka filmowa. Niestety brak zaangażowania dzieci w przedstawienie i niemożliwość "poruszania się" (przynajmniej chwilowa) wpłynęły na ocenę.

  gl.....@gm...il.com / 20 marca 2023

 • 2,0/ 10

  Fantastyczne widowisko! Dzieci zachwycone zero nudy:)

  ad.....@in...ia.pl / 20 marca 2023

Olsztyński Teatr Lalek - Adres i dojazd

Bartosza Głowackiego 17
Olsztyn

http://www.teatrlalek.olsztyn.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.