Klancyk gra Non-Fiction na MiedziankaFest feat. Olga Gitkiewicz - zdjęcie

Średnia ocena

26 oddanych głosów

9,6 / 10

Klancyk gra Non-Fiction na MiedziankaFest feat. Olga Gitkiewicz

Teatr Improwizowany Klancyk zaprasza na NON-FICTION – improwizowane przedstawienie komediowe, w którym teatr konfrontuje się z prawdą zamkniętą w tekstach reporterskich. Gościem, który zainspiruje specjalny spektakl na Miedzianka Fest będzie Olga Gitkiewicz - dziennikarka, redaktorka, freelancerka. Jej reporterski debiut, książka „Nie hańbi” (Dowody na Istnienie 2017), został nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2018 oraz do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2017.

MiedziankaFest to festiwalu reportażu w mieście, którego nie ma. I dowód na to, że nawet wymazanie całego miasta z mapy nie musi oznaczać dla tego miasta końca.

Miedzianka wróciła na mapę i do świadomości ludzi dzięki reportażowi Filipa Springera, a w ostatni weekend sierpnia do Miedzianki wraca reportaż.

Nie ma drugiego takiego festiwalu jak ten. Są festiwale większe, są festiwale ważniejsze, bardziej prestiżowe. Ale nie ma festiwalu literackiego w Polsce z fajniejszym widokiem przed oczami i piękniejszą historią za plecami.

Dlatego hasło tegorocznej edycji to KRAJOBRAZ OPOWIEŚCI.

Zapraszamy.

Będziemy opowiadać i zbierać historie.

24-26.08.2018. Miedzianka koło Janowic Wielkich.

MiedziankaFest 2018.

Krajobraz opowieści.

O festiwalu

Nie było miasteczka.

Ale Miedzianka żyje dzięki reportażowi - nie tylko na kartach książki Filipa Springera. Żyje na tablicach informacyjnych ustawionych przez lokalnych aktywistów; żyje na teatralnych deskach - od 2013 roku "Miedziankę" wystawia Teatr im. Cypriana Norwida w Jeleniej Górze.

Po latach do miasta wróciło browarnictwo, a w ostatni weekend sierpnia do Miedzianki wróci reportaż.

Miedzianka Fest to spotkania z wybitnymi reporterkami

i reporterami, spektakl non fiction z Teatrem Improwizowanym Klancyk, offowe przedstawienie "Miedzianka" i wiele, wiele więcej.

A to wszystko w miasteczku, które znowu jest.

O Klancyku

Teatr Improwizowany Klancyk od ponad dziesięciu lat gra komediowe spektakle powstające bez scenariusza. Na scenie tworzy świat wyobraźni, który rodzi się między nimi a publicznością i nigdy się nie powtórzy. Grupę tworzą najbardziej doświadczeni improwizatorzy w Polsce, których na co dzień można spotkać w warszawskim Klubie Komediowym. Są pionierami i zarazem jedną z najpopularniejszych grup impro w Polsce. Zespół dwukrotnie wystąpił przed poznańską publicznością na Malta Festival. Ma na koncie także występy m.in. na Open’er Festival, Chicago Improv Festival i Del Close Marathon w Nowym Jorku.

☞ Kiedy: Piątek | 24 sierpnia | 19:00

☞ Gdzie: Browar Miedzianka, Miedzianka 57b, 58-520 Janowice Wielkie

☞ Bilety: 20

Więcej informacji można znaleźć na www.klancyk.pl lub www.facebook.com/klaaancyk

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Było fantastycznie. Pierwszy raz byłam świadkiem takiej improwizacji teatralnej. Polecam!

  ma.....@gm...il.com / 27 sierpnia 2018

 • 10,0/ 10

  Oglądaliśmy drugi raz na Miedzianka Fest i ponownie bardzo nam się podobał. Jesteśmy pod wrażeniem poziomu satyry i wykonawstwa. Mamy nadzieję na spotkanie ponownie za rok.

  sl.....@on...et.pl / 25 sierpnia 2018

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny pomysł

  sl.....@on...et.pl / 28 sierpnia 2017

 • 10,0/ 10

  Znakomite, kameralne przedstawienie.

  km.....@gm...il.com / 26 sierpnia 2017

Klancyk! - Adres i dojazd

http://klancyk.pl/

Kup bilet