Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Kim jest Pan Schmitt?

KIM JEST PAN SCHMITT? to absurdalna tragikomedia, której akcja z impetem wkracza w spokojne, mieszczańskie życie głównych bohaterów i zmusza ich do odnalezienia się w szalonej i niecodziennej sytuacji. Pan Baran wraz z żoną starają się logicznie wyjaśnić to, co ich spotyka, jednocześnie piętrzą kolejne kłamstwa, żeby oddalić od siebie zagrożenie i wybrnąć z kolejnych absurdów. Pytanie tylko, jak długo można być pewnym swoich racji, kiedy wszyscy dookoła twierdzą, że jesteś w błędzie? I jak długo można nie zwariować?

Jan Hussakowski o sztuce: „Thiéry pełnymi garściami czerpie z tradycji europejskiego teatru absurdu, który zawsze kwestionował rzeczywistość społeczną, w której się akurat znajdujemy. Losy głównego bohatera dają nam wiele okazji do śmiechu, a śmiech to ogromna siła, tyle że raczej nikt z nas nie chciałby znaleźć się na miejscu tytułowego bohatera. Zależy mi na wyolbrzymieniu pewnych absurdów, które autor jedynie delikatnie szkicuje, żeby uwypuklić zależności, które powstają między jednostką i systemem społecznym.”

Spektakl zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Pruszcz Gdański.

Na scenie występuje Monika Chomicka-Szymaniak jako Pani Baran, Piotr Chys jako Policjant, Lekarz, Adam Turczyk jako Dozorca, Karl, Piotr Łukawski jako Pan Baran.

Czas trwania: 105 minut

Występują

Piotr Chys - zdjęcie

Piotr Chys
Policjant, Lekarz

Adam Turczyk - zdjęcie

Adam Turczyk
Dozorca, Karl

Twórcy

Przekład: Irma Helt

Reżyseria: Jan Hussakowski

Scenografia: Joanna Walisiak

Muzyka: Tymoteusz Witczak

Projekt plakatu: Justyna Czerniakowska

Asystent reżysera: Piotr Łukawski

Inspicjent-sufler: Agnieszka Szczepaniak

Konsultacje artystyczne: Tomasz Jusza

Zdjęcia: Marianna Kulesza

Teatr Wybrzeże - Adres i dojazd

http://www.teatrwybrzeze.pl/

Kup bilet