Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów
    Wybierasz się do muzeum, na koncert lub na spektakl w Łodzi? Zobacz krok po kroku, jak znaleźć najlepsze wystawy, koncerty, spektakle i inne wydarzenia kulturalne w Łodzi.
  1. Muzeum, teatr, koncert lub kino w Łodzi wyszukasz w górnym rozwijanym menu. W pierwszej kolejności wybierz miasto.
  2. Aby znaleźć bilety na wystawę, spektakl, koncert lub film w Łodzi, wybierz interesujący Cię zakres dat.
  3. Filtry umożliwiają też wybór konkretnych miejsc, dzięki czemu w prosty i szybki sposób kupisz bilety na koncert lub do kina, teatru czy muzeum.
  4. Wystawy, koncerty, spektakle i filmy w Łodzi możesz też sortować po dacie, ocenie lub popularności.

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

ul. Żubardzka 2a, Łódź

Akademia Muzyczna w Łodzi należy do wiodących uczelni muzycznych w Polsce. Jej historia sięga początków XX wieku. Po II wojnie światowej Uczelnia została reaktywowana i od tamtej pory niezmiennie odgrywa znaczącą rolę w kształtowaniu życia muzycznego miasta i regionu. Patronami Akademii są wybitni artyści urodzeni w Łodzi: słynna kompozytorka i skrzypaczka Grażyna Bacewicz oraz Kiejstut Bacewicz, jej brat, pianista kameralista i pedagog, wieloletni rektor Uczelni.
Akademia ma swoją główną siedzibę w zabytkowym Pałacu Karola Poznańskiego, co dodaje jej uroku ponadczasowości i tworzy unikalny klimat do studiowania i koncertowania. Jednocześnie Uczelnia unowocześnia i rozbudowuje swoją infrastrukturę dla większego komfortu obecnych i przyszłych studentów. W październiku 2013 r. została uroczyście otwarta nowo wybudowana Sala Koncertowa ze znakomitą akustyką, wysokiej klasy systemem do nagłaśniania i nagrywania dźwięku, profesjonalnym studiem nagrań i bogatym zapleczem dydaktycznym. Z początkiem roku akademickiego 2014/2015 został oddany do użytku nowoczesny budynek Regionalnego Ośrodka Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej, co znacznie przyczyniło się do poszerzenia oferty edukacyjnej i kulturalnej Uczelni.
Akademia Muzyczna w Łodzi to nowoczesna uczelnia o bogatym dorobku, otwarta na nowe formy rozwoju oraz promocji kultury i edukacji muzycznej. Wśród jej bogatej oferty artystycznej znaleźć można: koncerty symfoniczne i oratoryjne, spektakle operowe i musicalowe, wydarzenia z muzyką kameralną, liryka wokalną, recitale solowe, pokazy choreograficzne i spektakle taneczne oraz koncerty edukacyjne. W ramach wydarzeń prezentowana jest nie tylko szeroko rozumiana muzyka poważna, ale również gatunki muzyki jazzowej, estradowej, musicalowej czy projekty z muzyką dawną i współczesną.

Bilety i wejściówki do Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w najlepszych cenach kupić można za pomocą portalu www.kicket.com (dawne eWejściówki.pl).

Repertuar Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w Łodzi