Burza - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy
15 zainteresowanych osób

8,3 / 10

Burza

„Burza" wg Williama Shekspeare'a / Studio Teatralne Koło i Teatr Ochoty / Warszawa.

Kameralna inscenizacja dramatu Szekspira, która koncentruje się na wątku relacji między Prosperem (w tej roli Henryk Talar) a Mirandą. Tajemnicza aura wyspy, którą włada Prospero nie zmienia prawdziwych emocji, które wiążą ojca z córką.

Reżyser podąża tropem pięciu postaci z szekspirowskiej „Burzy”. Kameralna forma przedstawienia skupia intrygę całego dramatu jak w soczewce, a wypreparowane fragmenty tekstu tworzą okazję do wnikliwego studium relacji córka - ojciec oraz wypróbowywania granicy pomiędzy iluzją i rzeczywistością. Bohaterowie „Burzy” przypominają osobliwości rodem z filmów Federico Felliniego. Bliżej im do aktorów z jarmarcznej budy teatralnej niż do potomków rodziny królewskiej. Wszyscy podlegają reżyserskiej wizji Prospera, a ta często bywa zaskakująca i nieprzejednana. W scenariuszach stworzonych przez starego maga opiekuńczość miesza się z zaborczością, a bezwarunkowa miłość z pokusą kontroli. Wyspa przestaje być wyspą. Realność traci kształty i kontury. W przedstawieniu zobaczymy m.in. Henryka Talara (do niedawna związanego z Teatrem Narodowym w Warszawie) oraz laureatkę nagrody Feliksy Warszawskie, Wiktorię Gorodecką.

Koproducentem przedstawienia jest Teatr Ochoty w Warszawie.

Na scenie występują między innymi Wiktoria Gorodeckaja, Bartłomiej Bobrowski, Mateusz Rusin, Henryk Talar, Wiktor Korzeniewski, Maria Pawłowska.

Czas trwania: 100 minut

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Igor Gorzkowski

Scenografia: Joanna Gawrońska

Kostiumy: Magdalena Dąbrowska

Muzyka: Piotr Tabakiernik

Teatr Stary - Adres i dojazd

ul. Jezuicka 18, Lublin

http://teatrstary.eu/

Kup bilet