Poskromienie Złośnicy - zdjęcie Poskromienie Złośnicy - zdjęcie Poskromienie Złośnicy - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów
7 zainteresowanych osób

7,1 / 10

Poskromienie Złośnicy

Biały kruk wśród wystawień tej bardzo dziś niepoprawnej politycznie sztuki Szekspira: wyreżyserowany przez kobietę oraz nagrodzony Złotym Yorickiem w bieżącej edycji Festiwalu Szekspirowskiego. Reżyser Katarzyna Deszcz jest jedną z niewielu kobiet, które odważyły się spojrzeć na "Poskromienie" w dobie gender, a w dodatku tak, by zobaczyć w tej sztuce "rzecz o wzajemnej walce, kompromisach i nieprawdopodobnej fascynacji".

„Petruchio nie jest tu szowinistycznym męskim sadystą, tresującym i upokarzającym młodą niezależną kobietę, ale partnerem i przewodnikiem, wtajemniczającym „złośnicę” w arkana absurdu. Kolczaści kochankowie uczą się strategii przetrwania w świecie, w którym rządzi pieniądz, interes i koneksje” - napisano w uzasadnieniu nagrody dla spektaklu. Zdrowo podnosząca ciśnienie obu płciom komedia zawiera elementy Monty Pythona i pewien kontrowersyjny przebój.

Na scenie występują między innymi Teresa Bielińska jako Kreator mody, Dagna Dywicka jako Katarzyna, Wiktoria Kulaszewska jako Katarzyna, Mirosław Bieliński jako Baptista Minola, Beata Pszeniczna jako Wdowa, Zuzanna Wierzbińska jako Bianka.

Czas trwania: 130 minut

Realizacja

William Szekspir

Tłumaczenie: Stanisław Barańczak

Reżyseria: Katarzyna Deszcz

Scenografia: Andrzej Sadowski

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Super

  el.....@....pl / 22 listopada 2017

 • 10,0/ 10

  Ciekawa interpretacja Szekspira. Ubawilem się z żoną.

  lu.....@gm...il.com / 30 stycznia 2016

 • 8,0/ 10

  Spektakl byś świetny, wybrałem się po raz pierwszy z Dziewczyną do teatru i mnie zaskoczono na bardzo pozytywnie :) Nie spodziewałem się że będzie to takie ciekawe, a jednak ! Polecam wszystkim którzy chcą zobaczyć coś innego niż tylko kino, zapraszam do teatru.... A "Poskromienie Złośnicy", to dobry traf jak i sposób na miło spędzony czas z drugą połówką bądź ze znajomymi. Ocena 8, tylko i wyłącznie dlatego że nie miałem jak się porównać, ocenić z innymi spektaklami...

  sz.....@on...et.pl / 24 lutego 2016

 • 7,0/ 10

  Przyzwoity

  go.....@on...et.eu / 12 listopada 2017

 • 3,0/ 10

  Bardzo słaby spektakl. Niestety zaskoczył nas negatywnie, byliśmy zniesmaczeni. Nie podobała nam się forma spektaklu. Często oglądamy sztuki w Krakowie, Warszawie i w Radomiu., ale wszystkie były na co najmniej dobrym poziomie. Po co tandetna estetyka kostiumów, a raczej ich brak? A filmik w tle i disco polo? Szkoda aktorów i widzów. Znajomi też są zniesmaczeni formą tego spektaklu.

  dy.....@....pl / 26 listopada 2017

 • 3,0/ 10

  Dzień dobry, bardzo ucieszyłam się, że mogłam zobaczyć sztukę "Poskromienie złośnicy" w kieleckim teatrze. Niestety spektakl zaskoczył mnie negatywnie i gdyby nie starania aktorów zaliczyłabym ten wieczór do nieudanych. Nie podobała mi się forma spektaklu. Często oglądam przedstawienia, np. gościnne w KCK, w Warszawie, czy gościnne w naszej filharmonii. Teatr zawsze przekazywał treść i nie były mu potrzebne dodatkowe elementy jakie były w tym spektaklu, czyli goła pupa aktora, rozbieranie się do majtek i gorsetu, aktorów, dwuznaczne filmiki w tle czy nagrany głos, który miał się nijak do treści. Niektóre osoby wyszły w trakcie. Szkoda sztuki i aktorów. Duży minus dla reżysera. Myślę, że byłoby więcej widzów gdyby była zmieniona forma przedstawień w naszym teatrze. Przyjeżdżają do nas teatry z zewnątrz i mają zawsze pełną widownię przy droższych biletach. Czy to nie jest zaskakujące? I tam się nikt nie rozbiera. Pora się zastanowić i to nie jest tylko moje zdanie. Znajomi też są zniesmaczeni formą naszych spektakli, gdyż zawsze są niepotrzebne elementy. Lubię nowoczesność, ale z dobrym smakiem. Nie jestem dewotką. Jestem młodą osobą, która chce czerpać przyjemność z oglądanej sztuki.

  jm.....@....pl / 12 listopada 2017

Teatr im. Stefana Żeromskiego - Adres i dojazd

Adres tymczasowy :
ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
KIELCE

http://www.teatrzeromskiego.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.