Dietrich Buxtehude | Koncert online - zdjęcie Dietrich Buxtehude | Koncert online - zdjęcie Dietrich Buxtehude | Koncert online - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Dietrich Buxtehude | Koncert online

Warszawska Opera Kameralna zaprasza na cykl koncertów organizowanych w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Każdy koncert to spotkanie z dokonaniami innego cenionego kompozytora – między innymi Wolfganga Amadeusza Mozarta czy Ludwiga van Beethovena.

W programie:

Sonata C-dur na 2 skrzypiec, violę da gamba i basso continuo BuxWV 266

Kantata „Also hat Gott die Welt geliebt“ na sopran, 2 skrzypiec, violę da gamba i basso continuo BuxWV 5

Sonata G-dur na 2 skrzypiec, violę da gamba i basso continuo BuxWV 271

Kantata „Singet dem Herrn“ na sopran, skrzypce, violę da gamba i basso continuo BuxWV 98

I Suita C-dur na klawesyn BuxWV 226: Allemande, Courante, Sarabande I, Sarabande II, Gigue

Koncerty kameralne w wykonaniu muzyków MACV to możliwość poznania bardzo szerokiego spektrum repertuarowego, od renesansowej polifonii zaczynając a na muzyce dojrzałego romantyzmu, kończąc. Jest to też niepowtarzalna okazja, aby lepiej poznać indywidualne umiejętności poszczególnych muzyków grających na co dzień w jednej z wiodących polskich orkiestr instrumentów historycznych: Musicae Antiquae Collegium Varsoviense.

Samo pojęcie muzyka kameralna jest niezwykle szerokie. Nazwa pochodzi z włoskiego: da camera czyli „do komnaty, pokoju” i początkowo określano nią muzykę wykonywaną w pomieszczeniach prywatnych. Ze względu na swój intymny charakter muzykę kameralną określa się mianem „muzyki przyjaciół”. Przez ponad 100 lat kameralistyka była grana głównie przez muzyków amatorów w ich domach, a nawet dziś, gdy kameralistyka przeniosła się z domu do sali koncertowej, wielu muzyków, amatorów i profesjonalistów, nadal uprawia kameralistykę dla przyjemności. Granie muzyki kameralnej wymaga specjalnych umiejętności, zarówno muzycznych, jak i towarzyskich, różniących się od umiejętności niezbędnych do gry solowej czy symfonicznej.

W cyklu Koncerty Kameralne w Wilanowie usłyszymy między innymi mistrzów renesansowej polifonii, sonaty barokowe, klasyczne tria i kwartety, zarówno smyczkowe, jak i przeznaczone na instrumenty dęte oraz divertimenta i koncerty komponowane dla bardziej rozbudowanych zespołów. Podczas wybranych koncertów usłyszymy dzieła wokalno-instrumentalne mistrzów XVII i XVIII-wieku.

Występują

Wystąpią:

Sylwia Stępień – sopran

Grzegorz Lalek – skrzypce barokowe

Ewa Chmielewska-Zorzano – skrzypce barokowe

Justyna Rekść-Raubo – viola da gamba

Ewa Mrowca – pozytyw, klawesyn

Warszawska Opera Kameralna - Adres i dojazd

al. Solidarności 76b, 00-145 Warszawa

http://www.operakameralna.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.