Księżniczka Czardasza - zdjęcie Księżniczka Czardasza - zdjęcie Księżniczka Czardasza - zdjęcie Księżniczka Czardasza - zdjęcie Księżniczka Czardasza - zdjęcie Księżniczka Czardasza - zdjęcie Księżniczka Czardasza - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów
74 zainteresowanych osób

10,0 / 10

Księżniczka Czardasza

Najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana i jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi. Któż nie zanuci pochodzących z niej przebojowych melodii.

W spektaklu udział bierze 100 wykonawców (soliści, chór, balet, orkiestra).

Książę Edwin von Lippert Weylersheim zaręcza się z gwiazdą variétés „Orpheum” Sylvą, chociaż ta planuje wyjazd na podbój Ameryki. Oczywiście rodzina nie godzi się na małżeństwo, tym bardziej, że Edwin jest zaręczony z kuzynką Stasi. Pojawiają się też birbanci Boni i Feri. Ten pierwszy pokazuje Sylvii zawiadomienie o oficjalnych zaręczynach Edwina z hrabianką Stasi. Gwiazda czuje się zawiedziona i oszukana. Boni pociesza ją, że takich Edwinów czekają tuziny, więc pora jechać po oklaski i po karierę. Przed tym jednak Sylva pojawia się incognito jako żona... Boniego na balu w pałacu księstwa Lippert Weylersheim w Wiedniu i zdobywa serca niedoszłych teściów... Wydarzenia zdają się przybierać sensacyjny obrót, a wszystko po to, aby w finale mogło zabrzmieć wspólne - Kochaj mnie!

Na scenie występują między innymi Kamila Lendzion jako Sylva, Sławomir Naborczyk jako Edwin, Mariola Zagojska jako Księżna Anhilda, Tomasz Głębocki jako Miksa, Kamil Król jako Rohnsdorf, Paweł Stanisław Wrona jako Książę Leopold.

Czas trwania: 160 minut

Realizacja

Reżyseria: Artur Hofman

Muzyka i libretto: Emmerich Kalman, Leo Stein, Bela Jenbach

Przekład libretta: Jerzy Jurandot

Dyrygent: Przemysław Fiugajski

Scenografia: Ireneusz Salwa

Choreografia: Grzegorz Kawalec

Asystent reżysera: Jarosław Cisowski

Asystent choreografa: Anna Adamczyk

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    pełen emocji i barwnych kreacji spektakl, polecam

    ho.....@gm...il.com / 20 lutego 2016

  • 10,0/ 10

    Wspaniała operetka,głos pani Doroty Laskowieckiej cudowny....polecam wszystkim

    an.....@on...et.eu / 01 grudnia 2015

Teatr Muzyczny - Adres i dojazd

ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5, Lublin

http://www.teatrmuzyczny.eu/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.