Dzika Kaczka - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów
1 zainteresowana osoba

6,4 / 10

Dzika Kaczka

Gregers Werle wraca po latach do rodzinnego domu, gdzie spotyka dawnego przyjaciela Hjalmara Ekdala. Szybko orientuje się, że życie Hjalmara, jego rodzina i cała rzeczywistość, w której tkwi, jest „zbudowana na kłamstwie”, z którego on – Gregers może spróbować go wydobyć.

Ibsen, jak sam twierdził, został powołany do stawiania pytań, nie zaś do formułowania odpowiedzi. Jego sztuka, niby groteskowa fantazja lękowa, splata wątki i symbole ściągając bohaterów w nieuniknione. Stawia pytania o postawy życiowe lub wykreowane persony, które umożliwiają uniknięcie konfrontacji ze światem lub drugim człowiekiem. Podważa próby samookreślenia się bohaterów, próby, które również możemy obserwować w dzisiejszym świecie, które prawdopodobnie sami podejmujemy.

Na scenie występują między innymi Dawid Żłobiński jako Hjalmar Ekdal, Łukasz Pruchniewicz jako Molvik, Vanessa Gazda jako Hedvig, Urszula Grabowska jako Gina, Andrzej Cempura jako Jensen, Marcin Kowalczyk jako Gregers Werle.

Realizacja

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna

Reżyseria: Franciszek Szumiński

Scenografia i kostiumy: Barbara Ferlak

Asystentka scenografki: Magdalena Mucha

Dźwięk: Kamil Tuszyński

Światło: Daniel Sanjuan Ciepielewski

Asystent reżysera: Dawid Żłobiński

Opinie naszych widzów (2)

  • 8,0/ 10

    Kto wybrał się na Ibsena świadomie, jest zadowolony. Cudowna scenografia. Dobra gra aktorów, jak zwykle zresztą. Pojawiła się Pani Urszula Grabowska, która świetnie gra i doskonale wygląda. Jedyna niedogodność, to nieprawdopodobnie duszna sala! Odgłosy muzyki dochodzące gdzieś z lokalu obok... Był czas na wyeliminowanie ich, pewnie nie było to możliwe. Widzowie zmieniali miejsca na widowni w poszukiwaniu lepszej cyrkulacji powietrza. Tak było, niestety.

    wj.....@....pl / 08 czerwca 2019

  • 1,0/ 10

    Straszna kicha, nigdy w życiu nie byłam na tak słabej sztuce. Stracony czas.

    do.....@gm...il.com / 14 czerwca 2019

Teatr im. Stefana Żeromskiego - Adres i dojazd

Adres tymczasowy :
ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
KIELCE

http://www.teatrzeromskiego.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.