TRZY SIOSTRY. WARIACJE - zdjęcie TRZY SIOSTRY. WARIACJE - zdjęcie TRZY SIOSTRY. WARIACJE - zdjęcie TRZY SIOSTRY. WARIACJE - zdjęcie TRZY SIOSTRY. WARIACJE - zdjęcie TRZY SIOSTRY. WARIACJE - zdjęcie TRZY SIOSTRY. WARIACJE - zdjęcie

Średnia ocena

14 oddanych głosów

6,9 / 10

TRZY SIOSTRY. WARIACJE

Na tle współczesnych wydarzeń, podważających znany nam obraz świata, wspólnie z bohaterkami i bohaterami dramatu Czechowa udajemy się w wewnętrzną podróż do rozpoznania: swojej sytuacji, pragnień, marzeń i możliwości.

Przez tekst Trzech Sióstr, fragmenty prozy Musila, wywiady z uchodźczyniami wojennymi z Ukrainy i improwizacje aktorskie próbujemy spojrzeć na sytuację pokolenia obecnych dwudziesto i trzydziestolatków, w momencie ich wchodzenia w dorosłość, kształtowania życia i przestrzeni wokół siebie.

Coraz silniej da się wyczuć w otaczającej nas rzeczywistości potrzebę redefiniowania i jasnego określenia wartości. To pragnienie staje się siłą napędową politycznych populizmów, tęsknotą za przeżyciem wspólnotowym a na głębszym poziomie może ono być zalążkiem marzycielstwa, utopistycznych tęsknot, albo fatalistycznych przewidywań – upraszczających nieuchwytny obraz rzeczywistości. Świat zdaje się odpowiadać na te tęsknoty w dramatyczny sposób. Nasz spektakl jest próbą przejrzenia się w tych tęsknotach, lękach i nadziejach, możliwie bez fałszu.

Franciszek Szumiński

Kategoria wiekowa: +16

Na scenie występują między innymi Paweł Gabor, Julian Knaf, Wiktoria Kruszczyńska, Maria Kuśmierska, Magdalena Litwa, Oskar Organista.

Czas trwania: 160 minut
Źródło zdjęcia: Mikołaj Zacharow

Realizacja

Reżyseria: Franciszek Szumiński

Dramaturgia: Małgorzata Jakubowska-Raczkowska

Kostiumy i scenografia: Natalia Kozłowska

Światło: Franciszek Szumiński

Opracowanie muzyczne: Franciszek Szumiński

Asystent reżysera: Maria Wawreniuk

Opinie naszych widzów (4)

  • 10,0/ 10

    Świetna gra aktorska oraz aranżacja czasu i przestrzeni. Przedstawienie sprzyja refleksji i skłania do powrotu do lektury trzech sióstr.

    ra.....@gm...il.com / 05 marca 2023

  • 8,0/ 10

    Młodzi aktorzy powinni wspólnymi siłami udusić reżysera (Franciszka Szumińskiego) za to, że założył im smycze, ale nie miał pomysłu na spacer. Gdyby nie zjawiskowa Dominika Suchecka, która zagrała więcej niż miała do zagrania i charyzmatyczny z piękną dykcją Maciej Walter wyrastający o klasę ponad swoich kolegów, wieczór byłby smutny. I tak tylko myśl mnie smutna naszła czy dramaturg (Małgorzata Jakubowska-Raczkowska) miała jakąś myśl? W porównaniu spektakli dyplomowych z warszawską szkołą (Prawdziwy Norweski Black Metal) górą stolica.

    ma.....@gm...il.com / 03 marca 2023

  • 6,0/ 10

    Spektakl ciekawy. Dobrze zagrany . Chwilami się dłuży . Życie rozterki i konkluzje ... Ogólnie polecam :)

    ka.....@....pl / 05 marca 2023

  • 6,0/ 10

    Spektakle w Teatrze Studyjnym oglądam od lat. Cóż, nie każdy rocznik absolwentów musi być znakomity. Tym razem wydarzenie można opisać w kilku punktach: - spektakl zdecydowanie zbyt długi i momentami wygladało, że nie ma co tam już zagrać, - zdecydowanie brakowało osobowości w gronie wykonawców, - bardzo istotnym problemem edukacji aktorskiej jest brak dbałości o dykcję, Siła głosu i czystość przekazu, to podstawowe elementy przyszłych aktorów. 100% osób na scenie miała problem z dykcją. Gdzie te czasy Pauliny Walendziak i "Operetki". Spektakl raczej przeciętny, ale za dykcję odpowiadają aktorzy, a za repertuar i koncepcję utworu już edukatorzy. Brakło pomysłu tym razem.

    a......@....pl / 05 marca 2023

Teatr Studyjny w Łodzi - Adres i dojazd

ul. Kopernika 8, Łódź

https://teatrstudyjny.lodz.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.