Koncert ANGRY TOWN + support - zdjęcie

Koncert ANGRY TOWN + support

Nazwa ANGRY TOWN nawiązuje do miasta, gdzie muzycy spotkali się po raz pierwszy – było to podczas odbywającego się w polskim Gniewkowie solowego koncertu wokalisty. Ich muzyka to oryginalne utwory skomponowane przez Sama Jonesa + klasyki brytyjskiego punk rocka oraz nurtu mod (np. The Who). Inspirują się The Jam czy Nirvaną.

Wiele z granych przez zespół utworów pojawiło się na solowym albumie Sama Jones’a – „Retrospective”, do którego powstania przyczynili się między innymi Charlie Harper z UK Subs oraz Brian James znany z The Damned. Album miał swoją premierę w grudniu 2017 roku, i powstał przede wszystkim w celu zapoznania publiczności z materiałem prezentowanym przez Angry Town. Koncertowo zadebiutowali we wrześniu 2017 roku, supportując brytyjskiej formacji The Membranes i po świetnym występie nabrali tempa. Supportowali jeszcze m.in. Kobranocce i kapeli Koniec świata, grali też na WOŚP.

Po krótkiej przerwie reaktywowali się w tym roku i Sam Jones wraz z basistą a wcześniej dziennikarzem muzycznym, Johnem Robbem oraz Gedem Lynnem z kultowego w Wielkiej Brytanii zespołu The Stairs oraz… i tu reszta pozostaje tajemnicą pracowali nad nowym materiałem w Vulcan Studios w Liverpoolu. Wyniki tej pracy poznacie podczas koncertu, który będzie jednym z punktów ich jesiennej trasy koncertowej.

Występują

Sam Jones – wokal, gitara, John Robb – bas, Ged Lynn – perkusja

Teatr BARAKAH - Adres i dojazd

ul. Paulińska 28, Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Kup bilet