Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie Niebiańskie - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

10,0 / 10

Niebiańskie

10,0/ 10

„Fatima to wydarzenie współczesne, choć już dotknięte skrzywieniami wiary. Fotografie niebiańskiego obiektu „zaginęły”, zaś kluczowe proroctwo zostało utrzymane w tajemnicy celem wielokrotnej edycji. Łucja została odcięta od świata, a w miarę upływu lat obiekt widziany na polach Cova da Iria stał się „tańczącym słońcem”, zaś całe zjawisko przesunięte zostało z pola nauki i bezpowrotnie wrosło w religię”. - Jacques Vallée

Najnowszy, prowokujący i nastrojowy spektakl Teatru 38, osnuty wokół tajemniczych i niewyjaśnionych wydarzeń w portugalskiej Fatimie 1917 roku i kontrowersji im towarzyszących. Dotyka sfery zagarnięcia przez Kościół katolicki zjawisk niewytłumaczonych naukowo do celów propagandowych i roli dzieci, trójki słynnych "małych wizjonerów", Łucji, Franciszka i Hiacynty w tym procesie.

To rzecz odważnie dyskutująca z widzami o świecie jedynych dogmatów, odgórnie ustalonych czarno-białych prawd, w którym nie ma miejsca na odcienie szarości a siła persfazji może wygrać ze zdrowym rozsądkiem.

„Niebiańskie” to emocjonalne przedstawienie o tajemnicy z innego świata, utraconym dzieciństwie, masowej manipulacji i trwającej od zarania dziejów niestrudzonej uzurpacji pola nauki przez pole religii, w niekończącej się walce o umysły (i portfele) ludzi.

Na scenie występuje Aleksandra Konior jako Łucja, Marta Piętka jako Hiacynta, Oskar Jarzombek jako Franciszek.

Czas trwania: 70 minut

Obsada

Oskar Jarzombek - zdjęcie

Oskar Jarzombek
Franciszek

Realizacja

tekst i reżyseria: Paweł Szarek

muzyka: Szarek/Szumny

choreografia: Kasia Kleszcz

scenografia i kostiumy Klaudia Dziurawiec

światło: Magdalena Łyko

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Wspaniała sztuka .Dziękuje ze pokazujecie prawdę i obalacie kleryckie bzdury.

  da.....@tl...en.pl / 06 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Wydarzenie z gatunku tych, które zapamięta się na długo! Bardzo dużo emocji, momentami groteskowe, chwilami smutne, pokazujące obłudę kościoła i role dzieciaków które zostały koszmarnie zmanipulowane. Świetna muzyka, psychodeliczna i zapadająca w pamięć. Byliśmy już na jednym kapitalnym spektaklu tego teatru i z pewnością wrócimy na kolejne. Gorąco polecamy!

  pr.....@....pl / 26 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl. Aktorstwo petarda!

  pr.....@in...ia.pl / 26 listopada 2022

Teatr 38 - Adres i dojazd

Teatr 38, Rynek Główny 8, Kraków

https://www.facebook.com/teatr38

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.