E-wykład: Warszawa z mapą wygląda inaczej. Zmienność mapy i na mapie (dr Paweł Weszpiński) - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

8,5 / 10

E-wykład: Warszawa z mapą wygląda inaczej. Zmienność mapy i na mapie (dr Paweł Weszpiński)

Cykl wykładów poświęcony po trosze dziejom planów Warszawy, po trosze Warszawie widzianej na planach miasta, po trosze interpretacjom tego co w mieście znamy z perspektywy innej niż codzienna. Spróbujemy myśleć o Warszawie mapą. Na wszystkich spotkaniach towarzyszyć będą nam plany miasta, zazwyczaj te dawne, czasem przycięte, przekręcone, poskręcane, nieraz powiększone ponad miarę. Ale niezależnie od sposobu ich użycia będą w centrum uwagi – one i ich miasto.

Zmienność mapy i na mapie

W ślad za sentencją panta rhei zmierzymy się na wykładzie ze zmiennością. Zarówno zmiennością miasta w czasie i przestrzeni czytelną na źródłach kartograficznych, jak i zmiennością samych planów Warszawy. Gdzieś w tle pojawi się problem ciągłości Warszawy czytelnej w zmienności jej przestrzeni udokumentowanej na zmieniającym się obrazie kartograficznym.

Cykl poprowadzi dr Paweł Weszpiński, geograf i kartograf, opiekun zbioru kartograficznego i kurator Gabinetu planów i map Warszawy w Muzeum Warszawy, współpracownik Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Niezwykły materiał przedstawiony w świetnej formie, przystepnej nawet dla nie-fachowców. Czekamy na nastepne wykłady

    ko.....@ga...ta.pl / 25 lutego 2022

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet