Doktor Dolittle - zdjęcie Doktor Dolittle - zdjęcie Doktor Dolittle - zdjęcie Doktor Dolittle - zdjęcie Doktor Dolittle - zdjęcie Doktor Dolittle - zdjęcie Doktor Dolittle - zdjęcie Doktor Dolittle - zdjęcie Doktor Dolittle - zdjęcie Doktor Dolittle - zdjęcie Doktor Dolittle - zdjęcie

Doktor Dolittle

Spektakl od 6. roku życia.

Doktor Dolittle jest lekarzem, który mieszka w małym, angielskim miasteczku. Oprócz tego, że leczy ludzi, pomaga też wszystkim zwierzętom, które tego potrzebują. Każdy zwierzak - zbłąkany pies, ptak ze złamanym skrzydłem, mama lisica ze swoimi dziećmi - może liczyć tu na schronienie, posiłek i opiekę. Doktor tak bardzo lubi swoich podopiecznych, że udaje mu się nauczyć języka zwierząt.

Dzięki temu staje się bardzo popularny wśród wszystkich czworonożnych, skrzydlatych, pływających i pełzających stworzeń w okolicy. Z każdej strony ciągną do doktora tłumy chorych lub pokrzywdzonych zwierząt, a dobry doktor nikomu nie potrafi odmówić pomocy.

Pewnego dnia w miasteczku pojawia się cyrk. Przypadkiem doktor dowiaduje się, że zwierzętom w nim zatrudnionym nie dzieje się najlepiej, bo niepodzielną władzę w tym pozornie kolorowym i radosnym królestwie sprawuje chciwy i bezwzględny dyrektor. Doktor, by pomóc zniewolonym i udręczonym zwierzakom zatrudnia się w cyrku. Okazuje się, że pomóc zwierzętom nie będzie wcale tak łatwo, a akcja ratunkowa rozwinie się w sposób zupełnie nieoczekiwany…

Na scenie występują między innymi Karol Polak, Patrycja Durska, Andrzej Franczyk, Krzysztof Górecki, Wojciech Lato, Maciej Namysło.

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: Robert Słuszniak

Realizacja

Przekład: Janina Mortkowiczowa

Reżyseria i choreografia: Maćko Prusak

Adaptacja, dramaturgia i teksty piosenek: Marta Giergielewicz

Scenografia i kostiumy: Marta Śniosek-Masacz

Muzyka: Bartłomiej Woźniak

Projekcje: Natan Berkowicz

Inspicjent: Anita Wilczak – Leszczyńska

Sufler: Martyna Rezner

Teatr Ludowy - Adres i dojazd

ul. Osiedle Teatralne 34, Kraków

http://www.ludowy.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.