E- wykład online: Spacery UNESCO. Wille i pałace Włoch i Francji. Chantilly Ecouen. Creme Chantilly, konie i meandry wielkiej polityki (dr Paweł Ignaczak) - zdjęcie

Średnia ocena

14 oddanych głosów

9,8 / 10

E- wykład online: Spacery UNESCO. Wille i pałace Włoch i Francji. Chantilly Ecouen. Creme Chantilly, konie i meandry wielkiej polityki (dr Paweł Ignaczak)

Dwa zamki, dwie rodziny, dwa muzea, dwa światy. Chantilly i Ecouen to dwie rezydencje arystokratyczne leżące w okolicach Paryża, które przez wiele lat należały do dwóch wybitnych rodzin – Montmorency i Kondeuszy. W XIX i XX wieku oba zamki stały się muzeami dostępnymi dla publiczności, choć dziś trudno zauważyć łączące je kiedyś więzy. Nasza wirtualna wizyta przeniesie nas w świat wielkiej polityki XVI i XVII wieku oraz w świat koncepcji kolekcjonersko-muzealniczych XIX i XX stulecia.

Prowadzący: dr Paweł Ignaczak – historyk sztuki, związany z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą artystyczną XVIII wieku (sztuki piękne, rzemiosło artystyczne, obyczajowość), twórczością amatorską w XVIII wieku, grafiką dawną (głównie polską i francuską XVIII i XIX wieku), a także historią kolekcjonerstwa i muzealnictwa.

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Wykład świetnie przygotowany. Widać, że historia opowiadana przez Pana doktora to jego wielka pasja. Na pewno nie zamieniłabym zamków nad Loarą na te przestawione w wykładzie, ale teraz już wiem, że trzeba je koniecznie dodać do listy must see.

  bo.....@in...ia.pl / 09 maja 2022

 • 10,0/ 10

  świetnie opowiedziana historia pałaców

  zw.....@gm...il.com / 10 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Kolejny świetny wykład dr.. Pawła Ignaczaka. Powiem krótko Creme de Chantilly. uk

  ul.....@....pl / 10 marca 2022

 • 9,0/ 10

  Wykład bardzo ciekawy, teraz muszę pojechać do Francji i zwiedzić osobiście te zamki. 9 pkt bo trochę za długa historia zamków i ludzi tam mieszkających a za mało o dziełach sztuki

  go.....@gm...il.com / 10 marca 2022

Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.