Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam - zdjęcie Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam - zdjęcie Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam - zdjęcie Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam - zdjęcie Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam - zdjęcie Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam - zdjęcie Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam - zdjęcie Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam - zdjęcie Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam - zdjęcie Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy

7,5 / 10

Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam

Spektakl dla widzów od 16. roku życia

Teatr BARAKAH bierze na deski kolejne kultowe dzieło – tym razem serial Davida Lyncha „Miasteczko Twin Peaks”.

W spokojnym miasteczku gdzieś na północy Stanów Zjednoczonych zostaje odnalezione ciało uczennicy, Laury Palmer… Nie, nie, nie. Nas nie interesuje słynne pytanie: „Kto zabił Laurę Palmer?”. Nas interesuje, co się z nią działo wcześniej. Przenosząc świat Twin Peaks do współczesności, dekonstruujemy ludzkie relacje, analizując brak miłości między córką i ojcem czy brak oparcia w matce niczym z obrazu „Złe matki” Giovanniego Segantiniego. Czerpiemy z „Blue Velvet” i innych lynchowskich obrazów, czerpiemy z codzienności i aktualnych problemów, zastanawiamy się, na czym polega dualizm w odwiecznej wędrówce dusz pomiędzy dobrem i złem.

„Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam” to nie tylko teatralna inspiracja kultową serią Davida Lyncha. To coś zdecydowanie więcej – my twin peaksowych bohaterów oraz lynchowski, surrealistyczny klimat przenosimy w inny czas i inną przestrzeń.

Na scenie występują między innymi Monika Kufel, Krzysztof Cybulski, Aniela Płudowska, Michał Kłodnicki, Marcin Piotrowiak, Michał Kościuk.

Źródło zdjęcia: Fot. Piotr Kubic

Realizacja

autor: Grzegorz Like

reżyseria: Michał Ana Nowicki

muzyka: Piotr Korzeniak

scenografia i kostiumy: Monika Kufel

dodatkowo w obsadzie filmowej / wokale: Lena Witkowska

video: Rafał Pogoda

Nagrania video zostały zrealizowane w Parku Rozrywki RABKOLAND.

Zdjęcia i nagrania video zostały zrobione w FENIKS Dancing Club & Restaurant.

* Scenariusz został napisany w ramach „Stypendium Twórczego Miasta Krakowa”.

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Bardzo ciekawy spektakl, polecam zobaczyć nawet jeśli nie znacie Twin Peaks! Młodzi zdolni aktorzy, współczesny scenariusz, pod warstwą komedii skrywa w sobie gorzką prawdę o społeczeństwie. Na szczególną pochwałę zasługuje oprawa audiowizualna spektaklu, świetne efekty a mimo kameralnej sali robią widowisko! Na piątkowy wieczór ze znajomymi świetna rozrywka. W teatrze znajduje się otwarty bar i kilka stolików, można spotkać się przed wydarzeniem i porozmawiać. Wystrój teatru i klimat niepowtarzalny, tajemnicza aura, ukryte wejście - świetne miejsce!

    ma.....@gm...il.com / 08 marca 2023

  • 9,0/ 10

    Mocne. W przeciwieństwie do serialu spektakl spina wszystkie wątki i skupia się na najważniejszym. Ale nie byłby zrozumiały bez serialu...:)

    do.....@gm...il.com / 27 lutego 2023

Teatr BARAKAH - Adres i dojazd

ul. Paulińska 28, Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Kup bilet