NICK CAVE. Ballady kochanków i morderców - zdjęcie NICK CAVE. Ballady kochanków i morderców - zdjęcie NICK CAVE. Ballady kochanków i morderców - zdjęcie NICK CAVE. Ballady kochanków i morderców - zdjęcie NICK CAVE. Ballady kochanków i morderców - zdjęcie NICK CAVE. Ballady kochanków i morderców - zdjęcie NICK CAVE. Ballady kochanków i morderców - zdjęcie NICK CAVE. Ballady kochanków i morderców - zdjęcie

Średnia ocena

58 oddanych głosów

8,9 / 10

NICK CAVE. Ballady kochanków i morderców

To było dawno, nie bardzo pamiętam. Kraj dziwny i ludzie z pustymi oczami. Dzień wstawał w nocy, kładli się o świcie. Byłem tam i wszystko to widziałem. Widziałem świat jak gdyby obcy, lecz jakoś znajomy, świat alternatywny, gdzie miłość splotła się z żałobą, a żałoba ze śmiechem, śmiech zaś nie istniał wcale, czy na pewno chcecie słuchać?

Słuchajcie.

Spektakl penetruje obszary z obszaru pośredniego. Zawieszeni gdzieś pomiędzy formą sceniczną i estradową zapraszamy Was w lunatyczną opowieść snutą piosenkami Nicka Cave’a, gdzie napotkacie postaci z najstraszliwszych koszmarów lub powitacie dawno nie widzianych obcych. Na scenie zabrzmią utwory takie jak m. in. „Red Right Hand”, „Millhaven” oraz „Where the Wild Roses Grow” – wszystko w zupełnie nowych, klimatycznych aranżacjach. Odwiedźcie nas w naszym ciasnym, subiektywnym świecie, gdzie czterech aktorów, skrzypek i gitarzysta zabiorą Was gdzieś „pomiędzy” - w przestrzeń między ciszą a dźwiękiem. Wiecie, co tam jest? Nie wiecie?

Zapraszamy.

Fragment recenzji Piotra Gaszczyńskiego dla portalu Teatr dla Wszystkich:

"Wszyscy aktorzy, zarówno ci wykonujący daną piosenkę, jak i ci, którzy są jej żywym tłem działają jak jeden dobrze naoliwiony mechanizm. Przy inscenizacji tego rodzaju twórczości łatwo popaść w kicz, banał, tanią prowokację. W tym przypadku czuć ducha Nicka Cave’a w powietrzu, niepowtarzalny klimat jaki tworzą jego utwory. Na kilka chwil mała scena w samym sercu Krakowa zamienia się w dziki, tajemniczy świat pełen niebezpieczeństw czyhających na każdym kroku. Nie trzeba wiele. Wystarczy zamknąć oczy i dać się zaprowadzić tam, gdzie rosną dzikie róże."

Całość recenzji dostępna pod linkiem:

https://teatrdlawszystkich.eu/tam-gdzie-rosna-dzikie-roze/?fbclid=IwAR3SXpsgf8p5lsuqNOWZKTqIiFzp55mdgIKjayW2fYdstJDsS1-T8O2ekK0

Na scenie występują między innymi Mikołaj Maciejski jako ON, Hanna Grabiec jako ONA, Alicja Kurowska jako Prowadzący, Magdalena Jewuła jako Prowadząca, Karolina Fryt jako ONA, Weronika Kubińska jako ONA.

Czas trwania: 45 minut

Zwiastuny

Twórcy

Reżyseria - Natalia Mazurkiewicz i Michał Szafarski

Gitara - Michał Januś

Skrzypce - Natalia Mazurkiewicz

Na podstawie piosenek z repertuaru Nicka Cave'a.

Opinie naszych widzów (32)

 • 10,0/ 10

  Ze wszystkich spektakli tego sezonu, ten jest najferalniejszy.

  ku.....@gm...il.com / 24 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl

  ew.....@gm...il.com / 19 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska :) Chociaż "przepraszam" za rozlaną wodę troszkę popsuło. Sama sytuacja wyglądała na zamierzoną i dobrze wpasowała się w klimat, dopiero przeproszenie które było słychać pokazało że to był mały wypadek przy pracy - lepiej byłoby bez tego. W spektaklu i tak było sporo interakcji z widzami więc nikt by się nie zorientował :)

  mi.....@gm...il.com / 03 lipca 2023

 • 10,0/ 10

  Feralni jak zwykle wciągający, cała przestrzeń była zawłaszczona przez aktorów. Polecam nie tylko fanom Mikołaja Pieczary.

  ka.....@gm...il.com / 18 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Jestem pod wrażeniem... znakomita realizacja, wielkie brawa!!!

  an.....@po...ta.fm / 16 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Kolejny obejrzany spektakl Teatru. Bardzo ciekawa interpretacja, aranżacja - ale to nic nadzwyczajnego w Młodych Teatrach. Wręcz zatracenie i pasja, z jaką Aktorzy grają swoje role, to najważniejsza wartość tego występu. Idą ciarki i mam nadzieję doświadczyć tego na kolejnych przedstawieniach.

  j......@ou...ok.com / 13 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Bomba!!!

  do.....@....pl / 12 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Polecam, wydarzenie na wysokim poziomie.

  na.....@gm...il.com / 12 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Super klimat, muzyka na żywo świetna!

  ol.....@gm...il.com / 09 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Pozytywnie mnie zaskoczyło. Polecam

  a......@gm...il.com / 07 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Wydarzenie na najwyższym poziomie. Bardzo dobra aranżacja muzyczna - z chęcią kupiłbym płytę z tym wykonaniem!

  mi.....@....pl / 07 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Energicznie, współcześnie! Polecam!

  s......@gm...il.com / 07 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Super doświadczenie, po samym spektaklu część aktorów nadal grała swoje role w połączonym klubie. Dzięki :)

  wi.....@gm...il.com / 31 października 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawy pomysł. Opracowanie muzyczne na plus.

  ju.....@gm...il.com / 30 października 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl bardzo mi się podobał. Świetnie wyreżyserowany i zaśpiewany!

  la.....@gm...il.com / 05 września 2022

 • 10,0/ 10

  Doskonale przedstawienie. Ballady Cave'a w nowych, czasami oszczędnych ale zaskakująco trafionych aranżacjach na skrzypce i gitarę. Świetnie zaśpiewane i połączone diaboliczną narracją w jeden fascynujący spektakl. Gorąco polecam.

  gr.....@gm...il.com / 04 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Ze sceny dało się usłyszeć naprawdę wyjątkowe głosy. Spektakl miał miejsce w klimatycznej, kameralnej przestrzeni - dzięki temu słychać było nawet plusk nalewanej do kieliszka wody. Instrumenty, zwłaszcza gitara, robiły super klimat. Światło, scenografia na duży plus. Fajnie, że z biletem jest darmowe np piwo w Klubie. Polecam.

  al.....@gm...il.com / 04 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Niesamowity spektakl! Twórcom udało się zbudować niezwykły klimat, poprzez inscenizację, grę świateł i interpretacje tekstów. Na pochwałę zasługują pierwszorzędne kreacje aktorskie - występujący nie tyle wcielają się w postacie, co nimi są. Aranżacja muzyczna sprawia, że nie można powstrzymać się od nucenia piosenek. Świetnie przygotowane i przemyślane dzieło, które nie pozwala widzowi na chwilę przerwy - cały czas przyciąga uwagę. Prawdziwa uczta dla zmysłów!

  al.....@gm...il.com / 04 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl bardzo dobrze wyrazyserowany, aktorzy niesamowicie sprawdzili się w swoich rolach przez co wszystko zdecydowanie na plus. Piosenki, minimalistyczna scenografia, kostiumy dawało nieziemski klimat.Nie mogę się doczekać aż obejrzę go jeszcze raz

  pa.....@....pl / 04 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Piękna aranżacja piosenek Nick Cave nie przerywana zbędnymi dialogami, dzięki czemu można zagłębić się w nastroju utworów wykonanych przez niezwykle utalentowaną grupę aktorką. Polecam bardzo

  ad.....@gm...il.com / 04 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Niesamowity klimat, świetna muzyka. Polecam wszystkim.

  al.....@gm...il.com / 04 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Gra aktorska młodych talentów i klimat wydarzenia sprawił, że NIE MAM OCHOTY na więcej. Na pewno nie kupię biletów i nie pojawię się znowu na spektaklu. Do zobaczenia we wrześniu na następnej premierze! ;)

  ga.....@....pl / 03 lipca 2022

 • 9,0/ 10

  Ciekawe wydarzenie, teatr do utworów artysty. Plusy, bliskość z artystami, oraz świetna gra aktorska, wręcz dotykowa, czasem prowokująca. Duży dynamizm aktorów, każdy miał swój "moment" w przedstawieniu Muzyka skrzypiec i gitary akustycznej. Brakowało "potęgi" brzmienia...przy lepszym nagłośnieniu... czapki same by spadły z głowy. Intrygujące podróż z opowieściami artysty. POLECAM.

  ja.....@gm...il.com / 28 czerwca 2023

 • 9,0/ 10

  Rewelacyjna gra aktorów, jestem zachwycona!

  ko.....@gm...il.com / 29 maja 2023

 • 9,0/ 10

  Jestem bardzo zadowolona. Piosenki Nicka Cave'a to nie jest łatwy orzech do zgryzienia. A Teatr Feralnych Przypadków jak zawsze poradził sobie z tym wyzwaniem. Wyszłam usatysfakcjonowana artystycznie✨💕

  al.....@gm...il.com / 22 grudnia 2022

Teatr Przypadków Feralnych - Adres i dojazd

Rynek Główny 8, Kraków

https://feralni.com/

Kup bilet