Snack Opera Jerzego Snakowskiego Snack Opera Jerzego Snakowskiego Snack Opera Jerzego Snakowskiego

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Snack Opera Jerzego Snakowskiego "Arie spod choinki" - Koncert online

10,0/ 10

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Snack Opera”. Cykl jest adresowany do tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z operą, jak i do już wyrobionych melomanów. Jednym pomożemy przebić się przez gąszcz uprzedzeń i tajemnic, którymi otoczono ten gatunek sztuki. Tych drugich kusimy próbą innego spojrzenia na repertuar klasyczny i ariami, które wydobędziemy z operowego lamusa.

Ale w tym spotkaniu artystów ze słuchaczami chodzi nie tylko o muzykę, ale też o rozmowy o niej – będzie można usłyszeć opowieści o sztuce wokalnej, tajemnicach warsztatu śpiewaków i wykonywanych podczas tego wieczoru ariach. A ponadto opowiemy Państwu o wykonywanych ariach: na co zwrócić w nich uwagę, dlaczego są trudne, dlaczego ciekawe, jak można je interpretować. Liczymy na to, że dzięki tajemnicom warsztatu, które zdradzą wykonawcy, znane arie zabrzmią zupełnie inaczej. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, podczas którego nie tylko się słucha, ale i uczy słuchać i mówić o muzyce oraz sztuce wokalnej.

Wystąpią: Katarzyna Nowosad - mezzosopran, Jan Jakub Monowid - kontratenor, Jan Żądło - baryton, moderator Jerzy Snakowski, pianista Aleksander Teliga.

Autorem scenariusza i prowadzącym wieczór jest Jerzy Snakowski – popularyzator opery, baletu, musicalu, operetki. Wykładowca akademicki, komentator życia kulturalnego, publicysta, a ponadto laureat trzech edycji Wielkiej Gry z dziedziny opery. W przeszłości był zastępcą dyrektora Opery Bałtyckiej, a także sekretarzem literackim Teatru Muzycznego w Gdyni.

Czas trwania: 45 minut

Występują

Katarzyna Nowosad - mezzosopran

Jan Jakub Monowid - kontratenor

Jan Żądło - baryton

Aleksander Teliga - fortepian

Tymon Stangret - elf

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Nazwisko SNAKOWSKI jest gwarancją świetnego spektaklu. Artyści, których Pan Jerzy zaprasza do swoich koncertów, są zawsze po prostu wybitni!

    an.....@ga...ta.pl / 12 lutego 2021

Warszawska Opera Kameralna - Adres i dojazd

al. Solidarności 76b, 00-145 Warszawa

http://www.operakameralna.pl/

Kup bilet