E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Rzym (dr Olaf Kwapis) - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

9,9 / 10

E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Rzym (dr Olaf Kwapis)

Wiele jest dróg prowadzących do Rzymu. Gdy poznajemy krok po kroku kolejne miejsca leżącej nad Tybrem stolicy niegdysiejszego Imperium, centrum Śródziemnomorza i całego łacińskiego świata, powoli zaczynamy rozumieć, gdzie ulokowane są nasze kulturowe korzenie. Spośród mnóstwa ścieżek i tras wybierzemy tym razem drogę pozornie krótką, lecz zanurzoną w dzieje ludzi i rzeczy. Przyjrzymy się pierwszej publicznej kolekcji na świecie – otwartym dla widzów w 1471 roku przez papieża Sykstusa IV zbiorom sztuki na Kapitolu.

Cykl wykładów: NA OTWARCIE CIZ - MIASTO I JEGO MUZEUM

Po wielu tygodniach izolacji społecznej serdecznie zapraszamy do Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy. Przy ul. Brzozowej od czwartku, 4 marca, można ponownie oglądać stałą ekspozycję „Odbudowa Starówki”. Jednocześnie, w związku z inauguracją działalności po epidemicznej przerwie, zapraszamy na cykl wykładów o najcenniejszych kolekcjach sztuki, prezentowanych w miastach obecnych na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Wykłady, które poprowadzi historyk sztuki, dr Olaf Kwapis będą wstępem do zagadnień związanych z wyróżnionymi miastami i ich historią.

Czas trwania: 106 minut

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Super!... ależ świetny wykładowca...porywający erudyta:)... mógłby cyklicznie opowiadać o różnych zabytkach...

    ul.....@....pl / 21 stycznia 2022

  • 9,0/ 10

    Elokwencja i przygotowanie prowadzącego na wysokim poziomie. Brakowało mi jednak kilku ilustracji, prowadzący zatrzymywał się zbyt długo przy jednej, a mógł pokazać dużo więcej.

    ma.....@....pl / 03 października 2021

Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.