Sąsiedzi - zdjęcie Sąsiedzi - zdjęcie Sąsiedzi - zdjęcie Sąsiedzi - zdjęcie Sąsiedzi - zdjęcie Sąsiedzi - zdjęcie

Średnia ocena

12 oddanych głosów

8,1 / 10

Sąsiedzi

„Sąsiedzi” to psychologiczny, komediowy thriller rozgrywający się w realiach polskiej prowincji. Historia jakże częsta - młode małżeństwo porzuca miasto i wyprowadza się na wieś. Tak jak wszyscy „uciekinierzy z miejskiej dżungli”, tak i oni, naiwnie marzą o szczęśliwym, prostym życiu, w zgodzie z naturą, na własny rachunek i w zwolnionym tempie. Jednak już od pierwszego dnia, rzeczywistość zaczyna dyktować własne warunki. Pojawia się ich najbliższy sąsiad, który sprawia, że życie zbacza z utartego szlaku w nowym, nieprzewidywalnym kierunku, sterowane przez dziwną, nieznaną siłę, niczym w antycznej tragedii… Młodzi małżonkowie trafiają w sam środek mrocznej i budzącej grozę tajemnicy, gdzie wszystko wygląda inaczej, niż jest w istocie.

Pomimo ciążącego nad bohaterami fatum sporo jest w tej sztuce komicznych akcentów i absurdalnego humoru, a całość uatrakcyjniają piosenki antycypujące lub komentujące akcję w sposób groteskowy i nieco ironiczny.

Dyrekcja Teatru zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w repertuarze i obsadzie spektaklu. Uprzejmie prosimy o zajmowanie miejsc na widowni najpóźniej 5 minut przed rozpoczęciem przedstawienia lub koncertu. Po tym terminie obsługa nie gwarantuje możliwości zajęcia oznaczonych miejsc. Prosimy o punktualne przybycie na spektakl. Spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na widownię.

Na scenie występuje Jacek Wojciechowski, Katarzyna Galica jako GOŚCINNIE, Wojciech Leonowicz jako GOŚCINNIE, Ryszard Starosta.

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

REŻYSERIA I SCENOGRAFIA - ANDRZEJ SADOWSKI

WSPÓŁPRACA MUZYCZNA - MAŁGORZATA TEKIEL

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    wyraża więcej niż tysiąc słów. Gra aktorska na wysokim poziomie!

    sy.....@....pl / 31 sierpnia 2018

  • 9,0/ 10

    Spektakl pomysłowy i z dużym poczuciem humoru. Najważniejsze dla mnie było to, że obsługa pozwoliła mi wejść na widownie mimo spóźnienia. Bardzo za to dziękuję i ogromnie przepraszam.

    ba.....@gm...il.com / 04 marca 2019

Teatr Ludowy - Adres i dojazd

ul. Osiedle Teatralne 34, Kraków

http://www.ludowy.pl/

Kup bilet