Sinto jak ja - zdjęcie Sinto jak ja - zdjęcie Sinto jak ja - zdjęcie Sinto jak ja - zdjęcie Sinto jak ja - zdjęcie Sinto jak ja - zdjęcie Sinto jak ja - zdjęcie Sinto jak ja - zdjęcie Sinto jak ja - zdjęcie

Średnia ocena

23 oddanych głosów

9,3 / 10

Sinto jak ja

Sinto jak ja

"Sinto jak ja" (reż. J. Kowynia) to jeden spektakl, ale niosący za sobą co najmniej kilka opowieści o Sinto - czyli grupie etnicznej pokrewnej Romom.

Przede wszystkim jest to oparta na faktach opowieść o losach młodego Sinto, Otto Rosenberga, w obliczu walącego się świata z okresu II wojny światowej. Swoje losy opisał sam Otto Rosenberg w biografii pt. "Płonące szkło".

To także historia Johanna "Rukeli" Trollmanna, słynnego w owym czasie mistrza bokserskiego, który na walkę o mistrzostwo nazistowskich Niemiec stawił się z twarzą pobieloną mąką protestując przeciwko nierównemu traktowaniu Sinto.

"Sinto jak ja" to także historia wszystkich Sinto w obliczu trudnych wydarzeń XX wieku. Historia opowiedziana i wyśpiewana na żywo przez tych, których głos był mało słyszalny już przed wojną, a niemal zupełnie pominięty po niej. A szkoda, bo skrywa on w sobie nie tylko inne spojrzenie, ale przede wszystkim niepowtarzalną wrażliwość, waleczność i... muzykę.

Wszystko to można zobaczyć, usłyszeć i poczuć w Teatrze Bez Rzędów. W spektaklu występują: Tomasz Sobczak oraz Lech Walicki. Na żywo śpiewa: Florica Ghiocel.

PS. Ten spektakl od początku miał dla nas dużo uniwersalnych znaczeń. Nigdy nie przyszło nam jednak do głowy, że kiedykolwiek stanie się, aż tak bezpośrednio aktualny, jak w obliczu ostatnich wydarzeń.

Na scenie występuje Tomasz Sobczak jako Otto Rosenberg, Lech Walicki jako Johann Rukoli Trollman.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: fot.: Krzysztof Rzepecki

Zwiastuny

Obsada

Tomasz Sobczak - zdjęcie

Tomasz Sobczak
Otto Rosenberg

Lech Walicki - zdjęcie

Lech Walicki
Johann Rukoli Trollman

Realizacja

Śpiew: Florica Ghiocel

Opinie naszych widzów (9)

 • 10,0/ 10

  Wspaniała gra aktorska!

  mo.....@gm...il.com / 04 października 2022

 • 10,0/ 10

  Niesamowity spektakl. Tematyka dość ciężka, przedstawiona we wciągający sposób. Aktorzy mistrzostwo. Naprawdę spektakl warty zobaczenia.

  ig.....@gm...il.com / 11 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Poruszające

  ja.....@....pl / 07 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Świetne miejsce i fajny spektakl, tylko brak ogrzewania trochę mi dał do pieca. Obawiam się, że aktor, który musiał kicać w samych gaciach po scenie ma obecnie zapalenie płuc i już go więcej nie zobaczymy.

  mp.....@ou...ok.com / 15 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  polecam

  ma.....@gm...il.com / 09 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Poruszające. Piękny głos pani śpiewającej.

  kl.....@in...ia.pl / 11 października 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo poruszająca historia i, kameralny spektakl. Temat trudny ale podany w bardzo przystępny sposób. Świetnie zagrany, a śpiew dodawał mu czegoś wyjątkowego i autentycznego. Zdecydowanie polecam.

  so.....@gm...il.com / 10 października 2021

 • 10,0/ 10

  Wstrząsa ogrom pogardy dla Człowieka

  ru.....@on...et.eu / 13 lipca 2021

 • 8,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl, aktorzy bardzo dobrze dobrani, dobrze zagrany i dający do myślenie. Znakomity śpiew. Przejmujący.

  ma.....@gm...il.com / 08 grudnia 2021

Teatr Bez Rzędów - Adres i dojazd

Krakowska 13, Kraków

http://www.teatrbezrzedow.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.