WYKŁAD ONLINE | Wykład dr. Olafa Kwapisa: Campo dei Miracoli, czyli z Pizy do wieczności - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów

9,8 / 10

WYKŁAD ONLINE | Wykład dr. Olafa Kwapisa: Campo dei Miracoli, czyli z Pizy do wieczności

"Jak stanąć u progu wieczności? I jak ten próg przekroczyć, nie ruszając się z własnego miasta? Jak dostąpić świętości i pielgrzymiego odkupienia wędrując jedynie po swoim własnym, miejskim placu? Tylko Pizańczycy znaleźli na te pytania odpowiedź i stworzyli mechanizm przeniesienia idei w topografii i architekturze! By wstąpić w wieczność nie trzeba wizyty w Jerozolimie czy Konstantynopolu – wystarczy pizański Plac Cudów. Czas w drogę…

Cykl wykładów: Europejskie wakacje. Place UNESCO

Posłuchaj opowieści o różnych strategiach organizacji miast wokół ich głównych placów. Miejsca wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO są dla nas trwałym świadectwem historii i tworzących ją ludzi. Kształtowane przez wieki, przenoszą idee forum czy wcześniejszej agory. Obrazują pamięć obyczaju, świąt, tradycji zgromadzeń, organizacji życia publicznego. A dziś wtapiają się w nowe formy – ikony popkultury. Warto ten palimpsestowy tygiel rozpoznać i opowiedzieć jego dzieje.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis jest historykiem sztuki, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendystą La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badaczem średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu) oraz organizatorem europejskich podróży edukacyjnych. Kierownik studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje” oraz „Dziedzictwo Śródziemnomorskie: Kultura, filozofia, sztuka” w Collegium Civitas w Warszawie.

http://ciz.muzeumwarszawy.pl/wydarzenia/campo-dei-miracoli-czyli-z-pizy-do-wiecznosci/ "

Czas trwania: 75 minut

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Nawet „podróż” online może być piękna.... oczywiście tylko dzięki P. dr O. Kwapis!!!

  m.....@eu...ms.pl / 25 grudnia 2020

 • 10,0/ 10

  Wykład superciekawy, pan wykładowca tak wspaniale opowiadał o historii i sztuce Pizy, że mogłabym słuchac w nieskończoność

  an.....@ho...il.com / 15 grudnia 2020

 • 10,0/ 10

  Doskonały wykładowca, więc efekt też doskonały. Czekam na równie ciekawe wydarzenia. Dziękuję, że działacie Państwo w czasach zarazy i pomagacie przetrwać.

  an.....@....pl / 15 grudnia 2020

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.